Strugurasi de Sept-Oct 2011 (37)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

mikka felicitari pentru pasaSa fi-ti sanatoase




Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 19+ cu Anastasia-Maria
Doamne, ajuta-ne in continuare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Seidana si eu ma gandeam zilele astea la ciorba de salata. Si ciorba de urzici am chiar acum (sau foi cu lapte cum ii mai spunem noi). La noi se gateste foarte divers. Facem mancare ardeleneasca, doar stam in Ardeal, mama e munteanca asa ca are retete de acasa si tata era moldovean, ca si sotul. Asa ca le cam stim pe toate. Iar ciorba radauteana am adus-o io din Iasi de cand eram studenta si a facut mare valva la noi. Noi acum ne certam cu sa facem ciorbele. Mama le prefera dulci ca in Ardeal iar eu si sotul vrem bors acrit ca in Moldova. Nu va zic, cand au fost mucenicii a trebuit mama sa faca si din aia copti si din aia fierti.
Oana ma bucur sincer ca te-ai gandit sa schimbi medicul.

bujo mami de Filip si 18+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Multumesc racheel Asta e cel mai important, ca bebe sa fie sanatos

16+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

Buna seara fetele!!!!!!!!
Ne-am intors acum de la eco cu vesti bune si cu o veste: are PASARICAAAAA !!!

Suntem f fericiti mai ales ca e sanatoasa, se incadreaza in dimensiunile de 20 sapt, si ce sa va mai zic sunt toata un zambet. Ii multumim Bunului Dumnezeu ca e sanatoasa!!

Lori 20+ fericita cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Lore felicitari pt domnisoara. Si cu analizele nu te ingrijora, nu sunt asa proaste cum crezi. Asa am avut si eu Filip, majoritatea sub sau peste normal, dar daca diferenta nu e mare e normal in sarcina. Cat despre sumar, daca ti-au iesit sedimente sau epitelii nu e neaparat infectie. Si chiar daca e infectie, se trateaza. Chiar daca nu iti place sa iei antibiotice cateodata mai trebuie. Iar Augmentinul e permis. Nu stiu cine zicea ca e tare. De fapt are spectru larg, de asta si se administreaza, chestia asta cu tare sau slab e subiectiva.

bujo mami de Filip si 18+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

Multumesc bujo pt felicitari si incurajari.

Mi-a zis ca e placenta posterioara. Asta ce inseamna?

Lori 20+ fericita cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

loredanar, felicitari pentru pasa

Nu stiu ce inseamna posterioara dar si eu tot asa o am.




Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 19+ cu Anastasia-Maria
Doamne, ajuta-ne in continuare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Fetelor se pare ca este odiseea fetitelor




Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 19+ cu Anastasia-Maria
Doamne, ajuta-ne in continuare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Mikka si Lori, felicitari pentru bebeline!
Mey ce pofta imi faceti, nu ma las pana nu fac si eu una

Lai 19+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Creola spune:

Buna dimineata

Cum sunt burticile de strugurasi?Pline de voie buna ?

Seidana si Sarah sugita des in burtica.E intr-adevar asa cum zicea si Oana iasi nostim sa simti sughituri.


Oanaiasi ,bafta azi la medic ...vrem doar vesti bune.

Zubi ,si eu m-am apucat de curatenie generala...mi-am terminat saptamana trecuta geamurile ( am luat-o incetisor,cate unul in fiecare zi) si duminica a tras o ploaie murdara de imi venea sa plang cand am vazut cum imi arata ieri dimineata ferestrele.


Oanas ma bucur pentru rezultatele bune de la biopsie.A fost dureroasa procedura?Eu la 20 si 22 saptamani merg la morfologica.

Stefy13 asa de bine ma recunosc in felul tau de a face shopping

Ce de fetite la odiseea noastra! Felicitari tuturor!
Eu stiu ca placenta posterioara este prinsa de peretele din spatele abdomenului si nu e nimic rau.

V a si va doresc o zi minunata !

16+

Mergi la inceput