Fulgusorii sarbatoresc Invierea Domnului Iisus {8}

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns busymummy spune:

Neatza fetelor

Nu vin cu vesti bune... am citit pe FB ce s-a intamplat cu Lady

Citez:"boala..a...recidivat...si..iar..analize...iar...pastile..a..facut..insuficienta..renala..si..hepatita..interstitiala..pe...fondul..bolii"

Lady, suntem langa tine... ne pentru Becca si pentru tine... Fii tare. Daca te pot ajuta cumva, ai PM cu nr. meu de telefon.

de Vlad - 11.11.2009 si Andi - 5 ani.

POZE NOI si POVESTEA LUI VLAD

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Copiez mesajul Alinei de pe "perete":
"boala a recidivat si iar analize iar pastile a facut insuficienta renala si hepatita interstitiala pe fondul bolii."

Lady, sunteti mai bine? V-a dat un tratament de urmat acasa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Am...facut..analize..azi..la..13.30..le..luam...si..la...14...mergem..la..pediatru.avem..tratament
-enterol
-furazolidon
-calciu..carbonic
-kreon
-humana..electrolyt
-derbidat

busy
camy
magda
geta

pe..seara..intru..sa..va..zic!Ca...tre..sa..ajung..si..la..tara..sa..fac..mormintele.

scuzaati..puncte-puncte(de..suspensie)dar..am...TASTA...SPATIU...defecta



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexa06 spune:

My Lady-imi pare tare rau sa aud asa ceva , cred ca esti terminata, iar analize, iar tratamente, of...Te pup, iti dam putin din energia noastra, sa ai putere sa treci si perte asta si...va fi bine ! ( stiu ca e usor sa spui asta din exterior, tu esti cea care te chinui acolo)

http://community.webshots.com/user/allexa06

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns busymummy spune:

Lady... hai fii tare... stiu ca e greu pentru Becca, dar daca ma iau dupa tratament e o enterocolita urata, dar care trece. Pentru rinichi si ficat nu ti-a dat nimic?

Da-ne de veste ce zic analizele

de Vlad - 11.11.2009 si Andi - 5 ani.

POZE NOI si POVESTEA LUI VLAD

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns busymummy spune:

Fetele, am facut pe FB un grup "fulgusori...." Cele care doresc sa se alature si nu am stiut ID-ul ca sa le invit sunt binevenite



de Vlad - 11.11.2009 si Andi - 5 ani.

POZE NOI si POVESTEA LUI VLAD

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

eu sunt pe fuga rau de tot....voiam doar sa spun o pt Becca. ma gandesc la ea, sper sa ii treaca! Sanatate!!

Mamica de pui scump pe pamant si ingeras in ceruri
.....................................................................................................................
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

ceau fetele,
of lady ce rau imi pare ca ne dai vesti din astea...am crezut ca daca ati mers acasa totul este bine....imi pare tare rau ca Beccuta nu-i bine....ne gandim la voi, ai incredere ca DD ii alaturi de voi
sa ne spui ce zic analizele
o pt tine de incurajare si un pt Becca sa fie puternica


Adriana, mamica pufarinului David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura B spune:

Lady, ma rog in continuare penru sanatatea Beccai si a ta. Sper totusi ca cel putin sunteti si faceti tratamentul de acasa, si nu mai sunteti in spital- ma ingrozesc in general spitalele, dar despre cele din Romania de fiecare data cand citesc e vorba si de o poveste de groaza
Pup fetele incercate.


Camy, cu intarziere iti urez si eu "La multi ani" si numai bine cu ocazia zilei de nume. Sper ca ti-ai revenit dupa spaima prin care ai trecut zilele trecute. Probabil ca nu te ajuta prea mult, dar sa stii ca din pacate hotii la drumul mare se intampla peste tot in lumea asta. Acum cativa ani si aici in Vancouver se spunea la stiri despre un individ care ataca femeile de obicei seara, la iesirea din metrou, ca sa le fure gentile. Singura diferenta pe care o stiu e ca aici au fost difuzate si imagini ale tipului, din cele filmate cu camerele din jurul statiilor, si s-a cerut ajutorul publicului pentru identificarea atacatorului. Cum nu am mai auzit de alte atacuri, banuiesc/sper ca a fost prins intre timp.


Apropo de ziua de nume, am aflat si am dovada ca ma pot serba si eu de Florii... cam amarate floricele chiar daca le zice "nobilis", dar pe de alta parte, ce frunzeeee


Busymummy, trimite-mi si mie te rog o invitatie pe FB.



Merg acum sa o pregatesc pe D. de scoala si revin.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Laura !

Mergi la inceput