Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (120)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tina_80 spune:

O bucata barbat uituc detin si eu
M-a ajutat si ma ajuta f mult, dar de aproape 10 luni, de cand e R tb sa-i spun in fiecare seara ce are de facut, momentul cand tb facut, chiar daca ne mai intelegem din priviri, vine si ma intreaba daca sa faca acea treaba, dar pt mine e logic si cand vad ca el are dubii, ma apuca toti nervii...ii mai intreb cateodata daca e indragostit, ca vb aia zici ca e adolescent....il intreb daca are probleme la serviciu... ca imi face faze exact ca fratele Oanei.

Cand am nascut si am stat in spital 2 sapt. nu am vrut sa vad pe nimeni, nici pe mama, nu raspundeam la tel, a fost un cosmar pt mine....probabil nu stiu sa trec prin astfle de momente....il vroiam doar pe Cata, al meu. In acea perioada tin minte ca era campionatul mondial si venea la mine, se intindea in celalalt pat si ma multumeam doar sa il am langa mine, chiar daca se uita la meci...eu mergeam ma mulgeam, ii dadeam lui R laptic si ma desparteam de el cu lacrimi in ochi, iar cand veneam in rezerva stiam ca jumatatea mea e cu mine.

Hai ca am dat-o in altceva

Btzparerea mea e ca nu ar tb sa te gandesti atat de repede la divort. Cu rabdare si respect cred ca s-ar rezolva totul, tb sa ai incredere in el si mai ales in voi.
Poate ca trece printr-o perioada mai nasoala, pur si simplu nu are chef de nimic....asta nu inseamna ca tb sa renunti.

Fetelor, ai vostri stau la spalat pe dinti? ca R al meu numai cand simte acea perie in gura isi intoarce capul si se uita cu coada ochiului sa vada daca vin dupa el

Ma bucur ca am avut timp si azi de forum, sunt la zi!

Noapte buna delfinariu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

BUMBLEEBLEE de acum e mare V, nu mai trebuie sa urmaresti greutatea saptamanal, ci lunar. de acum intr-o saptamana poate sa nu ia nimic, si apoi sa recupereze. cred ca ai aflat intre timp ce se intampla cu Derek eu tocmai am urmarit ultimul episod de pe vplay (in timp ce calcam) cu accidentul lui Callie...mai multe nu spun

PAULA nu e gras

OANA chiar ca avem acelasi pediatru

DIANA nu sunt neaparat multe mese, dar asa cum zicea si Oana trebuie usor usor sa ii introducem in meniul familiei, deci are meniul unui adult, cu mic dejun, gustare, pranz, gustare si cina. in timp vom renunta la laptic, dar a spus ca e cam devreme sa ii iei asta copilului. plus ca trebuie sa manance 400 ml lactate pe zi, indiferent de unde.

bTZ-ule sper ca esti mai bine

DENISA la multi ani fericiti impreuna

OANA am ras cu lacrimi ce si povestit de fratele tau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

MENU:

8 - iaurt + galbenus (pasat)
11 - o para
13.30 - supa crema de dovlecel
17 - 1 banana + 1 biscuite (asta pentru ca tipa de foame doar dupa banana )
18.30 (cu greu l-am tinut pana la ora asta) - am incercat cartof copt cu unt, dezastru total, isi facea greata, nu ii place si pace.

asa ca i-am dat borcanas de dovleac cu orez de la Holle, pe care l-a mancat.

noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

ioi..am zis ca stau 10 minute si s-au facut 50...se vede ca ploua si sunteti in casa.
no, mi-e somn de numa
sotu doame pe canapea cu mancarea preferata in farfurie

imi fac program de trezire. la 7,40 maxim sunt sus-atunci suna ceasul. pana vine tanti la 9 mai strang pe ici pe colo, spal copilu, alaptat, fac cafeaua.
stau cu ea 5 minute sa ii zic una alta si apoi ma straduiesc sa citesc de-ale mele.
dar mai stau si cu mihai ca dc face curat asa amanuntit nu pooate sta si de el,.plus ca e cu detergenti, solutii..no..maine sper sa termine.

maine termina curatenia generalisima inceputa- pe mine ma doare capu deja, dar ce-a fost mai greu a trecut.

oops..s-a trezit mihai a doua oara deja.,.
no, 3 zile a tinut minunea

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palomina spune:

Buna dimi!!!!!!

Va ofer eu cafeaua ca mi s-a dus somnul din cauza de sotz sforaitor...ocazie cu care am terminat si eu de citit

BTZ-stii ca noi suntem nascute in aceeasi zi.... berbece 100% - asa eram Si eu in tineretile mele, una doua tranteam cuvantul divort pana cand chiar am facut-o Nu zic ca Nu aveam motive dar la orice cearta era adus in discutie. Eram atat de impulsiva, atat de incapatanata.... Dar nah, eram tanara Si nelinistita

Eu zic ca Si Diana, nu mai pomeni de divort si fii tare ca si pana acum!

