Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(19)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

FRAGRANT - pai, nu, asa si noi avem 1500 pentru toate paramedicalele, insa cum eu nu le folosesc la mai nimic - am zis ca e OK sa las tot pentru psi. Ma mai duc din cand in cand la podiatru sau masaje, dar raaaar de tot.

GABI - ce bine ca s-a rezolvat! Si eu am auzit numai lucruri frumoase despre doctorita asta. Sa stii ca m-a batut de multe ori gandul ca de fapt suge prea mult. Desi vomita totusi in jet, deci asta e clar reflux. Am sa incerc sa-i dau numai dintr-o tzatza, ca el suge din ambele si le goleste mereu. Pentru ca ia in greutate ceva de speriat, poarta deja hainute 3-6 luni, si n-are nici 2 luni si in plus s-a nascut cu greutate mica, din spital am iesit cu 2700 de grame. Dupa cantarul meu are 5500 de grame, deci a luat 2800 de grame in 6 saptamani. Mi se pare mult.
Uite, i-am dat dintr-un san numai, a vomat, dar foarte putin. Suge suparat la suzeta acuma si se uita la mine de parca m-ar lua la bataie.

LAURA-LUIZA - ce bine ca a inceput sa suga la san! Bravo pentru perseverenta! La noi nu se mai face testul. Mi-a zis numai sa-mi verific glicemia, daca e proasta - sa merg la medicul de familie. Cum eu mi-am masurat-o la o saptamana dupa nastere - dupa pizza si ciocolata si mi-a iesit super, mai mica decat a sotului, nu mi-am mai batut capul. Ia-ti-o odata, dupa o masa din asta mai pacatoasa asa sa stii exact cam cum stai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

Ce fac fetele ?
Am ajuns si eu acasa in sfarsit. Am dus baiatul la 10 la sormea, la 11.30 am fost la rochii, la 12.20 eram gata, deja alesesem rochia.am probat prima data pe aia mai simpla, apoi pe aia care prin vot, ati placut-o cel mai mult, mi-a placut si aia, numai ca mi se cam vedea burtica la amandoua.cand am pus-o pe a treia, cand m-am vazut in oglinda, am zis ASTA E ROCHITA MEA ! si culmea, cand mi-au recomandat-o doamnele de acolo, le-am zis ca nu prea imi place, dar fie, o sa o probez si pe aia. Ma rog, e cam mare de mine, dar o sa ma duc din nou dupa ce imi cumpar pantofii si sutienul, la retus, trebuie stramtata si scurtata.este usoara, comoda, am bagat o mini hora pe acolo ca sa vad cum ma simt cu ea...este superbaaaaaaaaaa.sunt foarte fericita, am scapat de un stres, si totul in 40min !Am avut noroc ! sunt fericita si abia astept sa fiu mireasa !
Baiatul meu a adormit de cum am ajuns la sormea, si a dormit pana la 14 , iar eu am ajuns pe la 14.30. ii pregatise sormea laptele, dar nu a supt decat 20ml, si o cauta de tzatza...nu vrea deloc biberon, sau suzeta. poate din cauza ca sunt din silicon ?sa incerc sa iau din alt material ?de care? idei ? Am ajuns acasa cu el pe la 20, doarme de atunci, nu cred ca ii mai fac baita asta seara.las sa doarma baiatul meu drag si scump care a fost cuminte si a lasat-o pe mami sa mearga la cumparaturi.
vazut poze de bebe de vasilasanita ... ce sa zic, un singur cuvant : superbbbbb
Si pe mine ma jeneaza operatia,dar doar cand ma epilez acolo, si daca pun mana si apas, e tare zona, o senzatie ciudata.
aveti AICI noi cu mine si bebe, si poze cu rochita. rochita are bretele, dar nu le voi pune decat daca o sa trebuiasca.
Ce mai, am avut o zi minunata !




Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

aaa roxx multumesc pt pont...maine merge sotul sa ia camilia

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Am testat si noi pt prima oara colacelul...distractie maaare! Cred ca e prima baita din viata ei care i-a placut intr-adevar Si, evident, jale mare cand am scos-o. Totusi am o dilema - cum spalati bebeii cu cada plina? Ca noua nu prea ne-a iesit treaba asta...

Am pus pozici de la baita, dar si de la botez pe facebook. Fara suparare, dar aci nu mai e loc, mai sunt cativa mega liberi pe picasa si am zis sa nu-i acaparez eu pe toti!

CARMEN, felicitari pt achizitie! I sa fii o mireasa superba!

FRAGRANT, am printat invitatia format A5.

LAURA LUIZA, felicitari pt perseverenta, iti doresc alaptare indelungata:)

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Carmen;alegerea perfecta o faci cand incerci rochita si cum spui si tu simti;asta e!e facuta pt mine..ma simt bine in eaMie imi place..un pic ti-e larguta intradevar..dar modificat o sa-ti vina zeissss
Cum sa nu fi fericita ?e visul fiecarei femei sa fie mireasa ,.acum a venit si mom pt tine

Roxx;multumesc pt PM

culcuspufos

----------------------------------------------------------
Tunde
-mamica fericita de printesuca Sonia-Diana 10.02.2011 si de barbatel Florin Mario 04.03.2004


Multumesc pentru sprijin si ajutor- tie Sfinte Doamne si Sfintei Fecioare Maria de la Sumuleu ...sa nu ne parasiti niciodata!

AMR 6!KILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

roxx tare mumusica e bebelina , pare incantata la inot , iar tati si mai si,are ditamai zambetul pe buze ! eu nu il mai spal dupa inot...nu ne chinuim cu el in cada. oricum ii facem baie in fiecare seara, o seara fara sapun nu e bai...doar nu sunt murdari, prafuiti, etc.

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

ia uitati www.youtube.com/watch?v=OlrXWGneHE8" target="_blank">AICI ce jucarie tare !!!ce jucarii lamaze, care centre de activitate ? frectie la picior de lemn ! priviti aici fratilor !

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Hehe, ce tare, sa incercam si noi, dar mai incolo putin!

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

gata, s-a trezit andrei...a bagat 6 ore...oare o sa mai adoarma? sa speram...ma duc sa il smotocesc putin ca tare mi-a fost dor de el ! va [pip] noapte buna

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Neata!

poftiti la

m-am intors din plimbari,mi-am pregatit sotul de servici..mi-am baut cafeaua tare..si acu ma culc o ora

Tunde..o sa pun azi poza,dar nu se vede mare branza la par..e ca inainte doar varfurile nu sunt asa drepte
acu m-am spoit cu solutia aia cu petrol,o las pana la 12.


Carmen..felicitari pentru rochita,vei fi superba..important e sa te simti bine ea ea..sa fi tu ''the one''

iar nu scoatem bebelasii afara azi ?

aa..aseara pana m-am tuns eu,i-am luat si pe ei in parculetu de aici,era chiar in fata salonului,tati a facut plimbarea cu edu in brate,cami a alergat in parc vreo ora si ceva. era seara deja,era racoare dar nu frig..bebe meu a oest afara numai cu gluga in cap,fara caciula...tare rapper mai era.


sa aveti o zi cu soare


edit:am pus poze cu ei doi pregatiti de plimbare



Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput