Floricele de liliac de mai iunie 2010! (57)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ckristina spune:

Veronicach,onana,jocurban mie mi a intrat timpul la apa;cand o aveam doar pe bianca ma vaitam ca este greu.acum spun ca e lux cu un copil,greu e cu doi;
ma bucur ca sunt de folos retetele; eu le am folosit la bianca si le voi folosi si la elias pt ca si el este alergic la laptele de vaca;pana face un an exclude mierea si i dau formula de lapte de soia.
Week end placut!


CRISTINA , BIANCA(05.06.2007) si ELIAS(24.06.2010)
www.helpsonia.com/" target="_blank">de la o inima mare la inimioara Soniei!
www.inimacopiilor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocurban spune:

Adelina, bravo!!! Bine-ai venit in clubul iepurasilor!

Mamicilor interesate de alimentatia sanatoasa, va fac o recomandare de weekend, un articol ce mie mi-a placut mult!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocurban spune:

Citat:
citat din mesajul lui ckristina

Veronicach,onana,jocurban mie mi a intrat timpul la apa;cand o aveam doar pe bianca ma vaitam ca este greu.acum spun ca e lux cu un copil,greu e cu doi;
ma bucur ca sunt de folos retetele; eu le am folosit la bianca si le voi folosi si la elias pt ca si el este alergic la laptele de vaca;pana face un an exclude mierea si i dau formula de lapte de soia.
Week end placut!


CRISTINA , BIANCA(05.06.2007) si ELIAS(24.06.2010)
www.helpsonia.com/" target="_blank">de la o inima mare la inimioara Soniei!
www.inimacopiilor.ro




Nici mie, singura cu gemeni, nu mi-e rusine cu timpul meu... :D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marylenac spune:

Dragelor, azi va invitam sa serviti o feliuta de tort si un pahar de sampanie din partea noastra....

Multumesc pentru urarile de pe FB .

O zi buna tuturor, la noi e iures....deja


Mami de Matei (11.09.2006) si Tudor (28.05.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Citat:
citat din mesajul lui marylenac

Dragelor, azi va invitam sa serviti o feliuta de tort si un pahar de sampanie din partea noastra....

Multumesc pentru urarile de pe FB .

O zi buna tuturor, la noi e iures....deja


Mami de Matei (11.09.2006) si Tudor (28.05.2010)
La multi ani cu sanatate,fericire si impliniri pe toate planurile!!!



Cris,mami de Sebi,din www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010



Bazar umanitar pentru David si alti copilasi speciali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamar spune:

Bun gasit!

Am citit pe sarite si foarte putin!
Ma bucur pentru realizarile voastre (dinti la bebe Ade, calatoria Corinei in Delta, aniversari, etc, etc) si ma intristez pentru otita noastra.
Dupa ce de luni pina miercuri inclusiv, fara a fi febra, muci sau tuse, somnul a fost infernal, joi copilul meu a fost extrem de nelinistit intii, apoi foarte plingacios de nu putea adormi. L-am scos din agitatie intr-un final si a adormit plimbat cu masina, dar cum a stat masina, s-a trezit si el. Si iar l-am chinuit sa il adorm, si iar s-a trezit imediat, febril. Am administrat rapid antitermic si niste picaturi pentru eruptie dentara... pe seama dintilor am pus si nesomnul, dar si balutele...
Am sunat la cabinetul pediatrei, ne-a asigurat ca ne vede la ora 19 - numai bine am ajuns la 19 la ea, insa ea pleca (are si ea bebe sub 6 luni) si ne-a vazut o alta pediatra care pentru ca nu era foarte sigura pe diagnosticul de otita (sugerat de mine, in masina mi-am dat seama ca asta ar putea fi, cind am vrut sa ii sterg urechiuta) ne-a trimis la ORL-ist.
ORL-ist pentru adulti, pentru ca unicul ORL-ist pediatru din Iasi are ore numai la cabinete particulare si este de gasit abia miercurea viitoare, iar spitalul de copii a ramas fara ORL-ist si nu poate angaja, pentru ca trebuie sa se elibereze 7 posturi.
Am ajuns la ORL-ist cu o reteta data de pediatru. Ei i s-au adaugat antibioticul AUgmentin dat de pediatru, alte picaturi, in plus fata de cele date de pediatru, si aerosoli cu dexametazona si ser...
Am iesit cu capul mare de-acolo, am imprumutat de la niste prieteni cu bebe mai mare, un nebulizator... si avind prea multe medicamente de administrat, am sunt medicul de familie... care mi-a demontat retetele cu bucatica...
Spre exemplu am renuntat la dexa in aerosoli (pt k e cortizon...) si am pus doar ser - insa oricum nu accepta si nu ii pot face, pt ca aparatul nu e cu ultrasunete, si face un zgomot de nu suporti ca adult....
Augmentinul nu mi-l ia - deja nu mai gasesc metode de pacalire, ii simte gustul ciudat si scuipa... acum regret cumva ca nu l-am obisnuit si cu alte gusturi decit cele naturale... eu cred ca de asta nu-mi inghite DULCELE ANTIBIOTIC...
sunt ravasita de nesomn si de vina ca nu am aspirat mucii k lumea, si de asta s-au suprainfectat si au determinat otita...
Ma rog sa scapam de ea cit mai repede si fara urmari si va imbratisez...
ASTA E NOU DE LA NOI
Cit doarme acum incerc sa va citesc! Pupici!

Mary, lui Mateo,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzicab spune:

LA MULTI ANI, MARYLENAC! Sa fii fericita si iubita de flacaii tai si de toti cei dragi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


LA MULTI ANI, marylenac! (multumim, pt tratatie! )


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Mary : cum de ati facut otita, suspectezi ceva ? Sper sa ii treaca repede puiutului tau !

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 )

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns taty_ana spune:

buna seara,

intru si eu pe fuga,motivul fiind raceala Emmei care ma ingrijoreaza mai ales ca n-am ajuns inca la medic

Mary vroiam pe tine in special sa te intreb cum a facut otita?pt ca emmei a inceput sa-i curga nasul miercuri,muci curgatori pana-n gura,joi mai putin iar de vineri mucii sunt grosi si-i blocheaza nasul,sta cu gura deschida in permanenta.....o aspir dim si seara in ideea sa nu se produca si mai multi insa ma intreb daca nu ar trebui mai des pt ca nu reusesc sa scot tot de acolo pt ca sunt grosi si nu prea iese desi pun ser caldut,ca sa nu mai zic de crizele emmei ca-i traumatizata saraca...imi este frica sa nu se infecteze....mucozitatile sunt alb-galbui

...si mai am o rugaminte la voi fetele care stiti,exista posibilitatea sa faca bronsiolita daca nu tuseste absolut deloc?deci inafara de mucozitati multe si consistente altceva nu are gen febra,tuse

noapte buna !
si o sa fiu mai activa dupa terminarea mucilorca ma termina si pe mine

Mergi la inceput