Colectia de toamna-iarna 2005 (23)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corap spune:

cireasa de pe tort (bomboana de pe coliva?) a zilei de ieri:
aseara si toatra noaptea a avut andrei febra. mare. acu vad ca-i bine. stau cu termometrul dupa el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

corapina, tin pumnii sa nu fie nimic serios. sanatate multa lui Andrei!

sa va povestesc faza cu Cristi: a inceput sa bea cacao cu lapte (stiu, stiu, am calcat pe bec ). s-a prins ca-l energizeaza. iar eu, cand pic de oboseala dupa-masa, imi mai fac cate o cafea lunga (stiu, stiu...). intr-o dupamasa, cand eram amandoi cam blegi iar Ana dormea ca boierul imi spune: mama, hai sa bem o cafeluta amandoi, sa avem energie .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Corapina, sanatate multa lui Andrei!!!

Maria, foarte tare Cristi!

Mandy, tinem pumnii pentru Kriszti!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“The child must know that he is a miracle, that since the beginning of the world there hasn't been, and until the end of the world there will not be, another child like him.” (Pablo Casals)

Pixy's Style - BIJUTERICILE MELE ...

Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Corap, sa scapati de febra!

Maria-Alexia, si eu mai "scap" cate o cafea dupa-masa. Avem si noi (eu cu Rianna) ritualul nostru cand mergem la Starbucks "mami, tu iei cafea, eu primesc lapte cu paiul"

Noki, vazut Everybody's Fine, de acord cu tine! Bravo Saralinei ambitioase, isi mosteneste mama!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Mandy cum mai e Kriszti?

Corap aoleu, sanatate lui Andrei!
Sinistra treaba cu inmormantatul pestilor, singura parte buna e ca se obisnuiesc copiii cu ideea de moarte si inmormantare care de altfel e destul de greu de acceptat si pt un adult.
Sampon naturist - am incercat eu Carpicon sampon cu sulf http://www.carpicon.ro/default.asp?appid=1556
Mi s-a parut f interesant ca se simte altfel pe par decat sampoanele obisnuite, are un miros mai ciudat dar care mie imi place. Marele dezavantaj e ca e mai solid si se scoate f greu din ambalaj. Solutia e sa-i scoti dopul cu totul.
Parul il spala misto, trebuie sa-mi mai cumpar sa ma mai edific privind efectele, ca l-am folosit sporadic, nu la spalari consecutive.

maria bafta la noua gradi, la care va merge de la anul, si mie mi se pare o idee buna sa schimbi gradi daca aici sunteti nemultumiti.

Noki ma bucur tare mult ca ii place bufnitei inotul, o sa-i creasca si pofra te mancare, incearca sa iei cu tine la inot privizii sanatoase dupa care ea nu se da in vant ca de ex banane, ca sa testezi terenul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Lavi, interesant. Dar carpicon-ul acesta nu e doar pentru tratement? Eu am mai incercat de la Favisan si sunt ok, de la allverde (DM) mi-a placut, herbosophy nu mi-a priit... Tot in incercarea de a mai scapa de "detergentii" de supermarket. Dar o sa trec pe sampon de farmacie cat de curand, m-am cam saturat de experimente.

Altfel ce mai faceti voi, sunteti ok?

Corapina, ce mai face Andrei?

Cu gradinita sunt in maaare dilema. O data: toate gradinitele private din oras sunt cu germana. Deci n-avem de ales decat intre cele de stat. Cu inghesuiala si lipsa de optiuni de rigoare.
Chestiunea e ca Anei i-ar fi tare bine daca ar merge la grupa mica la gradi unde e acum Cristi, e o educatoare exceptionala acolo. Doar ca aici nu-mi place deloc grupa ce va fi pregatitoare.
Sa-i despart, unul la o gradinita, altul la alta, iar mi se pare aiurea. Desi e vorba doar de 1 an, apoi oricum Cristi va fi la scoala, Ana la gradinita.
Ne tot sucim si invartim si inca n-am ajuns la o solutie buna pentru toti .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Maria, ti-am vazut pozele de la Balea, foarte frumoase si pozele si voi! Dar brrr, prea iernatic pentru mine!

Acum eu ma spal cu Gerovital cu capac galben pt par gras; de cand nu mai iau pilule mi se ingrasa mult mai repede parul, cu Gerovitalul asta reusesc sa-l spal la 4 sau 5 zile. Cu sampon "obisnuit" vorba reclamei, ajunsesem sa-l spal la 3 zile ceea ce mi se pare aiurea.
La fel de bun a fost si Argeal de la Ducray, din farmacie pe baza de argila, dar mult mai scump, 50 RON flaconul si era foarte lichid, continea multa apa si deci trebuia consumat mult o data, l-am consumat cam intr-o luna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

andrei pare a fi mai bine, sun acasa din jumate in jumate de ora . nu mai poooot, m-am saturat sa-l duc 3 zile la gradinita si 2 sapt sa stea acasa sa se refaca , nu inteleg de ce, ca pana acum a fost ok.

in alta ordine de idei, eu am incercat toate sampoanele din lume, si de la coafor, si de la farmacie, si de la dermatolog - lavi, eu cu cel mai stralucit sampon ma pot spala la 3 zile - din pacate nici asta (de la vichy) nu mai face fata, adica nu-mi mai rezolva pb cu scalpul.
pt mine carpiconul sau orice pe baza de sulf sunt excluse.
vad ca ultimul incercat (dupa dezastrul naturist) - tot unul naturist sub forma de sapun - care miroase a sapun de casa - mi-a mai calmat scalpul, tre sa mai vad cum se comporta in timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Voi ce spuneti ref la dilema mea cu gradinita: e aiurea tare sa-i despart, unul la o gradi, altul la alta, in ideea in care caut o educatoare cat mai buna pentru fiecare?
Sau sa-i duc la aceeasi gradi si sa-l sacrific pe unul dintre ei ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

du-i la gradinite diferite, ce mare lucru, pentru 1 an (eu sunt impotriva sacrificiilor). vb serios, cred ca esti destul de hotarata:
si ca vrei sa-i schimbi gradi lui Cristi
si ca vrei s-o dai pe Ana la acea educatoare.

Rezultatul final nu-ti place , dar eu zic ca daca ai alege 1 gradi pt amandoi ai scarifica si pe unul din ei si pe tine (ca te-ai tot gandi ce-ar fi fost daca) - si deja sunt prea multe inimi frante in ecuatie.

uh, am o exprimare incalcita, dar n-am mai dormit de marti, asa ca e scuzabil parerea mea e in primul alineat

Mergi la inceput