Mar-Apr(199) Bv Cami, Strumphi,Ally,Pisucmic!!!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Neatza!!!
pai bine mai fetelor Ama si Cami , tot pe net va gasesc
hai inca putinica rabdare si o sa vina Nati si PETRA...Nati din ce citii cred ca deja a si ciocanit

Anaxena cat te inteleg cu sotul...al meu a vreut 2 copii de mult dar e asa indaratnic cu treburile in casa , ca nu stie sa faca nimic , si mie mi-a fost frica sa fac 2 stiind ca , cu el o sa am 3 copii
dar ce sa zic sa gandim pozitiv , sa nu ne enervam si sigur le -om duce pe toate....doar suntem fete mari

Mada felicitari pt kg pierdute....ai dat ceva jos ...bravo
ms si pt mail...singer , nu am zis nimic, pt ca ioeri am reusit sa-l deschid..uitasem parola....e un regim destul de usor, dar frustrant pt mine , ca nu prea pot mnanca acelasi lucru in fiecare zi....
cum fac lista cu ce imi trebuie si imi cumpara sotul ma apuc de el...si sper sa il tin si eu
cred ca de miercuri vb despre regim....

fetele cu bebeii fornaiti...puneti un prosop mare pe calorifer sau un sciutec, ude....ajuta ff mult....noi aproape ca am scapat...eu dupa baitza storc bine scutecul ce-l pun in caditza si il pun pe calorifer....chiar a dat rezultate

si ms Dorinutza pt ideea cu stersul okilor cu apa plata..am inceput si eu si vad ca , colecteaza din ce in ce mai putin....la mine e apa plata sfintita...

aseara pot sa zic ca bubulina a dormit , dar cu trezirile de rigoare...a mancat la 22...apoi la 2 soi la 5.30....ziua o tin din 3h in 3h ore si vad ca ne e mult mai bine....desi la inceput am zis sa merg pe principiul la cerere..uneori avea pauza mare intre mese si se enerva rau cand tragea din bibe....de intr-o zi scazuse la 400ml baut toata ziua..iar eu am ceva sechele cu ramasul laptelui in biberon

mai vroiam sa mai zic ceva ..dar am uitat

pup toti bebeii cu mucisori....si nu numai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina2005 spune:

Buna ziua mamici in devenire si deja mamici! Va deranjez si eu cu un mesaj, cine doreste sa achizitioneze un leagan pentru puiul ei, sa intre aici http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=21457&n=Leagan-Bright-Starts-InGenuity-Portable-Swing.

Multumesc si multa sanatate mamicilor si bebelusilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Inca ceva:Madutza cum ai ingrijit urechiusele cu cercelusi?
Mie mi- au zis 7 zile sa o curat de 2 ori pe zi cu betadina si sa o dau cu Baneocin unguent. Vad ca inca subnt rosii. Aaa si sa nu dam cu apa la urechiuse. Offf.
Tu cum ai procedat?


Mamica de Andrei si Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinut@ spune:

Mada, Anaxena felicitari pt kg date jos . Azi am trimis-o pe mama sa-mi cumpere ce tb sa incep si eu de maine regimul, sper sa respect orele.

Lalely,alina06st ce putin mai aveti si voi..acum mi se pare ca a trecut timpul asa repede. Banuiesc ca ati pregatit tot pt venirea lui bb.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Fetele..am si eu un stres cu hainutele de bebe:eu am cumparat si salopete de 50 cm...si 56 cm..Dar am multe hainute de nou-nascut.Acum fac bagajul pt spital si stau stresata ca poate nu ii sunt bune si sunt micute...Voi ati purtat de nou-nascut macar 1-2 saptamani??

Ca eu mereu am cerut 0-3 luni dar in general mi-au dat cred ca de nou-nascut...

Da Dorinut..se apropie si la noi..si cand vom incepe noi cu colici si fornaieli..voi deja vorbiti de alte lucruri...

