Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (58)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Buna gemenistele mele!

Oria77 ce bine ca vei avea ajutor, e necesar!
Uau, si tu ai identice ! felicitari! Vad ca stai si tu pe langa IOR, dupa ce nasti sa iesim impreuna neaparat ca si io o ard peacolo zilnic. 3kile de cetatean ai?? maaama cat de tare, asa sa fie si in realitate iti doresc.

Si ce nume te gandesti sa le dai?

Monas cum de nu ne vazuram in IOR? Zi repede ce carut ai sa stiu sa te recunox. Eu am ala ca trenu albastrui si am si mov cu unu langa altu. Deci depinde. In general cu ala albastru ca trenu ma vezi. Pe unde te plimbezi de obicei?

rayuela felicitaaari! Da-ne detalii, cate kile, cum a fost, cum papa, cum arata, poze!

Luminita da ce de probleme vai! Sper sa treaca toate si sa nu mai se imbolnave puii.

Noi terminam (in sfarsit) kineto ca nu mai suportam zilnic de dus acolo! Taticu lucra zilnic si aprox numa seara pana pe 20iun, timp in care va trebui sa ne organizam sa facem analizele la pufe, pasapoartele pt bg, de dus la cardiolog sa vedem cum mai e Ilincuta la inima..Si multe multe altele. Distractia mea zilnica e mersu in parc si socializatu cu celelante mamici, si cu gemenistele din parc (lumi si mirela2 si alta mama de la noi de la bloc).Desi e trambalau mare pana ies merita 100%. Simt ca perioada asta va fi una din cele mai frumoase din viata mea.

Puteti vota Puficele aici.

Sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna 6.11.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rayuela spune:

Au sosit minunile!O grasunica de 2910g si un mosulica suparat rau:)de 2610g!
Sintem inca la spital si deja alaptez,sint atit de scumpi ca nici nu stiu cum sa va explic:))Am cont pe FB,numele Elena Nicola,daca aveti cont dati in semnal sa va fac friends,si scrieti va rog nickname,ca sa-mi dau seama care cine este.
Sint in al noualea cer de fericire!
A fost cezariana acuta,incepusem cu contractii si cind am ajuns la spital au concluzionat ca baietelul e mai mic si era primul la iesit afara,asa ca in 2 ore am intrat la operatie.Ce sa va spun..etraordinar profesionalismul,erau vreo 10 oameni in saqa,fiecare cu un rol bine determinat,s-au purtat de nota 10,faceau si glume,ca cica e bine ca mai vin pe lume doi viitori platitori de impozite:)In doua ore eram deja la departamentul de nounascuti,au inceput sa suga amindoi repede,fetita e mai grasunica,baietelul pare necajit rau:)...sint minunat!
Va pup pe toate,va multumesc pentru tot si va astept pe FB!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Felicitari mamicii Rayuela! Sa-ti traiasca grasuneii, sa fie sanatosi si papaciosi! Asteptam noutati dupa ce ajungeti acasa!

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Bine ati venit pe lume grasunica si mosulica! Uau ce de kile, super bine! asteptam poze.

PS: te-am cautat pe FB da is multe cu numele asta si nu imi dau siama care esti tu..

Citat:
citat din mesajul lui Rayuela

Au sosit minunile!O grasunica de 2910g si un mosulica suparat rau:)de 2610g!
Sintem inca la spital si deja alaptez,sint atit de scumpi ca nici nu stiu cum sa va explic:))Am cont pe FB,numele Elena Nicola,daca aveti cont dati in semnal sa va fac friends,si scrieti va rog nickname,ca sa-mi dau seama care cine este.
Sint in al noualea cer de fericire!
A fost cezariana acuta,incepusem cu contractii si cind am ajuns la spital au concluzionat ca baietelul e mai mic si era primul la iesit afara,asa ca in 2 ore am intrat la operatie.Ce sa va spun..etraordinar profesionalismul,erau vreo 10 oameni in saqa,fiecare cu un rol bine determinat,s-au purtat de nota 10,faceau si glume,ca cica e bine ca mai vin pe lume doi viitori platitori de impozite:)In doua ore eram deja la departamentul de nounascuti,au inceput sa suga amindoi repede,fetita e mai grasunica,baietelul pare necajit rau:)...sint minunat!
Va pup pe toate,va multumesc pentru tot si va astept pe FB!


Puteti vota Puficele aici.

Sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna 6.11.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oria77 spune:

Rayuela bun venit pe lume minunilor tale, sa le dea Bunutzu multa-multa sanatate si tie multa-multa putere!
Monas saru-mana mult de incurajari, eu una nu sunt foarte prapastioasa de fel, adica rezista blonda binisor la intemperii numai ca de data asta... sincer ma simt mai depasita decat niciodata! Stiti voi, ganduri din acelea, vesele, ca urmatorii 2 ani nu mai sunt a mea si nici macar a jumatatii mele, ca daca nu ma pricep si le formez la momolutze obiceiuri proaste si ne vede cerul pe urma! Dupa care imi dau singura niste suturi corespunzatoare in posterior si incerc sa ma linistesc ca mai e mama, sunteti si voi si impreuna crestem gemenasii nostri, ai desprecopii...

sugubina cu siguranta ne vom intalni prin IOR. Chiar azi am iesit cu al meu si am vazut atata compasiune in ochii trecatorilor cata nu o sa adun o viata! Cand noi cu FIV-ul exact asta ne-am dorit, de unde povara! Abia astept sa va cunosc, presupun ca ne vom recunoaste usor...

misspii nu pot decat sa iti doresc tot binele din lume si sa iti aduc aminte ca iti suntem alaturi, mamico...

