Albinutze de Mai-Iunie 2009(108)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cosminica spune:

flobaby multumesc pt raspuns. si noi tot primim "reclame" cu gradinita aceasta, desi e un pic departe de noi si in sens opus fata de serviciu.

mami de ELIZA
http://lb2f.lilypie.com/rAMSp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Cosminica, multumesc .

Ioana, cum a fost la control? Voiam sa te mai intreb ceva, dar neuronul e burtos si obosit, am uitat complet, si chiar era important.

-----------------------------------
Carla, mama Larisei (15/06/09) si a Sabinei (07/07/07) si 7+

-----------------------------------
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

Citat:
citat din mesajul lui CarlaV

Voiam sa te mai intreb ceva, dar neuronul e burtos si obosit, am uitat complet, si chiar era important.

-----------------------------------
Carla, mama Larisei (15/06/09) si a Sabinei (07/07/07) si 7+

-----------------------------------
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"



Poate cum se descurca cu 3?
Glumesc, veti fi minunati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Clody, Cezara are 10,700 kg. Si asta imbracata, cu pampers ... deci daca o avea 10,500 kg. dar e vioaie, nu sta locului deloc, e vesela chiar si cu mucii pana+n barba, asa ca nu-mi fac griji. In ultimul timp s-a inaltat, vad pe pantaloni, ca cine sta locului sa o masor.

Ana, ai avut ceva peripetii azi.



Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

In bucataria mea

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Philip, , da, sigur ceva legat de 3 copii voiam sa o intreb, dar sunt atat de multe, incat nu-mi amintesc exact ce voiam in momentul asta.

Speram si noi sa fie bine, ca ajutor...ioc. Deja sotul s-a saturat sa faca lucrurile pe care de obicei le faceam eu si pentru care nu mai sunt in stare sa ma tin pe picioare. Ne-am si certat destul de rau, s-a calmat cand a vazut ca liniuta statea in cap la ecografie, sper sa-l tina, ca nu ma tine buzunarul sa fac ecografii prea des.

-----------------------------------
Carla, mama Larisei (15/06/09) si a Sabinei (07/07/07) si 7+

-----------------------------------
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

ERtina, de-aia iti recomandasem o schimbare, daca tot e sa dati bani sa faca ceva cu placere. Foate ciudat sotul tau..., bine...nici ca tata, care ma trimitea cu Matei la dr, ca este paranoic si are ADHD, pentru ca este activ dar nu e atent si trebuie sa ii spui de multe ori sa faca ceva.

Sorilea, de ce te stresezi cu biberonul? Daca ai grrija sa se spele pe dinti regulat nu-i pb de carii. Cred ca nu o sa-ti fiu de ajutor daca iti spun ca <atei (care face luna viitoare 4 ani) nu renunta la biberonul de lapte nici cu militia, cu orice recipiente jmechere l-am imbiat eu. Asta in conditiile in care la gradi numai cu cana se bea, iti dai seama.

Aana-micu, nu te superi daca m-am umflat de ras, nu? Consoleaza-te cu ideea ca va fi supernorocos toata viata ( a si gustat putin?)


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA

www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2

A DOUA MINUNE

MOS CRACIUN 2010

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!

Sa o ajutam pe Georgi sa mearga

Manu - papusa fara picioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_micu83 spune:

Raspund din amintiri:

Carla-- potii beneficia de concediu si indemnizatie. Stii ca de la 1 ian s-au cam schimbat datele problemei. Poti sta 1 an acasa cu 75% din salariu+ 500 ron daca revii la job inainte de implinirea unui anisor, sau

varianta no 2 1200 ron/luna+200 ron pentru 2 ani. Daca vrei sa mergi pe varianta no 2, cand ma prinzi pe net , trage`ma de maneca sa-ti spun cum poti beneficia de suma maxima.Totul este sa te intorci la munca dupa ce termini concediul cu Larisa.

Narcisa, ce ati mai facut ..ai reusit sa prelungesti concediul? Ertina, daca beneficiezi de indemnizatie..te sfatuiesc sa-ti prelungesti CIC pana la 3 ani. Micuta ta o sa fie si mai increzatoare in sine daca ii esti aproape!

Ioana, asteptam poze de la primul chef de 2 ani!

Sori, hmm ne intrebi ce facem...si eu nu stiu ce sa raspund..se duce in mine o lupta..din care in fiecare zi iese cineva castigator..astazi a iesit Razvan, ieri Razvan..alaltaieri..jobul.

La fel ca tine numar si eu zilele..nu mi s-a mai intamplat niciodata sa ma gandesc cu groaza la un anumit eveniment..cand zic "2 ani ai lui Razvan" mi se pune un nod in gat, lacrimile trantesc cate un tzunami in ochi si eu sunt D-I-S-P-E-R-A-T-A. Nu stiu ce sa fac cu el..nu stiu de unde sa produc banii de rata pt casa..nu stiu multe. Uneori sunt excesiv de calma..ma gandesc ca o sa existe o solutie..dar azi nu o vad.

