Clubul ursuletilor & ursuletelor de novdec2010(28)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Hera25 spune:

adipapazi unde ti-ai facut eco de san?

Super tare mesajul cu diversificarea...mi-am readus si eu aminte de la Lorena....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martutza spune:

La multi ani sarbatoritilor din ultimele saptamani URSULETI SI URSULETZE,mamici,tatici,bunici,frati sau surori.Sa fiti sanatosi si norocosi.

Raportez doi copii bolnavi : Victor -bronsita si Claudia-rinofaringita -pe antibiotic la 8 ore ,plus sotz cu bronhopneumonie -si merge la serviciu ca deh ii fac aia statuie...sau, mai sigur, il vor impaia, ca la ce salarii mizere au nu vor cheltui ei bani pe statuie .Eu sunt zombi ca orele copiilor de somn sunt diferite,orele de antibiotic si siropuri diferite....numai apuc sa dorm decat de la 23-2.30 si de la 4.30(5)-7.30...ba unul vrea pipi,ba altul tzatza,ba e ora de medicament,ba a facut mandra kk (si saraca s-a varzit la stomac de la antibiotic si face apaa...cu tot bioticsul pe care l-am dat si il dau ,apoi trezirea,mesele...curatenia de primvara,gatit la 3 zile cate 2 feluri...o iau pe campii....miercuri mergem la control si sper sa nu fi coborat virusul...caci Claudia inca haraie in gat si Victor tot mai are tuse cu expectoratie ..si sunt de lunea trecuta pe tratament....

SANATATE MAXIMA TUTUROR.

Anes ...sa dea Dumnezeu ca baiatul tau sa mai ajunga in spital doar cand ii va naste nevasta.

JoAnn ce face Sara??

eu am ramas in urma rau cu cititul...ultimul mesaj citit era al lui Joann ca merge cu Sara la operatie.
De FB nu am timp...de forum nu....sunt rupta de realitate...sper ca sunteti bine si veti fi bine in continuare.poate in zilele de Paste va sta sotul cu copiii si ma bag la citit...daca nu o sa dorm non stop .
Acum fug la mandra sa o iubitzesc si il las pe Goe la Red alert sa ma scuteasca de fitzele lui cand o iau pe sora sa in brate...


Daca numai resusesc sa intru va doresc de acum PASTE FERICIT SI LUMINOS ALATURI DE CEI DRAGI.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

sunset, pup
[b]hera[b], am fct echo de san la dr ANCA PLOTOAGA, CMU, 140 la ambii sani. e foarte bune, am prins programare f repede, chiar a doua zi.
m-am si mirat.
alti dri buni cititori in tzatze: lesaru(total radiology), adina bosneac(sanador).

mirela, yupiiiiiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo_P spune:

adipapazi - Multumesc mult pentru ca ai facut lumina si in mintea mea, asa imi trebuia mie scris domne' negru pe alb, ce si cand si cum, ca nu o sa pape bb ca la carte stiu... si ar terbuie sa ne bucuram ca au si ei personalitatea lor si nu sunt niste mici robotei

lorin - dezmat hai?! ma bucur ca v-ati distrat si micuta a fost cuminte

martutza - Sanatate multa la familion, si multa putere sa nu pici si tu in plasa racelilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hera25 spune:

Adipapazi merci mult de info. Mi-am facut si eu programare joi tot la doct la care ai fost tu...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Adi merci de atatea informatii, sunt f detaliate. Notat si sper sa ma ajute pe mai departe.

Tocanita e cam asa: "calit" in apa putina juma de ciapa taiata mic mic, am pus apoi dovlecei taiati cubulete, morcovi rasi pe raza mica, albitura, putina telina - si ele rase mic, o manuta de fasole galbena congelata. Poti pune si ardei putin. Se mai adauga apa sa fie cat legumele sau putin mai mare nivelul; mai freci pe foc putin si dai la cuptor pana se moaie toate. Eu am gustat si e taare buna. Iar au papat ale mele ff binee, sunt tare happy pe motivu asta.

Si noi papam fructe dimi-cam 100 de pers am masurat: mar+para+banana date pe razatoarea de sticla, si apoi o saizeaca cu suc din mar/para+morcovel. Nu stu ce alte fructe sa mai bag, portocala nu prea imi suna ok ca e cam acida, nectarile sau piersici sunt de import deci nu au gust (am testat ...). Aveti ceva sugestii? Mango e ok uare?

martutza of ambii copii bolnaviori, imi pare tare rau..Multa sanatate si sa dea Dumnezeu sa treaca cat mai repede!

Vesti bune: mi-a intraaat indemnizatiaaa! Dosar depus pe 9feb. Ce-mi place ca iau banii statului!
Azi am fost la compras, am spaart la bani, am venit la doo acas si pe graba asa reepede am infascat fetile si hai la kineto..Dupaia nu am mai fost in IOR ca mi s-a parut asa urat afara...Maine mergem singurici la kineto ca dady lucreaza si ies sigur.

Puficele va roaga sa le dati un vot la concurs.

Sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna 6.11.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo_P spune:

Citat:
citat din mesajul lui sugubina

Adi merci de atatea informatii, sunt f detaliate. Notat si sper sa ma ajute pe mai departe.

Tocanita e cam asa: "calit" in apa putina juma de ciapa taiata mic mic, am pus apoi dovlecei taiati cubulete, morcovi rasi pe raza mica, albitura, putina telina - si ele rase mic, o manuta de fasole galbena congelata. Poti pune si ardei putin. Se mai adauga apa sa fie cat legumele sau putin mai mare nivelul; mai freci pe foc putin si dai la cuptor pana se moaie toate. Eu am gustat si e taare buna. Iar au papat ale mele ff binee, sunt tare happy pe motivu asta.

Si noi papam fructe dimi-cam 100 de pers am masurat: mar+para+banana date pe razatoarea de sticla, si apoi o saizeaca cu suc din mar/para+morcovel. Nu stu ce alte fructe sa mai bag, portocala nu prea imi suna ok ca e cam acida, nectarile sau piersici sunt de import deci nu au gust (am testat ...). Aveti ceva sugestii? Mango e ok uare?

martutza of ambii copii bolnaviori, imi pare tare rau..Multa sanatate si sa dea Dumnezeu sa treaca cat mai repede!

Vesti bune: mi-a intraaat indemnizatiaaa! Dosar depus pe 9feb. Ce-mi place ca iau banii statului!
Azi am fost la compras, am spaart la bani, am venit la doo acas si pe graba asa reepede am infascat fetile si hai la kineto..Dupaia nu am mai fost in IOR ca mi s-a parut asa urat afara...Maine mergem singurici la kineto ca dady lucreaza si ies sigur.

Puficele va roaga sa le dati un vot la concurs.

Sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna 6.11.2010



super tare ca ti-au intrat banutii , eu nu cred ca am norocul tau, si eu am depus dosarul in 8 sau 9 februarie dar ii astept numai luna viitoare, nush de ce dar am eu un feeling...

mai am o intrebare, au intrat pe feb + martie sau feb+mart+apr ca eu nu stiu banii vin pe luna in urma sau pe luna in curs?

Mergi la inceput
Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Ramo mi-au intrat 2 luni-feb+mar. Se ia pe lunile din spate, nu in avans.
Kiss

Puficele va roaga sa le dati un vot la concurs.

Sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna 6.11.2010

Mergi la inceput