Clubul ursuletilor & ursuletelor de novdec2010(28)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

azi am tras si eu sperietura cazaturii...cateva secunde am tremurat toata..a cazut miso...din fericire a cazut pe covor de la o distanta mica..nu a cazut in cap...m-am intors 1 secunda sa bag ceva in priza, cand m-am uitat la ea.ea tocmai ateriza pe jos..am crezut ca morrrrrrrrrrrrrrrrrrrr..s-a speriat, a plans vreo 30 de secune apoi a uitat si radea si vorbea pe limba ei..dar eu inca sunt in stare de soc
am votat ursuletele
mda..deci acum a apucat-o rostogolitul de pe burta pe spate ..incredibil ce face cazatura din copil



alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si de printesa razboinica Maysaa(30.10.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Cucul buna!

anymona daa, io eram. Ma grabeam spre kineto ca plecasem la 14.45 si aveam la 15.

Am fost la pta si la DM sa iau pampersi si lp. Mama ce de lume in piataa..Am venit incarcata. Fetele cica au fost f cuminti, mum a stat cu ele, au vorbit, Maruta a ras la greu.
Acu stau in dilema-sa ies afara sau sa ies? oof..In IOR era targ, am cascat gura eri ca bani nu aveam la mine, si azi as avea. Afara e caldut, nu e nici vant, doar ca nu e soare, deci ar fi de iesit.

Puficele va roaga sa le dati un vot la concurs.

Sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna 6.11.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

Doura: Bine ca totul a fost ok in final. Eu acum ca sunt patita nu mai am liniste nici daca stau langa ea daca ma uit la TV sau in alta parte, ca ma gandesc ca in cateva secunde de neatentie poate face cateva piruete si iar ajunge jos. Si atunci tin mereu mana pe ea si chiar o prind putin de haine, fie de bluza, fie de pantaloni, sa am controlul ei :)

Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza_cri spune:

sugu si sunset votat fetele

azi bagat smotruiala la greu fug sa fac baie..uff sunt franta

pup barlogul

mami de Ionut Pavel www.youtube.com/watch?v=hTdWNW140s8" target="_blank">iubire fara limite
Dimitrie Gabriel 12.11.2008 si de Antonia Stefania 01.12.2010 minunile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

Of, ce slaba e activitatea pe aici... nu mai aflam si noi nimic? Nu mai invatam nimic? Tradaaaaare!!!! Cine e de vina daca nu FB-ul! Sa le intrebam pe fete de sanatate, poate asa ne raspund...

Mirunam: Cu ce te mai lauzi? Curatenie de Paste? Gresie spalata cu periuta?

Ratusca: Si tu? Tot curatenie non-stop? Si copil mancacios in continuare? Spune-ne si noua pe scurt ce i-ai dat pana acum, in ordine.

AnaO: De acum in doua saptamani ne vom fi cunoscut! Poate vorbiti cu Andrei sa ne puna si camerele una langa alta, incat cand mergem sa vedem daca e liniste sau tipa sa mergem pe rand si sa ascultam la ambele usi Tu cum te gandesti sa faci? Il lasi pe David singur la nani si treci din cand in cand pe la el sa vezi daca vrea papa sau e liniste si pace ? Noi asa ne-am gandit si, poate, incercam inca ceva, desi sotul e sceptic: eu m-am gandit sa las un telefon in camera, aproape cat de cat de Iulia si pe celalalt sa il luam cu noi, incat din cand in cand ascultam sa vedem daca plange. Dar sotul zice ca nu vom auzi nimic, ca va fi muzica tare, harmalaie, poate ea sa auda galagia de la noi, nu si invers. Mai vedem, gasim noi solutii...

Beatrice75:
Dintisorul doi "bate la usa"? Macar se vede alb sub gingie sau mai aveti de asteptat? Pana sa iasa primul a fost plangacios, i-ai dat inele gingivale sau doar dupa a inceput smiorcaiala si ai trecut la geluri?

Danaint: Gata cu maratonul, ca e aprilie? Sau urmeaza? Te antrenezi serios? Ar fi tare sa castigi tu si sotul sa nici nu termine cursa. Cu bebe ce faceti in acest timp? Sau concurati in intervale de timp diferite, incat spectatorii sa poata urmari ambele competitii?

Olgutzika: Ce mai faci? Ne mai iubesti? Doar o vorba sa ne mai spui si noua :) Te asteptam!

Ursoaicelor, reveniti la barlog cu info despre puii vostri!


Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymona spune:

La multi ani tuturor floricelelor din barlog!!! sa fiti sanatoase, voioase si iubite!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

La multi ani! tuturor floricelelor din barlog!

La multi ani! Eliza si Ral_eli! N-am mai intrat de cateva zile, ba ocupata cu curatenia, ba cu ... ale mele (ieri mama mea ar fi implinit 65 de ani ).

Azi implinim 1 an de cand am aflat de bebe . Ce emotii!!!!



Mami de Cristiana (29.12.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Cred ca voi avea un copil tare pretentios la mancare: branzica nu vrea, piure facut de mine, nu. I-am facut piure din fix aceleasi legume de la Humana:morcov, pastarnac si telina, nop. Alte borcanele nu, doar Humana. El vrea doar mar cu cereale si cereale. Atat!

Eu alerg cu el in brate si tati dupa noi, daca ati stii cum chiuie!Ca un copil mare!Si rade cu o pofta!!!!!Ia sa incercati!


Elfica, cu o zi inainte de a-i da dintele, a fost cam plangacios, nu prea a mancat, chiar scriam fetelor pe FB ca nu inteleg de ce s-a comportat astfel(el plange doar daca-i somn si foame), a doua zi i-am observat dintisorul si noroc ca i l-am observat ca altfel nu as fi stiut mai tarziu de ce plange asa rau. I-a trecut doar cu Panadol.Dar multumesc lui Dumnezeu a plans doar in ziua aceea si putin in cea precedenta ca va spun, e groaznic sa-ti vezi copilul cum se prinde cu manutele de tine si tu te simti asa neputincioasa!!!!


Simona Maris
, cucu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Ce vreme frumoasa azi!De-ar fi asa si de Pasti!
Poate ca-i asa slaba activitatea ca unele fete deja au plecat din localitate! Si noi vom pleca de vineri, desi eu cam vreau sa plecam sambata!Ca va fi extrem de obositor pt bebe!Ne vom si intalni cu o multime de rude si prieteni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Mami spune:

Buna seara Barlog!!
In primul rand "La multi ani!" tuturor floricelelor din Bsrlog...
Am intrat pe fuga sa va salut , sa va spun ca nu v-am uitat ... dar in continuare timpul liber tinde spre 0!!!
Noi suntem bine , zburam vertiginos spre 6 luni , Raisa e vioaie ..., tinde sa stea in fundulet , e mereu cu gatul incordat sa se ridice , diversificare merge super...papa tot ce ii dau , mai putin piure de legume (SA NU-L VADA)..
Asteptam cu prima emotie primul dintisor :)
Va pup si am mai pus si noi cateva poze noi!


Mergi la inceput