Floricele de liliac de mai iunie 2010! (57)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Hello

Cu scuzele de rigoare urez cu intarziere :

La multi ani Andrada !!!
La multi ani Marilena !!!

Sorana, Carla multumesc de raspunsuri / ponturi referitoare la hainute/papucei
Dar pantofiorii de la Deichmann sunt din piele interior/exterior ?

Aaa, Sorana sunt sigura ca o sa te descurci

Felicitari Adelinei pt. dintisorii atat de asteptati

Lena si Maribell sa va fie de bine intalneala si la cat mai multe !
Am vazut si poze cu fetele pe FB

Cris cred ca e cam tarziu sa iti raspund acum dar eu as da probiotic sa fiu in locul tau ca nu va face decat sa ii refaca flora intestinala mai repede.
Sanatate multa

Multa sanatate si Emei de Tatyana si lui Mateo de Mary
Cam atat si-a amintit neuronul meu obosit care a stat pe net azi-noapte 3 ore in loc sa se culce deodata cu copiii (ai avut mare dreptate Mary cu dependenta, sper sa ma vindec repede )

Voi ati scos floricelele din casa in acest weekend ?
Noi nu am scos deloc nasul afara, vremea la Cluj e absolut oribila, vant ff puternic si m-am deprimat rau sa stam doar acasa chiar in weekend dar asta este.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Onana spune:

Seara buna !

Mary, sanatate multa lui Mateo cel dulce, sa va faceti repede bine! Otita poate trce si fara antibiotic, dar voi faceti cum v-a zis doctorul, ca el s-a uitat in urechiuse si stie ce-i acolo.

Tatyana, sanatate si Emmei, nu ma pricep la bronsiolite, ca din fericire ne-au ocolit, dar sper sa se faca si Emma bine repede si fara complicatii.

Carla, foarte interesant articolul, multumim!

Ruxi, noi avem o singura pereche de ghetute marca Elefanten, le-am luat in toamna si vad ca inca ii vin, si sunt din piele si in interior si-n exterior, sunt superbe si comode, doar ca vad ca Tudor le-a julit in varf de la mers in 4 labe prin iarba, pamant, etc, asa ca si noi tre sa mergem sa vedem ce-i mai gasesc.
Vazut si eu pe FB cateva pozici cu tine si copilasii tai superbi

Hmm, da, de descurcat ne descurcam noi, ca n-avem incotro..Prima noapte Tudor n-a avut chef de somn, ci de vorba, asa ca de la 2 la 4 noaptea ne-a tinut un spici de ne-a lasat cu ochii-n tavan Multe a mai avut de povestit, si chiar nu puteau astepta pana dimineata, statea in fund in patul nostru, intre noi, si povestea de zor, eu ii tot indesam suzeta in gura, doar doar isi da seama si el ca-i e somn, dar pana n-a terminat, n-a fost chip. Bine, asta dupa ce pana la 2 s-a trezit de n ori Iar dimineata la 7 e-n picioare, se trezeste mereu vorbind, numai treburi importante si urgente il asteapta
Am avut un weekend plin, cu vizite, azi petrecere cu toata trupa, a fost obositor dar frumos. Tudor numai sa mearga de manute peste tot si non stop, stiti voi cum e..
Va , o noapte buna sa aveti si sa avem!

P.S. sa vedem cum e vremea zilele astea si ne anuntam o intalneala, ok?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamar spune:

Slaba miscare...

Ruxi - spor la feisbucit. La inceput nici eu nu imi dadeam seama cum functioneaza FB, nici nu realizam cind scriu pe peretele meu sau pe al altuia. Insa te prinzi repede.

Sorana - nu am fost pe faza... pregatesti un blog turistic:)? Ce frumos! Dar cum pasiunea e asa mare... de ce nu iti faci o agentie de turism... zic si eu:). Am niste prieteni virtuali, care dupa ce au vazut lumea s-au gindit sa impartaseasca si altora din frumuseti, dar sa si revada locuri - si au facut-o. Nu stiu daca la Sabina tot asta a fost.
Of, si eu constat acum, dupa ce am dat antibiotic zile bune... si dupa ce am mai vb cu unii pediatri (printre care si Andrada noastra) ca in cazul otitei noastre congestive, era de preferat tratarea cu antiinflamatorii si ... timp.
Si ea a trecut cu Dominic printr-o otita de curind, insa ei au facut forma SUPURATA (cu puroi) si nu doar cea CONGESTIVA, ca a noastra... Miine vreau sa ne mai vada cineva... poate reusesc sa intru la unicul ORL-ist pediatru de pe Iasi... Doamne!

