Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (58)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

fetelor, ma faceti sa rad in hohote, de sare bietul Fabian din somn la fiecare icnet al meu (Eva e dincolo la teklenovele:))). sugubina m-ai omorat la faza cu supt maini si picioareee
Rayuella: mi-ai amintiti de mine cand am ajuns acasa de la spital si am urlat la sot sa se duca repede sa duca o pompa de san de la o prietena, ca a mea "nu mergea" (adica nu staim eu s-o folosesc cum trebuie). Bine zis cu caracatita:). Nici puii mei nu au fost prea atrasi de tzitzi:(. dar ai o adevarata domnisoara in Amelie, si sper sa te ajute cat decat, adica sa fie cumintica:)
Azi noapte pinguinii ne-au terzit daor o data!!! Yuppiii.. sa de domnul sa se faca regula din asta.Ma trezisem eu si asteptam inceputul" framantarilor sociale". Dupa un timp apare mama cu Fabian in brate, razand de el cum ca ieseau niste cozonaci din mainile lui...d\la cat s eframanata. Au papat si apoi somnic iar pana l 7 jumate dimineata. A fost de vis.
Eu m-am probat azi cu rochia pt intalnire. Zici ca-s Miss Ellie din dallas: rotunda, adica. Sper ca pana sambata sa ma vad cu alti ochi. La noi ploua si ma dor toate oasele..sunt paradita rau.Am reusit sa ma epilez atunci, asistata de Fabian care a si adormit pe zgomotul aparatului de epilat
va pup!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Julia si Dionisie bine ati venit acasa! Lasa ca te obisnuiesti tu cu ei si va creati o rutina. Intra si intreaba-ne daca ai nevoie de ajutor, multe am trecut prin ce treci tu . Sa incerci sa ii tii sincronizati, ca la cat de des se scoala in primele luni ajungi zombie daca sunt unu dupa altu cu mesele..

Puteti vota Puficele aici.

Sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna 6.11.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oria77 spune:

Rayuela tot binele din lume si ursitoare marinimoase si pentru piticii tai! Pentru tine psihic de fier, se pare ca din ce povestesc surorile noastre de suferinta, asta ne trebuie, pe langa sanatate multa!

Pe mine m-a luat frica tare si m-am hotarat sa nu nasc maine! Maica-mea e in pragul disperarii, sotul meu la fel si eu nu si nu ca nu ma duc la spital, ca mai am 10 zile pana ajung la 40 de saptamani... Sunt amenintata ca maine ma iau pe sus si ma simt incoltita de propria familie. Uffff... Acu' lasand gluma, sper din toata inima sa trec cu bine de primele 24 de ore dupa cezariana, si cu voia Bunutzului ma vor tine nervii si dupa! Pe de alta parte, asa cum spunea si Dragaica ultima perioada mi-a iesit pe nas, dorm maxim 2 ore legate si tot timpul am arsuri crunte de la stomac. Statul in picioare a devenit un vis iar spalatul e o adevarata aventura!

sugubina sa va fie de folos si sar'na de incurajari!

Va pup cu drag, aici formula 3 in una over and out...

38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rayuela spune:

Oria,o sa fie totul bine!Eu,care aveam oroare de cezariana,iaca am trecut peste si totul a fost bine,exact cum au spus fetele!Mie mi-au facut anestezie locala(in spinare) si a fost excelent pentru ca au putut sa-mi dea calmante de durere care au tinut 24 de ore dupa operatie,practic nu am avut dureri!Prima ridicare din pat e dureroasa,dar daca te-ai pus in picioare,e cit de cit ok.
Important este sa gindesti pozitiv si la faptul ca totul trece..inclusiv durerea!
Tinem pumnii!
Dragaica,cu laptele matern am renuntat.Nu vrei sa stii dupa cite lacrimi,am plins ore in sir.Nu-mi vine sa cred ca nu functioneaza,eu care am alaptat-o pe Amelie 10 luni!Asta e!
Monas,sugubina,multumesc pentru incurajari!Ma simt linistita aici printre voi,ca stiu ca numai voi ma intelegeti 100%:))
Pupaturi tuturor!