Joi, spaniolii pentru care lucram ca manager de proiect m-au anuntat ca nu isi reiau activitatea..insa ca o sa-mi trimita bani de salariu pe viitor..cat /cum..nu au zis. Oricum, cati bani au trimis in 2010..mi-au ajuns sa platesc aproape 2 luni rata la casa..
Am dat in judecata banca pentru ca ne-au marit rata cu 800 ron. I-am reclamat la OPC, au primit 20000 ron amenda..au atacat in instanta procesul verbal de contraventie si nu s-a intamplat nimic. Temenul pt procesul nostru a fost fixat pe 24 oct 2012.

Si dincolo de aspectele financiare, cred ca varsta asta intre 2-3 ani este attttaaattt de importanta pentru definirea personalitatii unui copil. Consider eu ca asa cum il formezi in perioada asta..cam asa il ai.

Ma gandesc ca de acum se contureaza aptitudinile pentru diverse activitati...acum incep sa se formeze emotional...ajung capete teama sau nu de diverse chestii din viata lor etc. Mor cand aud pe diversi parinti ca-si sperie copiii ..ca-i duc la casa de copii/ca-i papa bau-bau, ca-i mananca nu stiu cine etc...
L-am lasat pe Razvan la un spatiu de joaca la petrecerea finutei. Erau 2 tipe care supravegheau 8 copilasi..noi alaturi.
Mamaaaa, cand am vazut ca altii din neatentie l-au imbrancit pe Razvan si el a cazut, cand am vazut ca i-au luat jucaria din mana..cand am vazut ca e pe punctul sa cada de unde era catarat mi s-a facut inima purice si mi-am zis ca o sa fiu cea mai stresata mama de pe pamant. Cred ca de-l duc la vreo cresa, il exmatriculeaza pe motiv pe mama stress.

Sunt multe de spus, si ma opresc aici..pe de alta parte, simt ca profesonal ma ramolesc...am uitat o gramada de legi, mi-am pierdut din limbaj, nu mai am sclipirea aia pe care o aveam candva, parca nu ma mai ajuta neuronul...
In absolut toate procesele in care am intrat pe post de aparator, am castigat mereu. NU am nici un esec la activ (pana acum)..faceam chestia asta cu foarte mult devotament.
Acum...ma impart intre femeia de cariera si meseria de a fi mama lui Razvan. Vedem care din ele castiga..


Din Anglia! Preturi MICI, MICI, MICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_micu83 spune:

Dici:))) Acum si eu rad cand imi amintesc, dar cand am vazut "premul 1" pe covor am facut cu inima!

AAa, sa va mai zic ceva:

Razvan, zice tareee si cu forta FAC =fuck . El asociaza FAC cu un esec. Scapa biberonul din mana ..trage un FAC. Cade de pe undeva: FAC! Nu poate utiliza vreo jucarie:FAC!

Asta este de la tati invatatura, asa injura el la volan...mi-e rusine sa va spun cum fac eu la volan:))))



Din Anglia! Preturi MICI, MICI, MICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_MVT spune:

La multi Ani Aaron!

Felicitari Carla, poate va fi cu, cuc de data asta.

Nu mai pot recupera din urma ....

Oana mama lui Tudor (24/07/02) si a lui Eduard (02/05/09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_micu83

Razvan, zice tareee si cu forta FAC =fuck . El asociaza FAC cu un esec. Scapa biberonul din mana ..trage un FAC. Cade de pe undeva: FAC! Nu poate utiliza vreo jucarie:FAC!

Asta este de la tati invatatura, asa injura el la volan...mi-e rusine sa va spun cum fac eu la volan:))))



Simpatic Razvan. Tu? Sunt convinsa ca esti de o delicatete exemplara

Theodorul meu nu stie el multe cuvinte dar macar este politicos. L-a vazut pe frate-su cum ragaie si normal ca a prins din zbor miscarea dar imediat spune "padom".
La fel, zice "kk - kk" si fuge la baie, se dezbraca, trage un part spune "padom" si "gata".
La el tot ce iese de la fundulet e kk, inclusiv pishu.


Aaaa, Ana-Micu, mi-am adus aminte...tu crezi ca daca vei sta cu el pana la 5 ani, nu o sa il impinga nimeni la locul de joaca? Vezi ca o sa-i transmiti si din stresul tau si va refuza si el sa te lase sa pleci de langa el, va incepe sa tipe si sa planga si atunci te vei simti si mai rau, vei simti ca il abandonezi, ca esti cea mai rea mama din lume, etc.
Si antreneaza-te...urmeaza cele mai grele dileme, gata cu joaca, acum incepe cu adevarat stresul.
Noi acasa ducem adevarate batalii pe fiecare gest care poate fi interpretat, pe fiecare cuvant scapat.




CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA

www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2

A DOUA MINUNE

MOS CRACIUN 2010

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!

Sa o ajutam pe Georgi sa mearga

Manu - papusa fara picioare

Mergi la inceput