FIV - dr. Laura Dracea - 11

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxica31 spune:

@Gilona

Eu am mai incercat 3 IA inainte si fara succes tot la Gynera. Asa ca in martie am decis sa trec la FIV. Analizele le aveam de anul trecut, a trebuit sa repet Ureaplasma, Mycaplasma si Chlamydia. Din pacate Ureaplasma a iesit pozitiv. Saptamana asta termin tratamentul cu antibiotic si apoi repet analiza. Asa ca mai aman o luna FIV-ul .

La clinica o sa ti se zica ce analize mai ai de facut. Dupa ce ai toate analizele facute o sa mergi la o consultatie unde face dosarul.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena1981 spune:

Bun venit, fetelor noi!!!! Sa fie cu noroc pt voi toate! Eu sunt necajita ca am racit si am facut febra weekendul asta si mi- a fost teama sa nu compromit totul. Mai mult decat atat, raceala s-a suprapus peste primele simptome de sarcina si am varsat non stop. Sper sa imi ajute Dumnezeu sa trec cu bine peste toate incercarile astea si sa nu pateasca nimic bebeii. Va pupic pe toate! Sa aveti incredere in dna dr! Cu mine a reusit minunea!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxica31 spune:

Fetelor eu sunt foarte nehotarata. O fi bine sa incep stimularea cu Ureaplasma asta? Sau mai bine sa aman o luna ca sa fiu sigura ca totul e ok .Ca nu stiu sigur daca o sa dea rezultat tratamentul cu antibiotic. Of, greu e sa iau o decizie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

Buna,

Va urmaresc de ceva vreme, insa nu am indraznit sa ma exprim. Si eu sunt pacienta a clinicii. Ma pregatesc de a III-a inseminare si ne gandim ff serios la FIV.
In ceea ce priveste ureaplasma, iti pot spune ca, in cazul nostru, a disparut dupa 14 zile cu doxicilina (ambii parteneri). Asa ca stai linistita. Nu este o problema de nerezolvat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena1981 spune:

Draga Roxica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena1981 spune:

Draga Roxica, nu te speria atat de tare de antibiotic. Eu am luat 7 zile Augmentin, inainte de punctie si cu toate acestea am ramas insarcinata. Eu nu as amana in locul tau. Gandeste-te ca are Dumnezeu grija de tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrg spune:

Elena,multa sanatate si sa treci cu bine peste raceala asta...
Multumim ptr incurajari!
Bafta noua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena1981 spune:

Multumesc, mrg! . Hellen, asteptam vesti de la tine!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CAMELIA28 spune:

Hellen da si tu o veste mare!

33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxica31 spune:

Eu nu imi fac probleme de antibiotic, imi fac probleme ca poate Ureaplasma nu trece dupa tratament. Deja am sunat sa zic ca aman, dar mai pot merge si dimineata sa fac injectia. Sunt tare nehotarata

Mergi la inceput