Prietene la bine si la greu - 115

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabitza35
Si cred ca vaicareala barbatilor la boala e ceva genetic,cu siguranta e data de cromozomul Y




Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009) si 18+ cu Iris/ul

Firefly's shop

BLOGUL MEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

salutare,salutare!!!

la noi nimik nou sub soare...puiul e k,papa f.bine desi cred ca ultimul canin vrea sa isi faca aparitia..i-am facut iar mancarica aceea cu praz,morcov,dovlecel,broccoli si somon (la cuptor) si a mancat pe rupte!!!
La plimbare,am iesit cu cizmulitele de cauciuc si a fost mare veselie pe el...ieri, nu era cu cizmulitele, si spre satisfactia mea ,nu a tinut mortis sa intre in "ba-ta"

licu iar ma trezesc la spartul targului,mai preiei comenzi?!m-ar interesa niste clamite si vreo 3 bentite..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui miany75
licu iar ma trezesc la spartul targului,mai preiei comenzi?!m-ar interesa niste clamite si vreo 3 bentite..


iau, iau

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009) si 18+ cu Iris/ul

Firefly's shop

BLOGUL MEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

mai,fetelor,am si eu o intrebare din categoria 'stupid question': daca se mai pastreaza si daca da pana cand restrictia de a adminstra medicamente(siropele)in termen de 30 zile de la deschiderea flaconului...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13

Citat:
citat din mesajul lui miany75
licu iar ma trezesc la spartul targului,mai preiei comenzi?!m-ar interesa niste clamite si vreo 3 bentite..


iau, iau

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009) si 18+ cu Iris/ul


Firefly's shop

BLOGUL MEU


k ..hai ca ma bag la vizionat atunci...iti trimit pm,ca mailul imi face figuri (cred ca trebuie o curatenie generala la laptopul asta)..e in regula asa?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Citat:
citat din mesajul lui miany75

mai,fetelor,am si eu o intrebare din categoria 'stupid question': daca se mai pastreaza si daca da pana cand restrictia de a adminstra medicamente(siropele)in termen de 30 zile de la deschiderea flaconului...

miany
fericita mami de DAVID ANDREI



Eu cred ca restrictia asta e valabila doar la cele care producatorul a mentionat asta pe prospect/flacon. La cele care nu e mentionat asa ceva, nu vad de ce nu ar putea fi administrate si dupa termenul de 30 zile. eu asa am procedat la siropelele piciului si si-au facut efectul mereu.

Sau te refereai la cele de vigantol/vitamina d3?? ca alea le lamuriseraam de mult...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Licu,am primit coletul(l-am luat ieri),asa ca Annabelle a primit-o pe "Kiki" cadou de 18 luni!!!!
Multumesc foarte mult pt clamite,sunt superbe!

Monis,multumim de intrebare,amandoua suntem mai bine!
Ba chiar i-a revenit apetitul

Miany,ce tare ati mai tras si voi cu enterecolita. Ma bucur ca e bine acum si i-a revenit si apetitul!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lumi_Richard

asa ca Annabelle a primit-o pe "Kiki" cadou de 18 luni!!!!


Ce fain, deja avem 18 luni . Parca prea iute trece timpul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

hello

eu ma lalai 10 minute pe net, ca tre sa ma apuc de treburi, plecam maine in primul we fara copil .
RamoC trecem maine prin Stehaia, dar tare cred ca o sa fie pe la 10 noaptea ....




Monis si piticutzul Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Dozz ai PM

Miany multumim de aprecierei

Lylyana ce placere sa te citesc . Mi-e dor de postarile tale si mi-a placut tare cea din capitolul trecut, dar imi pare rau ca ai asa putin timp de forumeala.
Adevarul e ca din toamna vom avea multe din noi tot mai putin timp, insa vom avea in continuare nevoie de ceea ce reprezinta forumul, asa ca speranta ramane in gravidutele noastre prezente si viitoare, ca vor ingriji casuta si ca noi, mamicile lucratoare, vom izbuti sa scriem macar cate putin .
Apropos de asta ralu_seby poate ne scrii si noua cateva randuri despre voi, ca te-am prins pe la pozici .

Dankutza inteleg ce zici de bunicuta. Doamne cum om ajunge si noi cand om fi batrani.... nici nu vreau sa ma gandesc... eu tot cred ca voi fi tanara mereu

Crissa pai e tare fain programul tau de la munca, as vrea si eu asa ceva . Sper sa se obisnuiasca Robi curand cu faptul ca pleci la serviciu, adica sa priceapa ca te si intorci de fiecare data .

Floricik cat e de inalta Ema? Eu tot nu-l prind pe Santi sa-l masor, dar il imbrac cu hainute pe care scrie 2 ani si-i sunt scurte . Spor la turisti

Miany cam cum zice RamoC zic si eu de siropele.

Gabitza multa sanatate la mucosi! na, ca acu sunt mucosi pe bune

Lumi pfiu, ce bine ca a trecut si e vesela pisicuta la 1 an jumate.
Doamne ce putin timp sunt mici copiii....




Monis si piticutzul Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput