Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(19)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ariana2005 spune:

sa va povestesc o faza tare..azi Tudor a facut KK exagerat de mult (el face doar la 3 zile)..asa de mult incat i-a trecut pe langa scutec, era tot plin de kk, pe spate pana la gat, pe burta, si de parca nu era destul, cand am inceput sa-l desfac si-a bagat si mainile si picioarele..

legat de mancat..are si el momentelui lui, ca tot omu...are cand mananca de nu-l pot satura si este cand abia linge 60-70 ml..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabrielaromt

Fetelor, recomandati un fotograf pt botez? as avea nevoie doar pt biserica de un fotograf.



Gabriela
Mami fericita de Tudor (21.01.2011)


intra www.mabistudio.ro/oferte-foto" target="_blank">aici si vezi preturile. e super ok tipa
cu ea o sa fac o sedinta foto pentru Camelia luna viit





Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:

Citat:
citat din mesajul lui de_ea

Medeea mananca la interval de o ora jumatate-doua si ziua si noaptea dar nu suge mai mult de 5-6 minute,iar inainte sugea 8 min si manca la 3 ore ziua si la 2 noaptea.Deci sunt zombie!

Andreea, mami fericita de printesa Medeea 14.02.2011


si a mea a facut asa acu cateva zile, doar ziua, papa la o ora, o ora jumate; nu de alta, aveam tzitzi praf.. am mai pacalit-o cate 10 min in plus la fiecare masa si si-a revenit oarecum, mancam la doua, doua jumate acum.
fetelor, io am o monkey princess care nu adoarme singura nici gand... din cauza ca regurgita si varsa mult acu 2-3 sapt, stateam cu ea in brate si 40 min dupa masa; acuma cum o pun jos face ochii mari si adio cu linistea vecinilor !! nush ce sa-i fac: suzi nu, jucariile sunt neinteresante, centru de activitati nu, landoul pe care il analiza e expirat... stam lipite toata ziua, ma termina nervos



Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011)
think pink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabivalceanu spune:

Citat:
citat din mesajul lui maimutzica10

[quote]citat din mesajul lui de_ea

fetelor, io am o monkey princess care nu adoarme singura nici gand... din cauza ca regurgita si varsa mult acu 2-3 sapt, stateam cu ea in brate si 40 min dupa masa; acuma cum o pun jos face ochii mari si adio cu linistea vecinilor !! nush ce sa-i fac: suzi nu, jucariile sunt neinteresante, centru de activitati nu, landoul pe care il analiza e expirat... stam lipite toata ziua, ma termina nervos.

Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011)
think pink


Hi!Hi!Hi! Zi mersi ca nu si toata noaptea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Citat:
citat din mesajul lui ariana2005

sa va povestesc o faza tare..azi Tudor a facut KK exagerat de mult (el face doar la 3 zile)..asa de mult incat i-a trecut pe langa scutec, era tot plin de kk, pe spate pana la gat, pe burta, si de parca nu era destul, cand am inceput sa-l desfac si-a bagat si mainile si picioarele..

legat de mancat..are si el momentelui lui, ca tot omu...are cand mananca de nu-l pot satura si este cand abia linge 60-70 ml..

mami de Ariana (30.10.2005) si Tudor Adrian(01.02.2011)
mami de ingeras David Andrei (01.09.2008)
"Da-mi Doamne puterea de a accepta ceea ce nu pot schimba,
Curajul de a schimba ce-mi sta in putere,
Si intelepciunea de a face diferenta intre ele..."



Ariana pune bilet la loto..poarta noroc kakitzu!

----------------------------------------------------------
Tunde
-mamica fericita de printesuca Sonia-Diana 10.02.2011 si de barbatel Florin Mario 04.03.2004


Multumesc pentru sprijin si ajutor- tie Sfinte Doamne si Sfintei Fecioare Maria de la Sumuleu ...sa nu ne parasiti niciodata!

AMR 6!KILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

am avut musafiri
au si plecat.

De cand am implinit 6 sapt tot ne trezim cu musafiri la usa

Mario nu a plans la stomatologi-a plombat maseluta.

Mergem la plimbarici..fifi s-a dat smechera si a adormit in brate la gagica care o fo aici..a primit numai nota buna la purtare.
Daca ar stii ei ce mataita e cateodata..

pup fetele
----------------------------------------------------------
Tunde
-mamica fericita de printesuca Sonia-Diana 10.02.2011 si de barbatel Florin Mario 04.03.2004


Multumesc pentru sprijin si ajutor- tie Sfinte Doamne si Sfintei Fecioare Maria de la Sumuleu ...sa nu ne parasiti niciodata!

AMR 6!KILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmin26 spune:

Buna fetele,mai scriu si eu....
Raportez un bebe minunat,il iubeste mama de nu mai poate ,il molfaie toata ziualica;traiesc cea mai minunata perioada a vietii mele de cand a aparut el pe lume,sunt cam sentimentalista astazi...stiu, dar ii multumesc lui d-zeu in fiecare zi pt acest minunatie...

LA MULTI ANI;sarbatoritilor de astazi

Am cautat poze;ROXANA de la botez pe FB NU LE-AM GASIT:::::

CARMEN;am vazut rochita,este foarte frumoasa o sa fii o adevarata printesa

Am vazut si multe poze noi de bebei,sunt toti extraordinari

Al meu mai nou de cateva zile il gasesc dimineata de-a latul patutului,se intoarce singur,tr neaparat sa cumpar aparatori si pt cealalta parte a patutului,imi este frica sa nu-si prinda mainile printre gratii.
Imi gangureste si-mi zambeste toata ziulica in schimb nu are nici o tragere de inima la nici un fel de jucarie nici macar la centrul de joaca ...poate este prea micut acum.
Noi nu am facut nici un vaccin pana acum,de abia in mai sunt programata,nu stiu de ce aici se face asa tarziu.
Botezul,sper sa reusim de Paste sa ajungem in RO asta in cazul in care este gata pasoportul lui LUKAS ,a trebuit sa mg la 300 de km de aici la ambasada RO ca sa fc certif de nastere si pasaportul,asta pt ca noi inca nu avem acte aici,ne-au mancat astia de bani,135 euro certif de naste si 100 euro pasaport.
Legat de caderea parului,eu nu am pb din astea,folosesc placenta din tubul mare verde din ro...nici inainte de sarcin anu am avut asa par bogat ca acum,in schimb nu se mai prinde vopseaua de nici o culoare,am vrut sa ies blonda si am iesit cacanie
Celulita,am si eu chiar f multa,asa parca a iesit dintr-o data,inainte foloseam la fiecare spalare zat de cafea amestecat cu ulei de masline si ma frecam cu ele pe tot corpul,am sa reiau acesta metodam,inainte a dat roade...
eeeeeee,in schimb am pb cu ridurile din jurul ochilor,am crezut ca este ceva eredidar dar ele se inmultesc tot mai mult,spuneti-mi si mie o crema buna anti rid

La noi sunt 22 de grade afara,drept urmare astazi ne pregat pt o plimbare prin moll iar maine si poimaine la gratare cu noi

Va pup pe toate,sa aveti un WE MINUNAT



Crina,mami de baietel scump...
Lukas Christian

In sfarsit, suntem 3...!!!

Daruieste-i lui D-zeu inima si D-zeu iti va oferi cerul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monika_bt spune:

Buna si de la mine!!

Am citit o gramada...sa vad ce mi-a ramas in cap.

Deci, si a mea mananca asa pe chefuri azi mai mult maine mai putin, ba la 2 ore, ba la 4 sau chiar la 6 ore...Si da, a mai depasit 120 ml, dar in general mananca 100 la 4 ore...Asa, per total, ca o medie.
Gabi, ce norocoasa esti tu cu un pediatru bun!! Ce n-as da sa am si eu unul asa! Ma exaspereaza mucisorii Luizei. Avem azi deja o sapt de cand ii are...Ea respira pe nasuc dar eu aud cum ii plimba prin gat sau mai sus de nas...O aspir, pun ser, dar izvorasc frate!, si mi-e o mila de ea ca plange cand ii scot...Asa m-am saturat...Oare cat va mai tine?? Nici azi nu pot iesi afara...Am scos-o in fata blocului, cu gand sa ajungem in parculet dar m-am intors ca e un vant de te da jos...si ea si asa e cu nasul in pioneze...Sper ca cele 2 minute de vant sa nu o afecteze mai tare...Bine macar ca noaptea doarme si respira bine...abia dimineata o mai aspir...Si, da, Gabi, chiar am un cult fata de mame, mama mea in special, iar acum de cand sunt si eu mama, o respect si mai mult...Sincer, chiar nu stiu cum s-a descurcat ea cu 3 copii, servici, casa, mancare, cumparaturi, iar la primul copil si seral pe langa celelalte...Eu abia ma descurc asa...Dar am avut si noi divergentele noastre cu suparari, "nevorbiri',reprosuri, dorinte de plecari de acasa, eh, adolescentine...dar intr-un final am ajuns la un numitor comun iar eu , cand ma mai supara ce face sau ce spune, incerc sa ma pun in locul ei si-mi trece tot...Ce sa-i facem...atat cat mai este macar sa o pretuim.
Simo, ce m-am distrat cu tratamentul soacrei!Bravo, fato, uite asa te razbuni tu pe tot!Duracell scrie pe tine, mami! Ma bucur ca ti-ai gasit timp sa te resfeti si tu la spa. Sa ne spui cum a fost!
Cu parul...toata sarcina nu mi-a cazut un fir, a fost stralucitor, acu mai cade cred ca inainte de a ramane gravi...Astept un moment prielnic sa ma duc la tuns...again!
Si cu pielea e la fel, nu mai straluceste si e aspra...
Mayane, ce m-a distrat si povestea doctoritelor tale!Pe cine sa mai crezi?..
Vasilsanita, si a mea e mucoasa dupa cum vezi...Eu astept rabdatoare sa-i treaca...parca nu i-as da Vibrocil de la varsta asta...dar daca nu-i trece si nu-i trece probabil ca voi apela si la el.
De-ea, sanatate la micuta...Chiar ma gandeam la tine. Am pus mana pe telefon de nu stiu cate ori sa te sun dar nu am mai ajuns...Am fost si eu panicata rau cu fetita...si inca mai sunt. Pana nu-i trec de tot voi fi panicata.

LA MULTI ANI, GABIU!!! MULTUMESC DE TRATATIE!!
LA MULTI ANI, TUDOR! SA CRESTI MARE SI VOINIC!



AMR:7 kg

Mamica de minune Antonia Luiza (18 feb.2011)
Multumesc Doamne, multumesc parinte Arsenie Boca, multumesc sfintelui Spiridon si Fecioarei Maria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

GABRIELAROMT, ti-am dat PM ref la fotograful pe care l-am avut noi.

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

JASMIN, nu vezi pozele ca nu eram prietene, da acu te-am cerut..intra acolo si da ADD

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina

Mergi la inceput