FIV - dr. Laura Dracea - 11

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irip spune:

In toate cazurile pe care le cunosc, respectiv 5 la numar, ureaplasma s-a negativat dupa tratamentul ambilor parteneri cu antibiotic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellen79 spune:

sunt posesoare de beta 448 si greturti,
astazi eram la servici cand am aflat si nu m-am putut aptine si am tras un bocet de fericire, e asa ireal ca am un sufletel in mine , nu credeam ca pot simtii atata bucurie si implinire
va pup pe toate care m-ati sustinut si ati fost alturi de mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeys spune:

Felicitari Helen..super suna beta al tau.

Imi spui si mie cu aproximatie cat te-a costat FIV-ul te rog? Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

Felicitari, mamico!! ne poti spune cu ce echipa de medici ai lucrat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellen79 spune:

honyes la mine a fost un caz mai special am raspuns mai greu la stimulare, si m-a costat tratamentul peste 1300 eur eu am inceput inhibarea pe 21 febroarie si punctia am facut-o pe 28 martie am facut si menopur si gonal f simultan, eu am avut per total 6 foliculi din care 4 s-au fertilizat 3 blasto care i-ma transferat si al 4 nu a rezistat ,
in rest a fost costul unui FIV de 2300 eur , nu a fost nevoie de ICSI, noi asa am mers pe ideea asta ca e musai sa facem si nu am avut nici costuri de crito ca nu am avut ce
camelia la cate zile dupa beta te-ai dus la eco? cei de la clinica mi-au zis sa nu mai repet beta ca e concludenta eu parca as face una joi sau vineri
of topic asisentele de la praxis is belea mi-au distrus venele
1 la stimulare cand am facut E2 ca cei de la clinica isi faceau probleme ca nu au unde sa ma intepe pt anestezie
2 astazi pt beta m-au intepat de 2 ori si una incheetura cu palma de m-a usturat de nu mai pot plus ca s-a unflat si e vanat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flyhigher77 spune:

hellen felicitari!!!!!!!!!!!!!!!
a meritat tot efortul!
Eu dupa beta am facut prima echo de confirmare a sarcinii la Gynera la 5 saptamani si cateva zile.
Doamne-ajuta sa fie totul foarte bine si de-acum incolo!



23+ cu

Gena MTHFR mutatia C677T–genotip heterozigot si mutatia A1298C –genotip heterozigot-sarcina obtinuta prin FIV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxica31 spune:

Felicitari Hellen si sarcina usoara

Si eu am fost la clinica si am facut prima injectie de inhibare

Sa speram ca Ureaplasma se negativizeaza dupa tratament!

Bafta tuturor fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrg spune:

bravo,Hellen!!!!!!!!!!Sa fie cu noroc!!!Multa sanatate iti doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claris spune:

Felicitari mamica Hellen,Doamne-ajuta urmatoarele luni,bebe sau bebei la termen si sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Hellen: Ce veste frumoasa!! Felicitari!! L un asa beta sunt convinsa ca veti avea gemeni!!! Tu ai achitat 2300 euro si in aceasta suma a fost inclusa si anestezia?? Cum de a fost de acord d-na dr. sa faca ET cu 3 blasto?
Ieri am fost si noi la clinica pentru discutii de dupa esec....., am recoltat si pentru o poarte din analizele de trombofilie ( cele care sunt intr-adevar relevante ).Vedem ce rezultate vor fi, poate mai suplimentam cu altele, poate refacem histero si biopsia de endometru inainte de FET si peste2-3 luni poate ne luam puiutii acasa!!

Mergi la inceput