Acum va las, va pup pe toate si va doresc sa aveti numai pui sanatosi!!!


Mary, lui Mateo,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocurban spune:

Neatza dragelor,

Sa aveti o saptamana insorita si calda!

La noi, in Cluj, weekendul acesta a fost o vreme de tot rahatul, sambata o vijelie ce ne-a smuls tigla de pe casa, iar ieri ploaie mocaneasca de noiembrie... Am stat incuiati in casa tot weekendul...

Cris, sanatate multa lui Sebi, speram sa nu fie mai mult de un deranjament la burtica...

Ruxi, eu tocmai le-am luat fetelor de la Deichman cate o pereche de papucei sport, exterior de piele, interior sintetic - cum au toti adidasii, iar talpa dintr-un cauciuc siliconat moale si usor, numai bun de umblat... Au fost 49 lei perechea, la reducere 50%. Sunt si papuci de piele, si din alte materiale, depinde de firma producatoare... Papuceii de la Elefanten sunt piele interior/exterior, dar la ei n-am vazut decat ghetute, nu si sandalute de vara.

Sorana, cand povestesti de Tudor, parca o vad pe Sofia parlamentand pe aici cu toata lumea...

Mary, succes la medic si insanatosire grabnica lui Mateo!

Cam atat la raportul de dimineata... ah, da! Daca va intereseaza o reteta simpla de chec, acceptabila si pentru prichindeii nostri, va ofer eu... am facut in weekend si fetele s-au lins pe degetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinasmile spune:


Buna dimineata,

astazi am un mic dejun mai special, pe care l-am facut personal
Sper sa va placa, eu am devorat deja impreuna cu Maria cate o clatita

Trezire placuta!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinasmile spune:


Mary, Cris, sanatate maxima puilor vostri frumusei, sa ii vedem imediat facand ghidusii, ca de obicei

Carla, eu, eu vreau reteta de chec! Tot tin sa-ti zic ca am facut biscuitii dupa reteta de pe blogul tau. Au iesit buni la gust, insa cam uscati(si cam tari, in consecinta). Tind sa cred ca ori am pus cam multa faina, ori i-am tinut mai mult decat trebuia in cuptor. Oricum Maria ii suge/molfaie de-i zapaceste, cred ca cedeaza nervos sarmanii biscuiti si se topesc
Are rost sa descriu cum arata ea dupa o asemenea procedura?!

Nana, ne bucuram alaturi de voi pentru iepuras, stim ca l-ati asteptat mult!

Ma duc sa mai (re)citesc.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Neata

Alina, La multi ani, sa fii iubita si implinita!


Sorana, ai nostri parca ar fi frati, la fel au fost si ai mei, discutii, discutii, discutii...ce-or avea, frate, de numai noaptea ii apuca??
nu mai zic ca-s prastie la ora asta, ca amandoi au vrut sa "doarma" cu mine (a se citi sa ma inghionteasca cand unul, cand celalalt), pana am cedat nervos si am plecat din pat - oricum nu mai incapeam. ei au continuat sa parlamenteze, iar eu imi smulgeam parul din cap la cat de odihniti pareau la ora 4 dimineata.
si cand a sunat ceasul la ora 7, abia ce apucasem sa atipesc si eu, am zis ca e ireal. da' mai bine ca a sunat, ca visam ceva nasol .




Traiesc in Orasul Alandala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

a, vroiam sa mai zic ca vreau si eu o reteta de chec, una cu care sa merg la sigur. mai am o reteta -cica la fel, sigura - care iese tuturor, numai mie nu!! si de as fi chiar novice in ale culinaritului as mai zice, dar imi ies bine multe alte bunatati... iar de gatit, gatesc de pe la 12 ani .
(si cu modestia stau la fel de bine, vedeti, da?)

damian se chinuie si el cu ceilalti doi dinti de sus, in sfarsit se pare ca or sa iasa si lopetelele. chiar ieri ma uitam pe niste poze cu frate-su - ce mult schimba fizionomia dintii de sus .


Traiesc in Orasul Alandala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinasmile spune:








La multi ani fericiti, Alina!!!










Mergi la inceput