Buburuze de 2009 (12) **

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simina1980 spune:

Neata,
Mady-sa-ti traiasca sotul,sa fie sanatos si sa fiti fericiti!
Getik-m-am ingrozit cand am citit de patania cu cainele.Fratele meu a fost muscat de caine cand era mic ptr ca avea ceva de mancare in mana,altfel cainele respectiv era un caine bun.Cred ca v-ati speriat groaznic....
Ema-ms.O sa incerc si eu dar mai la vara,sa-i mai cresca putin.
Cris-cred ca de la vremea asta se trage somnul tau prelungit.....mama ce as mai fi dormit si eu dimineata...dar mi-am propus ptr maine sa dorm pana la 9-10,sa vedem daca imi si iese ca Andu e matinal rau.
Lavi-ne rugam sa faceti rost de banuti ptr puiul mic sa se faca bine!Daca deschideti vreun cont ceva ptr el sa ne anunti si pe noi poate reusim sa te ajutam macar cu cate putin.Un mare ptr Raresel sa treaca repede raceala si tusea.
Picky-sper ca esti mai bine!
Sorina-ati terminat la bucatarie cu renovatul?

Va las,ma apuc de treaba!

Mamica de Razvan-Alexandru(24.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaela spune:

Hello,

multumesc pentru urari, Cris sincer nu m-am pregatit cu nimic, dar o feliuta de tort virtual tot va dau, nu stiu am o stare tare ciudata, nu prea sunt in apele mele cred ca de la vremea urata de afara.
Lavi am citit ce s-a intamplat cu nepotelul tau, imi pare sincer rau suntem cu gandul la voi.
In rest sunt obosita inafara de mancare, curatenie, piata si iesit afara cu copilul nu prea mai stiu, nu am apucat nici macar sa mai intru pe forum, aseara am apucat sa citesc si eu putin dar acu sa nu ma intrebati daca mai tin minte ceva ca nu stiu ce imi mai amintesc.
Luni ma duc sa fac morfologia de trim 3, tare sunt curioasa sa vad cum e bebelina.
Madyrizi la multi ani pt sot.
VA pup pe toate si va dau o feliuta de tort si ce mai vreti voi.


Ana 28 saptamani si Darius Stefan Gabriel (29 iunie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

neata fetelor sunt si eu prin zona nu mai pot sa vorbesc, sunt ff ragusita de la cat am zbierat ieri, ary este mult mai bine sa mmai desumflat un pik.
cris din pacae nu am sptrop de antigel ca ii dadeam eu de mult, dar daca animalu ala cu 2 picioare intelegea de cand plang eu sa dispara javra asta din curte dar cum sa ma asculte el pe mine ca doar el este stapanu si eu un nimik, dar sa se roage la Dumnezeu sa nu ajunga la mana la acest nimik ca atunci este urat rau.

ma dor toate oasele si totii muschii nu stiu de la ce ar putea fi dar este groaznic

mady sa iti traiasca sotu sa fiti fericitii si impliniti
anaela la multi ani sa fi sanatoasa si un bebe sanatos, si tot ceea ce iti doresti tu

getik mami de mica aricica 29.12.2009
povestea unui aricy bijuteriile lui getik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Buna dimineata!
Rares e racit bine, tuseste pana vomita si deja a inceput sa respire mai greu si mi-e o ciuda ca am fost la dr si a zis ca nu are nimic, am sa schimb si pediatra cat de curand. Azi mergem dupa masa tot la ea caci pe weekend nu pot ramane asa cu el, trebuie sa-i dea ceva sirop mai puternic de tuse, febra slava domnului nu a facut inca, nu vreau sa cobesc.
La multi ani Anaela, sa-ti dea DD multa sanatate, fericire, o bebelina la termen care sa fie sanatoasa
Cris mi-a iesit o praji belea, super buna si gustoasa...bine acuma pt prima data cand fac si eu praji cu foi, pot sa-ti spun ca am facut dintr-o foaie harta Romaniei, apoi harta Ungariei si tot asa dar e ok, e foarte gustoasa, am bagat aseara la greu ca azi tin post si iara stau si ma uit la ea in frigi ...la cresa are loc din septembrie, problema e pana atunci. Tata e in pensie dar mama zice ca nu are incredere in el....eu ma gandeam sa-l duc la cresa de dimi si pana la 12 cand sa mearga tata sa-l scoata, sa vina cu el acasa, ii da laptic iar pe cand se trezeste numai bine vin si eu de la servici sau mama mai repede, cred ca asta va fi alternativa dc nu va mai sta soacra...offff, toate s-au dat peste cap. Miru cum mai e? ce te-ai hotarat cu ea?
Mady ms mult, sigur iti voi cere si tie ajutorul si lui Cris...cred ca ar fi bine sa-l introduc si la bazar nu? dar mai vb dupa ce am toate actele, sambata cred ca voi intra in posesia lor, iar cu asumarea raspunderii, ma gandesc ca sunt multe de facut dar nu am ce sa fac trebuie sa-i ajut si eu cumva....ms si de tort si diseara atunci bine ca mi-ai zis sa ma ancorez bine ca ma trezesc aci ca ma zgudui
Simina ...sincer nu stiu cum va fi si cu contul ca ei au conturile blocate fiind in proces cu bancile, ma gandesc ca fiind familie cu ei am sa cer sa fie pusi banii pe contul meu, am sa deschid defapt un subcont la contul meu unde sa intre toti banutii si zic contul meu si nu al sotului fiindca eu si lucrand la banca nu am comisioane si asa ar fi foarte ok si pt ei, acuma sper sa se si aprobe, dar va anunt si va multumesc inca odata mult mult de tot
Anaela sa vii cu vesti despre bebelina...pupici si aveti grija de voi.
Getik offf draga de tine, ai grija si de tine mami si pupici la Aricica sa nu o mai doara muscatura
Va si revin mai tarziu, sa vedem poate reusim sa iesim umpic afara desi s-au anuntat ploi, dar doar in plimbare cu caruciorul, nu-l las pe jos sa nu oboseasca!


Baietelul meu scump 23.mai.2009

Am produse de vanzare, va astept cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Buna fetelor,

Eu is la fel cu dureri foarte mari la operatie...nici eu nu mai stiu ce sa cred, ..as vrea sa merg sa aflu si pararea altui medic.

M-a chiuretat ptr pungile de sange din interior si resturi de placenta...deci nu au curatat cum trebuie in timpul operatie.. M-am chinuit sa ma mulg sa-i las lapte la fata si de abia am reusit sa scot cat sa-i ajunga sa faca 3 mese, nu sa se sature ci doar sa nu simte lipsa laptelui ff mult.

Fetele sunt ok, Stefi invata lucruri noi pe zi ce trece si incepe sa-si dea drumul la vorbit, Anna incepe sa-si faca un program cat de cat ok noaptea ceea ce e bine ptr mine.

Acum mi s-a trezit si-si cere dreptul.
V-am pupacit pe toate si inca o data imi pare rau ca nu mai pot tine pasul cu voi


Mami de mica si iubita 05.05.2009 si de inca o mai mica si iubita 25.03.2011

Buburuza mea
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Neata' si de la noi
De dimi ma chinui la niste mesaje, dar cu nazdravanul pe langa mn cam greu.
Cris pana acum "din pacate" m-au ferit stropii de ploaie, dar dupa cum e vremea afara, nu scap
Simina abia in weekend termina cu bucataria, abia astept ca sa pot demara mai departe

revin mai tarziu ca acum nu mai pot scrie

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sorina Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://b2.lilypie.com/GcAYp3.png


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Neata,

La multi ani, Anaela! Sa fii sanatoasa si fericita alturi de cei dragi!

Picky, sanatate multa, ma ingrozeste ceea ce imi povestesti! Speram ca in Belgia sa stea lucrurile mai bine in ceea ce priveste sistemul medical Doamne ajuta sa te faci repede bine, mergi si la un alt medic sa te vada, nu sta asa, este revoltator ce ai patit
Lavi, Dumnezeu sa-l ajute pe puiutul mic. Te rog, sa-mi dai si mie un cont unde sa trimit cativa lei poate reusiti sa strangeti pt operatie! Sanatate multa si lui Rares, sa scape repede de raceala

Incerc sa citesc si sa revin, desi am destul de multe la birou pe cap

de steluta norocoasa (09.02.2009)


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna dimineatza!!1

Getuta ,stii tu de ce. Atat iti pun si aici: relax iubita ca nu rezolvi nimic cu nervii.

Ema nu au ajuns buburuzele? Au intrat banutii.Sa iti traiasca dell-ul, si il pup dulce pe cheliuta .

Cris buna tare cafeaua ta .
Mady mai ia o pauza ca obosesti mami,toata ziua numai treaba ai ?


Revin mai tarziu,fug la banca acum... Scriam mai mult dar am b cu Getuta la telefon ...

Ajutati trandafirasul Raisa sa infloreasca
Lali de Paul ( 01.10.2009)! si 17+ speram la o minune roz

Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

laliiiii....te battttt, stii tu de ce
acu am ridicat buburuzele.....sunt o nebunieeeeeee....imi plac teribil de mult....abia astept vara sa le porttttt

mamy....frumoasa, desteapta si modesta...de nazdravana Darius Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

picky, prin cate treci si tu...... multa, multa sanatate, poate da bunul dumnezeu sa nu mai ai atat de multe dureri, sa te poti bucura de comorile tale!

getik, imi pare rau pt ce a patit printesa mica. eu una nu as mai sta pe ganduri si as da cainele.

cris, draguta ca de obicei...

sori,

Mergi la inceput