Produse de ingrijire homemade

Produse de ingrijire homemade | Autor: Anda08

Link direct la acest mesaj

La ora actuala exista pe piata numeroase produse de ingrijire...insa de ce sa nu ne fabricam noi un produs natural?

Pentru inceput, va prezentam doua retete:

www.supereva.ro/info.asp?id=2954" target="_blank">1-Reteta de sampon
2-Reteta de dezinfectant pentru maini


Daca ati testat deja unele retete si sunteti incantate de rezultatul final, impartasiti-le cu noi la acest topic.

Va asteptam cu drag!


O zi buna in continuare! - A day without laughter is a day wasted (Charlie Chaplin)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Si eu folosesc produse cosmetice,pe care mi le si prepar pentru uz propriou si pentru vanzare,eu folosesc balsam de buze,unt de corp solid,scrub de fata,masca de par,de fata,ulei de corp,iar pentru cea mica folosesc ulei de corp facut de mine.Sper sa va fie de folos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda08 spune:

Citat:
alina_satena Publicat la - 01/04/2011 : 18:56:13
--------------------------------------------------------------------------------
Si eu folosesc produse cosmetice,pe care mi le si prepar pentru uz propriou si pentru vanzare,eu folosesc balsam de buze,unt de corp solid,scrub de fata,masca de par,de fata,ulei de corp,iar pentru cea mica folosesc ulei de corp facut de mine.Sper sa va fie de folos



alina - poate ne spui si noua cateva retete (cu ingredientele folosite si modul de preparare) suna interesant


O zi buna in continuare! - A day without laughter is a day wasted (Charlie Chaplin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

uita-te la mine pe blog,sper sa gasesti ceva acolo interesant.Sunt un pic cam in criza de timp,retelele de obicei le fac eu din capul meu,mai intai vad ce produse sunt bune,pentru ce fel de ten si asa le combin,nu am o reteta exacta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Niste retete de masti cosmetice bune, verificate, facute in casa, stie cineva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Fetelor eu va las o masca pentru par:100 ml ulei de jojoba,3 picaturi de ulei esential de rozmarin,3 picaturi ulei de lemn de cedru,3 picaturi ulei de levantica.Se amesteca,se aplica pe par si scapl timp de 5 minute,trebuie sa stam 1 ora cu ea pe par apoi se spala normal cu sampon.Sper sa va foloseasca e ptr par degradat si care,care.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Ulei de argan, atat pt ten cat si pentru par e foaarte bun.
Pt. corp folosesc unt de shea / unt de cacao pe care le cumpar fie de pe ebay, fie din Romania de aici

Mergi la inceput