37+ David
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

AMR 2 saptamani!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Dorinut@, mi se pare ca incepeti sa intrati in program .
Eu am pregatit aproape tot. Mai am de luat pampers si servetele umede pt bebe la spital, o lingurita de silicon, ser, niste ceai baby calm si niste gripe water sa le am in casa asa preventiv. O sa le iau azi de la sensiblu ca mai am niste puncte pe card.

Lalely, eu sunt pe dos. Am impresia ca-s cam maricele hainutele astea de le am eu.

in S 37+ cu minune de sanatos si fortzos!!!
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

AMR 12 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

buna fetelor

dau si eu buzna la voi
peste o saptamana voi primi eu un lot mare de colacei de inot pt bebelusi, cine vrea .... cu cea mai mare placere
astept PM
pupici

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Mada, esti supertare cu regimul...ti-am zis si pe PM. sa vad si eu cum si ce voi reusi...pe cont propriu...in stilul meu.
Anaxena felicitari si tie!! Pai mai ai putin, 2 kg nici nu se vad..
Dorinutza, imi pare rau de mucisori si la voi..ooof!
Millie
Happy, in livret nu l-a trecut inca pe Arsenie...l-am sunat acum pe sot..mi-a spus ca la sfarsit, dupa ce terminam cu toate actele.pt alocatie tot el mi-a depus.


Cerere tip;
Actele de identitate ale reprezentan#355;ilor legali - copie #351;i original; (mama #351;i tat#259;l cu domiciliul în sectorul 6);
Certificatul de na#351;tere al copilului pentru care se solicit#259; aloca#355;ia de stat - copie #351;i original;
Dosar cu #351;in#259;.
pentru plata în cont bancar - extras de cont deschis la B.C.R., ProCredit Bank, Banca Transilvania, Romexterra Bank, B.R.D., Alpha Bank, Piraeus Bank, Raiffeisen Bank, CR Firenze Bank, VOLKSBANK, UniCredit Tiriac Bank, CARPATICA, C.E.C. Bank, ATE Bank, Intesa Sanpaolo Bank, Romanian International Bank (RIB), OTP bank #351;i ING pe numele solicitantului.
Alte acte solicitate dup#259; caz: certificat de c#259;s#259;torie; hot#259;râre de divor#355;; hot#259;râre judec#259;toreasc#259; de încredin#355;are, încredin#355;are în vederea adop#355;iei, de plasament, de plasament în regim de urgen#355;#259;, de instituire a tutelei; certificat de încadrare într-o categorie de persoane cu handicap etc.
Cererea se depune la DGASPC sector 6 (Direc#355;ia Protec#355;ie Social#259;) – str.Drumul S#259;rii nr.2 #351;i se transmite spre solu#355;ionare Agen#355;iei pentru Presta#355;ii Sociale Bucure#351;ti.
AGEN#354;IA PENTRU PRESTA#354;II SOCIALE Bucure#351;ti solu#355;ioneaz#259; cererea, prin decizie de aprobare sau respingere a acesteia #351;i efectueaz#259; plata aloca#355;iei de stat pentru copil pentru cererile aprobate (aproximativ 2 - 2.5 luni prima plat#259;).

Formulare
*Cerere/declaratie pe propria r#259;spundere pentru acordarea indemniza#355;iei/stimulentului #351;i declara#355;ie cel#259;lalt p#259;rinte
Adeverin#355;#259; indemniza#355;ie
Adeverin#355;#259; stimulent
Cerere aloca#355;ie de stat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Salo, si la mine au avut un miros mai ciudat lohiile, m-am gandit ca o fi de la firele alea.Eu am si acum, putin, dar sunt..si-s maron deshis asa..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Alina06..pai ale tale cam de cati cm sunt??Ai luat direct 3-6luni??

37+ David
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

AMR 2 saptamani!!!!

Mergi la inceput