Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(22)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

Si pentru ca vorbeati de emigrare, imi dau si eu cu parerea. Eu as pleca in Europa maine! Cu America as avea ceva retineri, deci probabil ca as pleca doar poimaine.
Acum ceva timp mi se parea ca e destul de bine si la noi si ca daca o sa plec o sa ma termine dorul de casa. Sotul a fost trimis in Germania de la munca, a stat un an si trei luni. Am mers si eu in concediu acolo, am mai fost in alte concedii in diverse tari si am zis ca nu mai vreau acasa.
Dar deocamdata tot aici suntem, il tot intreb pe sotul meu daca nu-l mai trimit de la servici pe undeva, sau daca nu plecam de tot intr-o zi, deocamdata nu l-am convins, zice sa mai stam putin....dar vine ea si ziua aia...


2 sarcini oprite in evolutie la 8 s - MTHFR C677T heterozigot+ MTHFR A1298C heterozigot
Alexandru Stefan 18.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

FOXY, poate mai stam de vorba si imi povestesti mai pe indelete cum e pe acolo...noi la o tara nordica visam. Doar limbile alea mi se par tare pacatoase!! Nici io nu vreau in SUA, am eu un dinte importiva americanilor, na, fiecare cu piticii lui. Si, da, LORI, si eu am inca problema cordonului ombilical, mama e singura si ar fi nasol pt ea sa plec. Asta e un motiv major pt care inca suntem pe ganduri. Iar ca sa o luam cu noi, nu stiu ce poate face la 52 de ani, intr-o tara a carei limba nu o cunoaste. Om mai vedea...

Plecam la dr la controlul de 3 luni.

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina
Botezul Catalinei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

Hello fetele!
Dedicut ce torturi frumoase ne preznti tu!

Noi am vrut sa iesim afara, m-am pregatit si pe cand am fost gata d'soara dormea. Asa ca am stat imbracata langa ea. Acum cred ca se trezeste.

Mamicile care alaptati, postiti?
Ziki, sunt de acord cu Andutza in cea mai mare parte. Taina Casatoriei, Taina Botezului sunt speciale. Si Botezul e o data in viata (cel putin in religia ortodoxa). Noi alegem pt copii si suntem responsabili pt ei. Sincer abia astept sa creasca pitica un pic sa mearga cu bunica la Biserica. Nu o sa o fortez. Sunt convinsa ca bunica are deja metodele ei. Poate asa isi face si mami curaj si participa macar la slujba de duminica. Trebuie sa ne ingrijim si de suflet nu numai de trup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

Ce fac fetele ? Cam vorbarete azi...se vede ca e urat afara.nu am timp sa citesc din urma...doarme baiatul si vreau sa profit de timpul liber ca sa calc, sa spal baile, etc.am fost putin afara in curte si l-a rapus aerul puternic.
La multe lunite bebelusilor sarbatoriti astazi
La multi ani lcazangiu si ggsk
va pup

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fragrant8 spune:

alinush - ti-o inchiriez cu drag; dar numai pe timp limitat, si nu la ceas de seara cand dau colicii in noi; vezi ca ea atata pretentie are: vrea laptop la ea in camera :)

Lorich, pozele erau pe Picassa,aici; ce tort fain a avut robertzelu'

Foxy - bebe de 7.8 kg?? Felicitari!!! Poate de la torturile alea mamaligoase i se trage :)

Anka

Citat:
Nici daca ii ceream lu' "uciga-l toaca" sa-si trimeata cel mai de seama slujitor nu creca' ma procopseam cu unul mai adevarat. Soacra-mea se facuse luntre si punte sa-l aduca pe nenea asta. Acuma la botez s-a multumit cu un preasfintit mai mic, dar tot cu buzunar mare.


roxx - da ce torturi bengoase stii tu sa faci...pune-o de-un biznis, ce mai stai!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vasilasanita spune:

Buna!!!

Eu cred in taina botezului, in taina cununiei.
Daca alaptezi ai derogare de la preot, nu trebuie sa postesti.

Eu as emigra si azi daca as putea!!!!!!!!
M am saturat de tara asta de 2 lei!!!!


Dumnezeu ne-a binecuvantat cu Stefan (12.01.2011) !

AMR 7 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Mai e cineva asa deprimat si in izmene ca mine ??
azi am stat numai in pat cu Edi si am povestit amandoi..m-am ridicat doar sa ii dau papa,sa il schimb si sa il plimb. nu am facut absolut nimic inafara de un dush. de iesit afara nici nu s-a pus problema,numa cand ma uit pe geam mi se ridica pielea.
da am o stare nasoala




Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Simo,
Fiica-mea foarte bine se distreaza , in puta goala, cu jucariile atarnate: le vorbeste, le rade, mai maraie...

Andutza- cu pisicuta Miruna-Georgiana (26.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fragrant8 spune:

shines eu! si pe deasupra mi-s si intepenita de spate; ma doare zona lombara de mor, iar cand inspir se propaga durerea in toata coloana. am patit ca bunica-mea: pe ea o durea capu si-i 'raspundea' in plamani ...nah ca m-am vaitat...
buni e mai sprintara decat mine azi;

da stiu eu un leac bun: alcoale, tigari si cafele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Citat:
citat din mesajul lui fragrant8

shines eu! si pe deasupra mi-s si intepenita de spate; ma doare zona lombara de mor, iar cand inspir se propaga durerea in toata coloana. am patit ca bunica-mea: pe ea o durea capu si-i 'raspundea' in plamani ...nah ca m-am vaitat...
buni e mai sprintara decat mine azi;

da stiu eu un leac bun: alcoale, tigari si cafele

=============
Mami de Sophic mic (16-01-2011)

“In the depths of winter I finally learned there was in me an invincible summer” (A.Camus)



mda..tigari si cafele am bagat azi
alcoalele nu-mi plac deloc
dar nu sunt rezultate pana acu..inafara de faptul ca put a tigari si nu mai dorm de la cafea




Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput