MONTIGNAC (157) .... STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

somleac ...sa nu uiti s-o treci pe cea mica la lista de muschetari Sa-ti traiasca si sa fie sanatoasa si negalagioasa



Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Sa-ti traiasca, Somleac, si sa fie fericita! presupun ca 3000 de grame, nu 300.
E primul ei Paste:)

Ninha, mami lu' Mirci

Don't ever get used to the world around you.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Somleac, sa-ti traiasca printesa si sa nu te chinuie prea mult cu nopti nedormite

Si acum despre oua: cele cu coji de ceapa alba au iesit maronii, cele cu sfecla deloc iar cele cu gris au avut mare succes cu pictatul atat la copii cat si la adulti

Am facut si prajiturile( prajitura inteligenta si Mirinda), mai am de pregatit aperitivele si coronita.

Si aici gasiti o poveste draguta despre iepurasul de Paste http://www.didactic.ro/materiale-didactice/29885_povestea-iepura-si-351-ului-de-pa-si-351-te. Nu stiam cum sa il prezint lui Stefi...

Sa aveti sarbatori linistite si cu soare

Ani de Stefana (23.01.2008)
ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

Dragele mele, va doresc din toata inima
SARBATORI FERICITE!!!
Sa ne revedem cu bine dupa sfintele sarbatori!


Diana si inimioara mea Albert-Krisztian (2.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Doamnelor a trecut si pastele ... vad ca ati fost tare cumintele .

Somleac sa dea dumnezeu sa fie totul bine, sa fiti sanatoase si sa creasca mare si cuminte, abia astept sa vad pozici

Eu m-am cantarit dum .... am 70.00 kg ... am ajuns la acest targhet din tabel doamne ajuta .... si acum mi l-am fixat pe celalalt .... adica 65 kg

Haideti doamnelor , gata sarbatorile , mobilizareaaaaaaaaaaaaa

andanii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Buna fetelor,

Nu stiu daca va amintiti de mine (sper ca andanii da).
As vrea sa intru si eu alaturi de voi la dieta. Am trecut printr-o perioada foarte dificila din punct de vedere al sanatatii, dar acum totul este OK.
Andanii te-am urmarit si am vazut ca te cantaresti o data pe luna. Cam ce mananci, ca la mine nu mai tine sa mananc doar Monti. Parca ai scris tu la un moment dat, dar nu mai reusesc sa gasesc unde.
Ai putea sa te induri de mine sa mai scrii o data?
Oricum vreau sa iti spun "felicitari" pentru rezultat!

Va pup pe toate,
Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

iupiiiii Andani felicitari!!!!

deci avem acelasi target..astept de la tine sa-mi dai suturi in fund sa ma mobilizez de acu ( da asta dupa ce ma intorc in UK ca imi e peste puteri acasa ca fiu monti ..si sigur o sa-mi arate iar cantaru 70 virgula ceva ) concluzia fiind ca de acu nu o sa mai am tentatii ca pana de craciun nu mai ajung in Ro

Montigirls sper ca ati avut sarbator frumoase si cu liniste!!!

Eu nu cred ca mai merg de acum la slujba de inviere, de fel nu-s credincioasa dar pastram asta cu mersul la biserica de Invierea ca pe o traditie frumoasa a familiei...dar pur si simplu am ramas dezgustata de lipsa de bun simt si lipsa de respect a romanilor din orasul meu

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JulieX spune:

Montigirls, haideti la raport!!!

eu am un mic plus, cateva sute de grame , dar de azi sunt iar cuminte si cred ca in cateva zile voi fi iar pe drumul bun

nu va spun ce am mancat de dimi, pt ca am facut o mica abatere neprogramata (nu va spun decat ca au adus colegele cozonac bun-bun, numai bun pt iaurtul meu)
la pranz... niste drob cu oua si mustar, apoi un morcov crud
noi ne-am intors aseara acasa si n-am apucat sa luam fructe, asa ca azi rontai morcovi cruzi
ca de obicei, nu stiu ce imi aduce seara... nu mai am pofta de nimic, nu mai am chef de gatit; poate imi dati voi idei...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

'neata,
Si eu raportez stagnare. Dar mai am o proba sapt. asta, caci trebuie sa mancam ce am gatit de Pasti :)

Andanii, felicitari !!
Wauu, target atins.

Brandusik, imi pare rau ca te-a dezamagit atmosfera de la Inviere.
Aici e frumos, toata sambata a fost un vant puternic, si seara s-a linistit, si a fost bine la slujba de Inviere.

O sapt. buna si conforma,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JulieX spune:

somleac, sa va traiasca printesa!!!!!

andanii, bravooo!!! tine-o tot asa!!!

Mergi la inceput