37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilyjeuly spune:

rayuela, felicitari pt bbei! sa iti traiasca si sa fie sanatosi si mancaciosi! si tie insanatosire grabnica!
oria77, felicitari ca ai ajuns asa de departe cu sarcina si ca bbelinele sunt grasune. si ai mei bbei sunt monozigoti-diamniotici. si eu eram panicata la inceput, dar mergand la eco si vazand ca totul este bine si sunt sanatosi, trag sepranta ca asa va fi si pe viitor si imi doresc din toata inima sa ajung si eu ca tine pana la 36-37 sapt, cu bine!

Emily 15+ cu

Doamne, iti multumesc pentru miracolul meu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oria77 spune:

emilyjeuly iti doresc sa ajungi fara emotii si stres la 38 de saptamani, mie una mi s-au parut foarte lungi din cauza repaosului de 3 luni. Teoretic la pat, practic, nu prea pot sa stau "nici cat cioara in par" , asa ca m-am invartit prin casa evitand totusi efortul sau iesirile (stau ca Monas la et4 fara lift!) Iti tin pumnii, e o sarcina grea dar frumoasa, mai ales cand incep sa se agite astia micii, mie una mi-au umplut sufletul si m-au facut sa uit de toate greutatile!

37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CAMELIA28 spune:

Buna mamici si viitoare mamici,

noi am rasturnat caruta pe 11 mai, baietii sunt bine, ne chinuim cu alptatul, ma descurc destul de greu pt ca sotul nu-i in tara, dar pana la urma vom face fata.

Voiam sa va intreb daca are cineva de dat pernuta de alaptat.

Va pup si va doresc numai bine!!

Mami fericita de taurasi gemenasi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adishor_1975 spune:

RAYUELA, CAMELIA, FELICITARI!! aveti si pozele, nu? sa-i vedem pe gemenasi

Monas, ai dreptate, trece frica repejor, ca nu ai timp. eu am bifat si "sa le fac baie singura", asta este, cand mai raman singura acasa (2 zile), le spal, le plimb etc.

Mispii, ma gandesc la tine, la voi. Dumnezeu sa te ocroteasca!

Sugubina, sunt nostalgica, ce frumos ca sunteti mai multe gemeniste in parc. eu in continuare sunt singura cu carut de gemeni din Herastrau, unde-or fi restul? prin in urmare... sunt 'vedeta', se uita lumea la mine, comenteaza, you know...
dar cel mai ciudat se uita la mine fetele cu carucioare cu un singur bebe. se strang in gasti de cate 3-4 si se holbeaza la mine cand trec pe langa ele. si aud in spatele meu: " eu am vazut si cu trei" sau "a propos, ati auzit de Luciu?" sau "ce cearcane are"

ladies, am citit tot ce s-a postat, dar nu am mai scris nimic, am fost agitata, obosita.

Porumbitzele sunt bine, dar cu Ioana avem de lucru.. cu soldul inca nu s-a rezolvat, am trecut la pernuta Freika (mai are cineva?), sa-i departeze bine picioarele, sa i se aseze frumos soldul, sa nu facem vreo luxatie mai tarziu. diagnostiocul este sold stang IIC, mai e cineva?
Ioana nu prea mai mananca.. se mareste distanta intre fete: la aproape 4 luni, Mara are 6600 g iar Ioana 5730 g

facem kineto saptamanal, vine medicul acasa

sambata avem insa botezul, ne vom destinde.
am cumparat 2 carti de pe amazon despre psihologia gemenilor, "cum sa cresti gemeni", daca va intereseaza va dau linkul, sau imprumut cartile dupa ce le citesc

va pup pe toate cu drag, forumul imi este un sprijin moral, am luat exemplu de la voi intotdeauna.
Adishor si Porumbitzele Ioana si Mara (26.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilyjeuly spune:

oria multumesc! sa dea Dumnezeu sa ajung la 38 sapt. si eu abia astept sa ii simt, pt ca pana acum i-am vazut doar la eco cum se agita. sincer cand ma uit pe ecran, nici nu imi vine sa cred ca sunt la mine in burtica. si eu as vrea sa stau ultimele 3 luni de sarcina acasa. sa vedem daca imi da medicul recomandare.
camelia28 felicitari! sa iti traiasca ! sa fie sanatosi si mancaciosi!

Emily 15+ cu

Doamne, iti multumesc pentru miracolul meu!

Mergi la inceput