Clubul ursuletilor & ursuletelor de novdec2010(28)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramo_P spune:

Citat:
citat din mesajul lui sugubina

Ramo mi-au intrat 2 luni-feb+mar. Se ia pe lunile din spate, nu in avans.
Kiss

Puficele va roaga sa le dati un vot la concurs.

Sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna 6.11.2010


Asa ma gandeam si eu , dar trebuia sa verific, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunset_zuzi spune:

fetele as vrea sa o dezvat pe micuta mea de adormitul in brate dar nu stiu ce metoda sa abordam... cum sa fac???? ursuletii vostri cum adorm?

Votati scorpiuta AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Mami spune:

Hei , unde va "intalniti " voi pe FB?Ca va mai vizitez si eu acolo :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crissellena spune:

Citat:
citat din mesajul lui adipapazi

hai ca am innebunit cat am "scris"
beatrice, nu-ti pierde mintile, o sa manance bebe si legumele, suntem noi prea disperate si chiar ne punem ambitia sa avem copii asa cum ii descrie capraru in mama si copilul.o sa manance, ca doar n-o sa stea cu LP pan la majorat! care mama nu e obsedata de alimentatia copilului? soacra-mea si acu il bibileste pe fi-su sa manance!si are 35 de ani!oricum, felicitari pt dinti!

deci asa: ne trasera clapa fetele cu FB. io nu pot tine pasul cu discutiile de acolo, sunt prea lungi si multe.si cu 2 bebei, cu cate 2 kineto/zi la fiecare, cu legume/fructe/fitness/spala/calca, numai de FB nu mai am timp.

a, fost la echo la tzatze, este foarte sanatoase! a zis dr ca dc nu ii ziceam ca sunt in perioada de ablactare, nu isi dadea seama, ca sunt inkise toate canalele galactofore.
mai am pap's si celelalte secretii, dupa Pasti.
am scos si 2 dermatofibroame, no problem at all cu poponetzul care nu ma mai doare si nu mai sangereaza. oare sa fac colonoscopia? sau e prea exegerat?
va pupi si la julti ani florilor din barlog.

Adi, mami de ana si ioachim


Merci mult de tot pentru schema de diversificare. Pentru mine e ca o mana cereasca. Desi mai e un pic pana sa incep, e tare utila si completa schema asta!
Felicitari ca faci fata la atatea activitati! Esti o superwoman, nu alta. Tot respectul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo_P spune:

Buna dimineata barlog, o cafeluta cine vrea? poftiti serviti

Citat:
citat din mesajul lui sunset_zuzi

fetele as vrea sa o dezvat pe micuta mea de adormitul in brate dar nu stiu ce metoda sa abordam... cum sa fac???? ursuletii vostri cum adorm?

Fericita mamica de scorpiuta Alexia (20.11.2010)
Doamne ai grija si de noi
Votati scorpiuta AICI


Eu l-am lasat de micut in patut sa vad daca adoarme singurel, si dupa ce si-a povestit el cu catelul de pe bavetica (am legat-o de barele patutului ca am vazut ca se inteleg tare bine) pataniile de peste zi... a adormit singurel fara sa fiu macar in camera; sotul tot sa se duca sa vada ce ii face odorul, de ce vocifereaza, ca car ca mar, eu lasa-l ca nu plange si am avut dreptate. Mai adoarme si la san, in brate doar cand vad ca e super obosit. Sa stii ca de multe ori il vedeam ca e marait ziceam ca e obosit si incercam sa il adorm in brate, dar pana nu il puneam jos la loculul lui nu se linistea, semn ca vroia doar sa fie lasat in pace.


