Clubul ursuletilor & ursuletelor de novdec2010(28)

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

Letzy81: Multumesc pt apreciere! Nu am mai verificat, dar din cate retin eu, azi e ziua bebelinei tale, nu? La fel ca a bebelusilor de AnaO si Danaint: La multe lunite si multi ani! Si felicitari mamicilor ca au facut asa pui minunati!

Am asteptat sa se faca ora sa votez ursuletzele, dar acum inchid calculatorul, mergem la nani, ca avem maraiala cronica .

Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hera25 spune:

adipapazi a fost super la eco de san...doct la fel...eu sunt in regula cu tzitzile....insa sunt asa un pic dezamagita...ca cica nu-si vor mai reveni cum au fost o data....:)...acum nu stiu dc toate femeile isi strica sanii dupa sarcina si alaptat..dar ai mei sunt praf...singura solutie raman silicoanele...


Si noi am fost in Herastrau a doua zi de paste....nebunie mare...

Am inceput si noi diversificarea...suntem la capitolul morcovel cu pastarnac...si papa baiatul meu la greu...sper sa nu-l deochi..ca sora-sa era o mare figuranta si asa a si ramas cu mancarea :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martutza spune:

Cristos a inviat.Sper ca ati petrecut frumos in iubire si veselie.

La multi ani celor cu nume de floare,cu nume si derivate de la sf.Gheorghe,celor care au mai implinit niste ani si ursuletilor si ursuletelor care au mai implinit niste lunite.Sa fiti sanatosi si feriti de rele.

Felicitari mergaretilor de-a busilea inainte si inapoi si dantura sanatoasa celor cu 1-2-3 dintisori.

Bine ai venit eea_farcau.

JoAnn ma bucur ca Sara e bine.

Sugu noi am fost la zoo Baneasa luni....numai repet experienta.Duminica am fost in parcul Carol si mi-a lacut nespus.Mai repetam experienta ca locurile de joaca sunt super pt Vics i e si umbra pt mandra.
Ramo,Vasari,Sugu multumesc pentru urari.Copiii sunt muult mai bine dar cu stomacul varza.Sotul mai tuseste iar eu am gatul in pioneze.

Fetele cine ma ajuta si pe mine.Vreau colacel si orajel si nu am timp sa recitesc capitolele sa vad cine zicea ca aduce?Vin eu sa le iau dar sa-mi spuneti unde.

Alta problema.....CLaudiei nu-i mai ajunge laptele meu...singurul supliment de 5 zile pe care l-a acceptat e Baby drink dar la cantitatea de apa recomandata de ei (60 ml) ceaiul e oribil de dulce (eu gust tot ce dau copiilor) si il fac cu 100 ml de apa...dar nu vreau sa o umflu de apa pe CLaudia.Ce sa fac sa incep diversificarea sau sa completez cu LP? Pe 16 mai face 6 luni si are 6.9kg.LA Vic dupa 6 luni am inceput si asa voiam si la ea...ami ales ca de la antibiotic are stomacul varza si ii dau Biotics inac 1 saptamana sa-si revina.

Mersic
Va pup.Votez zilnic ursuletele.
Revin maien dimi
Sanatate si o zi minunata


Mergi la inceput