Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (115)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramonavlas
Azi, la 8 luni, Raisa are 7,900gr. A luat 300 de grame luna martie. Mami fericita de Raisa - 01.08.2010


Matei a luat 220 gr


Matei - luna a 9-a 08.07.2010

" Indiferent ce vei face in viata va fi nesemnificativ. Dar este important sa o faci!" - Mahatma Gandhi


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

cristina, praful ala cred ca e cel mai important de sters, da-l incolo! mai pune sotul sa-l stearga, sau uita de el macar in cate-o zi . pupam pe Vladut scumpicel; noaptea doarme mai bine?

Citat:
ALICE

am apucat de mi-am taiat unghiile, fug sa pun de supa


ioooiii, si-acuma rad de asocierea actiunilor

delfinasul Hannah Isabela 2011(19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonavlas spune:

Catalina, Paula, multumesc de grafic,...insa eu nu m-am descurcat. Habar nu am ce am facut, ce nu am facut, dar nu am aflat daca aluat bine in greutate, daca e bine cum e la 8 luni.

Mami fericita de Raisa - 01.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_Eva spune:


S-a trezit la 6, facut tot ritualul de dimineata (ea se trezeste pentru KA - asa ii numim KA si PI) , schimbat, supt si apoi era la tati in brate cand a inceput sa vomite jet dupa jet tot(nu imi imaginam ca mai am atata lapte). Apoi a dormit 3 ore, am ratat masa de fructe. Inainte de pranz am facut iar KA, dupa pranz a vomitat tot ce a mancat, a facut iar KA de data asta moale, cu mucus si miros rau.
Pana acum nu a mai avut nimic de genul asta asa ca nu stiu ce sa-i fac pana ma suna dr inapoi (avea tel inchis).




Diana, mami de pui iubit Eva (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Diana, eu m-as duce la urgente...cine stie cand iti raspunde dr la telef...
Eu nu stiu ce sa-ti zic sa-i faci ca nici noi nu am trecut prin asta...Are febra? Pare sa o doara burtica? A mancat ceva nou ieri, care sa o deranjeze la stomacel?

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Poze luna 9

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_Eva spune:

Aliment nou ieri - brocoli.
Acum a adormit la san. O sa sun la nr de urgenta. Cei de la centrala pot da de dr.
Si la noi e prima data. Of si barbatul a plecat in ro azi .

Diana, mami de pui iubit Eva (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_Eva spune:

Nu are febra, radea si cand facea KA. O distrau sunetele si vroia sa caute in olita .
E un pic apatica si foarte somnolenta.

Diana, mami de pui iubit Eva (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

diana, au trecut mai multi delfinasi prin situatie asemanatoare, nu a fost un diagnostic clar la niciunul... la Isa cel putin mi-a spus ca poate fi un virus, doar s-o hidratez (fara lactate, doar lm; sau apa, suc, supa - lichide, adica). pana seara era bine, fetele m-au invatat sa nu-i dau nimic o ora dupa ce vomita , apoi lichide.

oricum, cel mai bine sa mergi la urgenta sa o VADA un dr, asa prin tel cine stie ce iti poate recomanda...

delfinasul Hannah Isabela 2011(19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Am adaugat link la graficul cu greutate si inaltime pe prima pagina, deasupra sectiunii de aniversari.

Mamici, duminica e luna plina. Eu am observat ca in perioada cand e luna plina suntem mai agitati (si noi, adultii). La bebelusi: mananca mai putin, agitati noaptea, miorlaieli etc.

Cea mai tare pacaleala pe care am luat-o de 1 aprilie:
Faceam naveta la Cplg Moldovenesc, la liceul militar (o viata am sa regret ca am plecat de acolo , cand intrai in clasa toti copiii erau in banca, liniste, respect etc, ca la armata). Asa... Si prima ora o aveam la o clasa de-a 12-a. Intru in clasa si supriza totala: nu-mi era cunoscuta nicio fatza. Toate clasele facuse schimb la sala de clasa in asa fel incat profesorul care mergea intr-o sala sa nu aiba ore la clasa respectiva. Pe moment ma panicasem, apoi mi s-a parut draguta gluma lor si nu o voi uita prea curand. Asa ca ora aia am facut fizica , ce-mi mai aduceam si eu aminte de prin liceu, dar si putina mate si info ca sa nu ne plictisim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_Eva spune:

Nici nu stiu unde sunt urgentele. Stiu doar spitalul unde am nascut si cabinetul dr. Spitalul nu accepta urgente. O sa il rog sa treaca sa o vada. Sa dau deel intai.

Diana, mami de pui iubit Eva (20.08.2010)

Mergi la inceput