Prietene la bine si la greu - 115

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui RamonaCopot

Citat:
citat din mesajul lui miany75

mai,fetelor,am si eu o intrebare din categoria 'stupid question': daca se mai pastreaza si daca da pana cand restrictia de a adminstra medicamente(siropele)in termen de 30 zile de la deschiderea flaconului...



Eu cred ca restrictia asta e valabila doar la cele care producatorul a mentionat asta pe prospect/flacon. La cele care nu e mentionat asa ceva, nu vad de ce nu ar putea fi administrate si dupa termenul de 30 zile. eu asa am procedat la siropelele piciului si si-au facut efectul mereu.

Sau te refereai la cele de vigantol/vitamina d3?? ca alea le lamuriseraam de mult...


nu ma refeream la vigantol..ma refeream la nurofen,panadol and so on...nu stiu de ce mie mi-a ramas in cap ,ca nu se folosesc decat 30 zile ,desi pe prospect nu e mentionat asta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

fetelor,va las ;va doresc o dupa-masa placuta...

MONIS spor la treburi!!!

Lumi sanatate si voua!!! la multi ani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5

hello

eu ma lalai 10 minute pe net, ca tre sa ma apuc de treburi, plecam maine in primul we fara copil .
RamoC trecem maine prin Stehaia, dar tare cred ca o sa fie pe la 10 noaptea ....




Monis si piticutzul Santiago (02.11.2009)


si la 3 noaptea ieseam in strada sa va salut, dar acum suntem la Alba. weekend placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

intalneala la cluj se mai face?? daca va hotarati la un mall, anunati din timp si aici, ca poate ajungem si noi, daca avem finante la vremea respectiva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Seara buna

Pitix e fugit cu buni 10 minute afara( sa cumpere ceva) asa ca eu ma dau pe net dar pe scurt

Eu sunt ok. Am luat primul set de rezultate la analize si sunt foarte bune. Tot n-am anticorpi la toxo dar, desi alaptez si nu iau suplimente de vitamine totul e ok... asa ca o tinem tot asa. Ca sa citez dr: "fa ce ai facut si pana acum ca faci bine"

Mihnea tot cu crizute de personalitate e dar ne facem noi mari ( tind sa cred ca asta e o veste proasta cu facututl mare)
Lumi super ca v-a revenit pofta de mancare. Pentru asta pana si eu aveam emotii pt pisicoasa... imi dau seama ca tu cu atat mai mult
Ce face R? Ti-a mai trecut nelinistea?

Citit pe diagonala despre program de munca ma bucur ca e ok...

Citit despre Monis si primul ei WE fara Santi... moaaama ce emotii. Eu inca il vad ancorat de mine, desi el nu se vede asa.
Abia astept sa-ne povestesti ce si cum cu alaptatul ( inca mai alaptezi?1 stiu eu.,... sau mi-a scapat ceva).
Sper din suflet sa fie totul ok, sa va tihneasca si Santi sa nu va simta lipsa. Distractie placuta!!!

Despre siropele si expirarea lor. Daca nu e trecuta vreo restrictie pe sticluta il folosesc pana se termina/expira

Despre faptul ca va bazati pe gravi sa mentina casuta de aici... la cat de des scriu in ultimas vreme.... toata baza Da poate ma fac "fata de casa". Una peste alta, desi activez aproape de la inceputul odiseei eu nuy m-am invrednicit sa schimb macar un capitol....

Cred ca e gata pauza.... scuze ca-s laconica.... citesc din mers si cand sa scriu uit cine ce si cum.... neuron gravidos... stiti voi!!!!!!!!!!!


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

am uitat sa va las link la un magazin care are jucarii tare frumoase




Monis si piticutzul Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

Monis foarte interesant magazinul.
Sa va zic buna dimineata,
Eu ma duc la nani ca peste vreo 4 ore se trezeste copilu' si zice ca ma-sa e odihnita.
Plange.
Mai vorbim la ore ok.

sarcina usoara Smara ,Licurici,Ionela,Many,Dana.n!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Pinky are gagic....

http://www.facebook.com/?ref=home#!/album.php?id=100000998315701&aid=41281

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13
Trag eu concluzia ca mandra mea e tare mignona si slabuta, inca ne incap hainutele de 1 anisor..Are 78cm, si vreo 10.3kg.



Eu ce sa mai zic de 75cm si 7,9kg. Intre timp a slabit din cauza racelii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Niatza!!

vin si eu sa mai zic o data ca exomega aia e minunataa!!Dovada: inainte de tratament si dupa doar 3 zile de tratament

eu sunt super multumita, petele rosiatice s-au transformat in maronii, si par sa se estompeze pe zi ce trece

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009) si 18+ cu Iris/ul

Firefly's shop

BLOGUL MEU

Mergi la inceput