Mami de Amelie 7 ani si gemeni Julia si Dionisie (19.05.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mako spune:

Buna
Si eu sunt insarcina ,cu gemeni dar avem doar 18 saptamani

Oria77
Poti sa-mi spui si mie cum este la elias...m-am hotarat sa nasc acolo cu dr rotaru octavian ...in mare nu ma impresionat spitalul dar am fost doar in camera de garda la cateva consulatatii
Cand ai timp trimite-mi si mie un mesaj privat,
cum este prin saloane, cum sunt asistentele ,cam cat te-a costat in mare pe ici pe colo sa stiu la ce sa ma astept.
Merci mult !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

fetelor,
mor de ras:). Azi ma fost la cumparaturi de-ale gurii , si intr-un magazin de aici o tanti cu doi pici de vreo 2-3 ani de-o mana si de cealalta. ma uit la ei si intreb daca-s gemeni. "Da, maica, sunt, da nu-s ai mei. Doamne fereste sa fie ai mei ca e jale..te maninca de vie". Si numai ce vad unul dintre ei zbughind-o de langa ea si ea disperata: "Eugen, vino incoa'". Credeti-ma, mai mult era stresata decat situatia in sine care nu avea nimic neobisnuit. Cel mai mult mi-a palcut ca cel mic s-a intors la ea razand, de parca stia ca o streseaza si a vrut doar sa o necajeasca:))). Au plecat mai departe..ea oftand si vaitandu-se si ei catinel catinel pe langa ea:)))
oria, au sosit bibicii?
rayuela: o sa vezi ca incetuc o sa ti se para din ce in ce mai usor. treb doar sa te obisnuiesti cu ceva plasete , sa nus ari iemdiat la apel. eu, uneori ma gandesc ca am devenit cam denaturata, ca ii cam las sa mai si zbiere


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

ceva nu pricep....
apare ca ultimul mesaj e de la mako 17:02,dar cand intru in forum ultimul e de la Monas la 16.40

Mako,bine ai venit a noi

Monas are dreptate doamna respectiva... e foarte greu singura,cu copiii afara, cand sunt mai marisori si merg singuri
Am incercat cam 2 luni sa ma descurc singura,ma declar invinsa de ei .... nu-i mai pot supraveghea in conditii de securitate absoluta,asa ca intra in actiune ajutoarele....
Nu stau mai mult de 10 min intr-u loc,au preocupari si atractii diferite ...odata se ridica si o iau la picior.Inhat unul din mers si cu el la subsiori plecam sa-l prindem pe celalalt inainte de a da peste el o bicicleta,rola sau un leagan in freza.... de catarat nu mai spun....

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

gabi, e moderata si de aia apar cu intarziere mesajele ei:)


www.facebook.com/album.php?id=100000225799068&aid=53495" target="_blank">Comorile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oria77 spune:

Buna seara!
Va scrie tartorul, pentru ca Mami are "oarece" dureri de burtica si numai de scris nu cred ca ii arde.
"Am" nascut miercuri (01.06) doua momolutze:
Daria - Andreea la ora 09:18 a avut 2520g (e cea mai "curentata" si deci mai slabutza), 46cm si APGAR 9
Arina - Maria la ora 09:19 a avut 2550g (mai cuminte si mai dolofana), 46cm si APGAR 9
Mai multe o sa va scrie Mami cand o sa se simta mai bine.
Va multumesc pe aceasta cale pentru suportul pe care l-am obtinut de aici de pe forum si revenim cat mai curand cu stiri, poze si filme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Oria77

Buna seara!
Va scrie tartorul, pentru ca Mami are "oarece" dureri de burtica si numai de scris nu cred ca ii arde.
"Am" nascut miercuri (01.06) doua momolutze:
Daria - Andreea la ora 09:18 a avut 2520g (e cea mai "curentata" si deci mai slabutza), 46cm si APGAR 9
Arina - Maria la ora 09:19 a avut 2550g (mai cuminte si mai dolofana), 46cm si APGAR 9
Mai multe o sa va scrie Mami cand o sa se simta mai bine.
Va multumesc pe aceasta cale pentru suportul pe care l-am obtinut de aici de pe forum si revenim cat mai curand cu stiri, poze si filme.


sa va traiasca momolutzele
sa creasca mari si sa fie sanatoase
felicitari

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput