Floricele de liliac de mai iunie 2010! (57)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corinasmile spune:


Neatza!

Haideti la o cafea, sa ne trezim

mult de tot Diana, Ionana pentru linkurile cu protectia pt cuptor. Neuronu meu blond nu a gasit singur acele solutii

Multumesc tuturor pentru raspunsuri despre mancatul afara, sigur voi gasi si eu o varianta potrivita pt noi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocurban spune:

Citat:
citat din mesajul lui corinasmile


Neatza!

Haideti la o cafea, sa ne trezim

mult de tot Diana, Ionana pentru linkurile cu protectia pt cuptor. Neuronu meu blond nu a gasit singur acele solutii

Multumesc tuturor pentru raspunsuri despre mancatul afara, sigur voi gasi si eu o varianta potrivita pt noi.




Corina, mami de Maria (14.06.2010)



Eu am luat cafeaua si capsunile... a ramas doar croissantul, pentru cine mai vrea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

neata

Mira, am luat uleiul de dovleac din primul plafar in care am intrat. cam scumput, dar merge. 200 ml - 12 lei sau 16 lei. eu am luat din cel mai ieftin, ca a fost prima data cand am luat, am zis ca daca e ok, iau si din celalalt, "mai bun" dupa spusele vanzatoarei. si mie imi place, il mananc pe o feliuta de paine (10 zile de cura, nu in mod uzual). si nu va zic cate seminte de dovleac am mancat in ultimele zile (crude, nu prajite). teoretic ar trebui sa nu am probleme cu parazitii intestinali toata viata (preventiv, fac o cura primavara).

va multumesc ca l-ati vizionat pe pufosul meu. da, il spal de cele mai multe ori dupa masa. nu se face chiar mereu asa rau, dar ma enerveaza sa descopar mai tarziu pe el chestii uscate din mancare.
acum ii place sa-si puna farfuriile in cap, nu are ocazia foarte des, ca ii pun mancarea direct pe masuta, dar cand prinde momentul, profita.

multumesc si referitor la subiectul cu apa. asta e, s-o invata el pana la urma. eu nu vreau sa bea lapte in loc de apa (si nici altceva), pt sete exista apa. e mai sanatos asa. eu imi amintesc ca david bea multa la varsta lui si la fel, era addicted to tzitzi rau de tot, de am zis ca n-o sa-l dezvat niciodata.

fug ca plange.







Traiesc in Orasul Alandala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lenabum spune:

neatza fetelor
multzam de cafea corina
scuze pt cafeaua de ieri,am avut laptopul stricat
legat de apa nici bia nu bea
mancare congelez si eu
offff mai era ceva dar am uitat
va pupam


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biajitaru spune:

Neata,

Ma votati si me mine
http://www.magicfm.ro/cele-mai-frumoase-momente-din-viata-au-muzica-lor/770/mmm.html


Bia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dienutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui biajitaru

Neata,

Ma votati si me mine
http://www.magicfm.ro/cele-mai-frumoase-momente-din-viata-au-muzica-lor/770/mmm.html


Bia

mamica de Alexandru Matei 04 Iun 2010


Votat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Avem un ditisor !!! La 11 cand am alaptat-o nu era iesit - stiu sigur, ca ma musca de fiecare data cand se satura de supt - acuma la unu, cand a cerut tzitzi iar, deja l-am simtit! Il asteptam si pe al doilea, si nu cred ca va intarzia mult .



Nana, mamica de ubirice dulce , Adelina Ioana - 11 mai 2010
povestea stelutei de mare
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lenabum spune:

felicitari nana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Onana spune:

Ziua buna, mamici!

Corina, multumim de cafea, eu as vrea vreo 3, ca-s Am vrut si eu sa ajung cu Tudor la intalnirea cu "purtatul bebeilor", dar nu mi-a iesit..

Bia, votat!

Nana, felicitari Adelinei si bun venit in clubul dintosilor!

Carla, mersi de sugestie, n-am masina de macinat de care zici, nici mama nu are..Si am vazut filmuletul cu joaca mazarichilor, sunt grozave!

Eu de maine sunt fara mama vreo 10 zile, pleaca la Roma (o invidiez) iar noi ramanem sa ne distram loco, eu cu cei 2, tati vine seara de la serviciu. O sa fie greu cu amandoi fara ajutor, m-am obisnuit cu mama prin preajma, dar ne-om descurca noi, de-abia astept sa ne facem program de parc impreuna, numai sa vina o data primavara asta. Apropo, nu ne intalnim prin ior saptamana viitoare, cine sta prin zona si are chef? Eu as veni cu amandoi..

, weekend frumos va dorim!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ck_29 spune:

Buna fetelor....nu dau prea des pe aici...dar va rog frumos de tot... un VOT!

Urmati link-ul si votati la Nutriday pe site....din contul de Facebook...

www.nutriday.ro/reteta/1817-legume-la-abur-cu-sos-de-iaurt.html" target="_blank">http://www.nutriday.ro/reteta/1817-legume-la-abur-cu-sos-de-iaurt.html

...de altfel este o reteta excelenta...si i-am servit-o chiar si lu' fiimea...fara sare evident...


Multam si Un Paste Fericit...noi plecam la tara si revenim abia dupa Paste

Mergi la inceput