Licurici de ianuarie-februarie 2009 (142)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

anna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

sa va arat un desen al flavei. pentru 5 ani mi se pare ca se orienteaza bine in spatiu.reprezinta o bucatarie.
https://picasaweb.google.com/bitica98g/DropBox?authkey=Gv1sRgCNXr3uuqn9jWVg#5593653386240928226

Mara , mami de Flavi (7 dec 2005) si Andru (8 ian 2009)

http://fmbijoux.blogspot.com/" target="_blank">Bijuteriile mele handmade din sarma crosetata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Mara e foarte frumos desenul

PATRICIA, mama puiutului Vlad Mihai 05.02.2009 si printesa Irina Ana 29.12.2010

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micola spune:

neata
Mara, chiar ca se orienteaza bine in spatiu! mai da-i de desenat in genul asta, poate are vreun talent ascuns
Patri, esti foarte talentata
noi tot cu plansete, tot fara baiat...mai merg azi intr-o zona din Pitesti sa-l caut, singura nesurvolata pana acum..
Am fost sunata de cineva de la Zepter sa merg la interviu..cica am depus eu cv la ei...desi nu retin, ca am cautat peste tot si in mail si in conturile de pe site-urile de joburi..nu m-as duce, ca sunt sigura ca e vorba de vanzare de vase de-ale lor extra scumpe...nu vreau asa, vreau ceva full time, nu MLM...imi ajunge avonul in domeniul asta..

Ledi, ce faceti? nu ai mai scris nimic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

crisspy succes cu apartamentul!
BCR e dupa parerea mea o banca prosta. Daca vrei iti dau contactul celor cu care am incheiat noi creditul (Banca Romaneasca), sunt super OK.
Mobila Ioanei am luat-o de la Flexa, au magazin in Baneasa, la intrarea in Mobexpert. E scumpa ce-i drept dar e de foarte buna calitate, e de lemn (eu nu prea ma dau in vant dupa pal). In fine, la noi a fost cadou de la bunici (socrii) - care cand s-au oferit sa-i ia dormitorul Ioanei nu cred ca se asteptau sa luam ceva a sa scump
Nadia inca doarme in patutul de bebe, la ea in camera va fi doar patutul, doua comode pe care deja le avem si i-am facut un dulapior din ala inalt (soldat cred ca-i zice) unde sa ii atarn ce e de atarnat.
Ah, si i-am luat covor cu Alba ca Zapada si piticii si aplica cu printesele Disney, e tare incantata, toata ziua spune "A cameia Dodo e pintese si pitici".



Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI

Asa a venit pe lume Ioana

Si asa Nadia



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

azi am fost si noi la analize

o data pe an, le facem atat noua cat si lor analize generale:
sange, urina, exudate, etc

Teo a fost ft curajos si nu a protestat
Andu a zis 'eu cuajos mai tarziu, eu nu cuajos'

ofofff
a plans putin mititelul, am avut totusi noroc ca la clinica unde mergem noi e o asistenta care lucreaza cu copii si a stiut sa vb cu el pe de o parte, iar pe de alta parte a durat ft putin (imediat a prins vena)

nu ma pot gandi cum le e mamelor care sunt nevoite - din motive de sanatate a copilasilor - sa traiasca mai des momente din astea

(alea 15 secunde cat a jelit mie mi s-a strans stomacul si il aveam ca pe un nod asa)




Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (2 ani) si Teo voinik (4 ani)

www.meseriademama.blogspot.com/" target="_blank">pur si simplu MAMA



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Naty mersi. Banca Romaneasca ne dadea si mai putin.

Trebuie sa mai "lucram" un pic la cifre. Sotul are o firma pe numele lui de la munca si putem jongla cu profitul, insa va trebui sa platim impozit pe profit mai mare. O sa fie cam greu ca de fap firma nu este a lui si deci nici nu incasam noi profitul, numai ca ne folosim de chestia asta ca sa obtinem creditul pentru ca si el si eu avem putin pe cartea de munca.

Cam cat a costat mobila Ioanei? Daca poti sa zici bineinteles

Sa stapaneasca Nadi sanatoasa covorasul cu printese

Crisspy, fericita de Razvi si 20 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

Fetelor, puteti sa-mi dati si mie pe PM, nr de tel al Patriciei???




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micola spune:

neata
Azi dau de baut!!!!!!!!
Am gasit baiatul!!!!!
intr-un magazin in care nici nu aveam de gand sa mai intru..eram sigura ca nu voi gasi..in toate magazinele in care cautasem pana atunci gasisem doar cu par, si ma tot indemnau vanzatoarele sa cumpar si asa, ca n-o sa mai gasesc cu caciulita.....dar, cand l-am vaut...am facut o criza de entuziasm (daca exista asa ceva).. vanzatoarea, f trista, imi zice:"dar nu mai spune rugaciunea.." Nici nu ma interesa, oricum, bateria cu rugaciunea o avem acasa, am bagat-o eu intr-o alta jucarie, agatata de patut, ca pe asta il spalam f des...Am ajuns acasa,l-am pus in patut, Alexu l-a vazut, a zambit cu gura pana la urechi, dar apoi i l-a dus lui tati...se mai uita la el din cand in cand...seara nu l-a vrut, dar tot asa, se mai uita la el, un pic rusinat..de dimineata a luat si o masinuta, dar si pe "ba-ba" cu el la gradi..
deci, fetelor, va multumesc tuturor pt ajutorul oferit, dar acum avem baiat, gata! sper doar sa nu-l mai pierdem iar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micola spune:

aaa, sa nu uit: a dormit toata noaptea Doamne ajuta si in continuare!



Mergi la inceput