Aseara a dormit si el de la 21.00 asa cum ar trebui sa doarma un copilas cuminte, dar pe la 22.00 plangea in somn de ziceai ca il taie cineva, il luam in brate sau ii dadeam tzitzi si se linistea, sper ca, asa ca la unele dintre voi, a fost doar un episod trecator.
Ieri a descoperit ca poate spune "dddaaaa" si "bbbbaaaaaa" si "mmuuuuaaaa" ultimul doar cu gura super stramba, si e asa de shod imi vine sa-l mananc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunset_zuzi spune:

ramo la mine nu merge asa ieri a trebuit sa gatesc cate ceva si am lasat-o in patut sa se joace a stat ea acolo putin cumintica dar cand s-a plictisit a inceput sa urle am lasat-o sa vad daca se poate opri si singura ...dar nu a mers a urlat pana am luat-o si am pus-o la san ...as vrea sa o obisnuiesc sa adoarma macar langa mine in pat sa nu o mai car in brate

Votati scorpiuta AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Aveti idee cat sunt taxele vamale?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

crisselena, te pup si eu. ce sa fac, daca asa tre sa fac, fac. multe.
toata viata mea am fost asa. sunt obisnuita.

hera, bafta la consultatie, sa imi zici cum a fost.

sugu, notat tocanita, o sa o pun in aplicare dupa Pasti.

am si o carte despre diversificare in word, are vreo cateva zeci de pagini. cum fac sa o pun aici? unde sa o incarc si sa va dau link? somebody sa imi explice ca e faina si poate va e de folos.

fug. am dar fructele, ma pregatesc de masa nr 3 la ora 1 si fuga la kineto.nu uita, in this big daily rush, sa votez.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_o spune:

Buuunaaaa!

Azi e ziua lui Chance2008, La multi ani!

Beatrice, taxe vamale la ce?

Gina, ti-am scris pe FB.

Ioana, dai clik aici, friend request, eu accept si apoi te adaug in clubul de pe FB. http://www.facebook.com/profile.php?id=100000488007990

Pup barlogul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

Revin si eu dupa cateva zile de tacere! Am fugit un pic duminica la Galati, ca am vazut vreme frumoasa si era ziua de nastere a soacra-mii si ne-am gandit sa ii facem o surpriza. Pana la urma nu a mai fost surpriza, a trebuit sa ii spunem la un moment dat cand eram pe drum, dar a fost bine, am facut peste la gratar, am stat afara mult si a fost asa bine, ca am preferat sa ne intoarcem luni dimineata, chiar daca asta a presupus trezire la 5 si plecat la 5.30 dim. Apoi am avut o zi grea, m-am odihnit, sa recuperez orele nedormite si cand sa mananc, isprava mare, de mi-e si rusine sa va spun, ca inseamna ca recunosc ca sunt o mama "denaturata", chiar daca fara intentie... Ba chiar din intentii bune a iesit rau... Adica la pranz, cand vroiam sa mananc, mi-am lasat mandra in patutul ei, pe care s-a obisnuit sa il devasteze pur si simplu, atat se agita in el: jucariile stau aliniate pe margini, cand vin le gasesc ravasite in tot patul, scumpa e in toate pozitiile etc. La un moment dat si-a pierdut rabdarea si a inceput sa planga rau, am pus-o in patul nostru, pat dublu, chiar in mijloc, gandindu-ma ca termin si eu masa astfel. M-am dus de cateva ori la ea, liniste si pace, statea nemiscata... Apoi am auzit un urlet, ma duc la ea si vad patul gol, imediat se aude alt urlet, cand ma uit pe jos, o vad pe ea. Noroc ca Dumnezeu a avut grija de mine si de ea si de data aceasta: avem covor, deci nu a cazut chiar pe tare, patul nefiind prea inalt, iar cu capul a ajuns pe salteaua de la patul ei, deci nu s-a lovit. Am luat-o repede si am impacat-o, nu s-a lovit nicaieri, dar eu promit ca mi-am invatat lectia. Ori patutul ei, ori brate, ori carut, alta varianta nu mai exista. Mai vreau sa va scriu, dar e la mine in brate si plange. Si miroase putin, cred ca a facut kk, asa ca mergem sa ne facem curatele si revenim cand s-o mai putea! Fetelor, aveti grija, ca de unde credeti ca nu poate sa cada, fac ei ce fac si se descurca. Nu mai zic cum morfoleste si indoaie tot! Avrea o icoana de carton in patut, maricica. Vazand ca o linge, am pus-o intre saltea si plasa patutului. A scos-o de acolo, iar acum e toata rontaita pe margini si indoita! Icoanele de metal le linge, asa ca i le-am confiscat, sa nu isi taie limba cumva in vreo margine mai prost finisata... Pup!

Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE

Mergi la inceput