Eu ce sa va mai zic ca Antonito avea trei luni, nu dormea si pt ca toata lumea ma batea la cap ca ii e foame copilului, I-am dat LP seara. Evident ca a luat 2 guri Si n-a mai vrut. Iau biberonul si-l duc in bucatarie, pe blatul de la bufet. A doua zi dim, plec cu treaba in oras, inainte ma mulg, biberon cu lapte in frigider, evident, dau instructiuni Si plec. Sotul cand vine ora de masa ia primul biberon pe care-l vede -cel de pe blat-si-i da copilului sa manance ma intorc acasa, copilul bine merci, sotul imi povesteste f mandru ce au facut ei doi.... Cand ma duc in buc#259;t#259;rie, biberonul de seara era gol. Ma uit in frigider, biberonul cu LM neatins.... Deci, am crezut ca mor. Am f#259;cut o criza de nervi, mai aveam Putin si-l luam la bataie pe sotz. Am mers repede la doctor cu copilul, mi-a dat niste medicamente preventiv si mi-a zis sa stam calmi dac#259; nu vomita sau Nu face febra. Normal ca la vreo doua zile a inceput sa faca kaki moale.... Ma rog, s-a rezolvat. Ideea e ca eram convinsa in prima faza ca numai el era de vina pt ce s-a intamplat cand de fapt eram amandoi. Eu ca am lasat aiurea un bibe cu lapte in bucatarie, el ca fara sa-si puna intrebarea ce cauta un bibe cu LM afara, il ia si-l da copilului.... Dar Nu va zic ce istericale am facut in ziua aia.... A mancat mancare rece o saptamana...


la mas feliz mamacita del mundo - Antonito 18.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palomina spune:

Antonito de vreo doua zile merge de-a busilea dar inapoi. tot e ceva. Mai nou sta in carutz la plimbare ca pana acum ceva timp miorlaia nevoie mare, era un chin pt el. Acuma pare f interesat de ceea ce vede. Doamne Ajuta ca daca merge la drum lung Si cu bagaje chiar n-am cum sa-l iau in brate...
Intentionez sa-i dau sa manance prin oras-in mall, parc- sa vad cum reactioneaza ca pana cand vom pleca sa se obisnuiasca.

Jucarii- copilul meu nu se mai joaca cu asa ceva. Il atrag telecomenzile, telefoanele, cablurile, castroanele, cutiile de iaurt, capace de borcanele, orice altceva numai jucarii nu.

Mai e cineva pe aici care alapteaza Si care nu are CM? Eu am inceput sa intru la idei.

Si eu vreau sa scapam de tztzilit toata noaptea dar nu vad cum....deocamdata.

Vícto, mi-am adus aminte ca m-ai intrebat de indemnizatie. Da, a iesit fix cat ziceau si ei. Noroc cu tine ca m-ai dumirit cum se face calculul. Multumesc

Fetelor, sa aveti o zi frumoasa, LMA sarbatoritilor de azi!

Incerc sa mai dorm nitel ca ma iau barbateii mei de odihnita in cateva ore....

la mas feliz mamacita del mundo - Antonito 18.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Natalia de Cris2010
Andrei de emushi
Bogdan Andrei de sorina_goga
Ema Andreea de anagia

La multi ani fratior scump, Robi (katalina)! Sa cresti mare, sanatos si sa te bucuri de familia ta frumoasa!!

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010

Luna 8

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

neatza!

am cafea si cappuccino pt rodica, poate se indura si ne zice cum a ajuns si ca sunt binem dormit bine da ne-am trezit la

noi am dormit bine da ne=am trezit la 7jumate. revin cand imi beau cafeaua ca ma calareste mara

mara
Mami de Mara Nicolle (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Buna dimineata
Ce fac fetele mele dragi?
Azi noapte l-am luat si eu pe Raul langa mine in pat. Nu plange, nu se trezeste, dar atata se zvircoleste si se mai descopera, ca m-am saturat sa ma duc sa-l acopar.Langa mine a dormit linistit, fara sa se miste atat.
Azi curatenie. Nu-mi place deloc, dar ce sa fac...
La multi ani Natalia, Andrei, Bogdan si Ema!!
La multi ani Robert!!! Sa cresti mare, sanatos si o sa o ajuti pe mami!!! Kata, sa ai parte numai de momente frumoase langa baietii tai!!

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Poze luna 9

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

'neata, mamici dragi!

Azi va servim cu o praji de post, cafea, capucino, suc proaspat de portocale, sampanie. Pentru Paula cafea simpla.

Bumblebee, multumim frumos de urari.




de Solnushka Natali - 13.07.2010

Mergi la inceput