Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (122)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

pAULA la multi ani mamei tale!! ce i-ai luat cadou pana la urma?

v-am zis ca eu monopolizez forumul, si voi nu sunteti pe aici sa povestiti cu mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

PUIUTZ iubita, imi pare rau ca aveti probleme financiare!!! cu ajutorul Domnului treceti usor usor peste el, sanatosi sa fiti sa aveti putere de munca, ca restul se duc toate!!!

cred ca si Ilinca spunea de ajutorul Maicutei, incercati sa mergeti la o Biserica / Manastire (stiu ca e o manastire foarte cautata pe undeva pe la Eforie Nord, dar imi scapa numele, unde merge lumea care are nevoie de ajutor), rugati-va mult si cu credinta si speranta, si o sa vedeti ca pana la urma o sa apara soarele si pe strada voastra si o sa uitati de toate problemele pe care le intampinati acum!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Buna dimineata

Cristina f faine pozele!! Ce mamici frumoase sunteti...Sa nu te mai aud ca te plangi, da? Cum e Rody? S-a obisnuit cu vremea? Isa?
Vladut cum s-a comportat cu Isa?
Sunt suparata ca la Dansez pt tine nu mai e coregraf Bursucul. Tare mult imi placea tipul.
De abia astept caldura sa nu mai tb sa ma trezesc sa-l invelesc cu Raul. Are un stil de a dormi...
La multi ani Radu, Eva ,Mihai, Sofia, Maria, Miguel!!!

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Poze luna 9

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Am citit acum ce frumos povestea Ochidut de ajutorul primit de la Sfantul Spiridon!!! daca te rogi cu credinta mare si speranta, cred ca ajutorul nu intarzie sa apara, intr-un fel sau altul!!! dar mereu trebuie sa privim cu speranta inainte, chiar daca pe moment ni se pare ca lucrurile nu mai au rezolvare!!! putere multa Puiutz!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Racusor, sunr eu, cat pot ca Raul se catara pe mine, pe scaun sa-l iau in brate.
Cum ii dati painea lui Andrei?
Ii dau bani mamei mele, ca vrea ochelari si a zis ca sunt cam scumpi. pt urare

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Poze luna 9

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

OANA frumoasa rochie, dar nu am nici corp , nici "dotari" pentru asa ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

neata

la multi ani sarbatoritilor

fetelor am si eu o intrebare: cum se plateste indemnizatia de CIC, cu o luna in urma si incepand cu luna in care s a terminat postanatul de 42 de zile?

si daca se plateste 2 ani, banuiesc ca 2 ani se vor implini in feb 2013 nu in dec 2012 cand fac motanii 2 ani?????

pupici

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

Racusor, sunr eu, cat pot ca Raul se catara pe mine, pe scaun sa-l iau in brate.
Cum ii dati painea lui Andrei?
Ii dau bani mamei mele, ca vrea ochelari si a zis ca sunt cam scumpi. pt urare

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Poze luna 9


o rup bucatele mici (cat 2 unghiute de ale lui ) si i le pun pe tavita sa pape singur, asa fac si biscuitii, ca sa invete sa isi coordoneze miscarile sa duca la gurita, sa pape. dar nu pot bucati mai mari ca se ineaca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

neata fetele!

la noi e urat...ufff, ce m-am saturat...tati e dus cu Eric la targul de masini sa mai arunce un ochi, Filip doarme...eu am savurat cafeaua si va citesc...

am vazut pozicile cu cei doi delfinasi si mamicile lor...ce frumoasa intalnire...ca sa vezi cum reuneste forumul asta mamici si copii de peste hotare...

rubia, doamne ce experiente ai trait...ai mare dreptate in ceea ce zici... multe dintre noi am ales clinici private, dar ce te faci cu mamicile care n-au bani de asa ceva desi si-ar dori??? n-au de ales decat sa nasca la stat...deocamdata, la clinicile de stat, fiecare da cat are, dar unii medici te trateaza, din pacate, si in functie de cat cotizezi...

kata, superbe rochitele...nu auzisem pana acum de MLH...

victo, a dormit Mihai toata noaptea iar? care-i secretul?

ca tot vorbim de frumusete, mi-am comandat ieri niste produse profesionale anticelulitice de la Irina Reisler... astept sa imi ajunga luni..dar pe langa astea mai trebuie si regim, masaj, etc...



revin!

LA MULTE LUNITE PUIUTI IUBITI, SARBATORITI ASTAZI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirela2

neata

la multi ani sarbatoritilor

fetelor am si eu o intrebare: cum se plateste indemnizatia de CIC, cu o luna in urma si incepand cu luna in care s a terminat postanatul de 42 de zile?

si daca se plateste 2 ani, banuiesc ca 2 ani se vor implini in feb 2013 nu in dec 2012 cand fac motanii 2 ani?????

pupici

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)


se plateste cu o luna in urma, dar prima indemnizatie o primeste si la vreo 2-3 luni dupa ce ai depus dosarul

in rest nu mai stiu

Mergi la inceput