FIV - dr. Laura Dracea - 11

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Aerlilian, Tebligia: Felicitari!!!!!! Va doresc sarcina usoara si bb-ei sanatosi!!!!! Felicitari!!
Camelia: Te felicit, mamico!! Iarta-ma ca o fac asa tarziu, nu prea am mai intrat pe forum!!
Va imbratisez pe toate, fara exceptie!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

multumim Maria sa dea bunul Dumnezeu sa fie totul bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smufurash spune:

Aerlilian, Tebligia, felicitari, sa aveti sarcini usoare si bebelusi sanatosi!

Este bine ca testul beta-HCG sa fie refacut cel putin o data, pentru a putea fi apreciata dinamica valorii. Valoarea pe care voi o aveti indica, fara dubii, sarcina, insa dinamica valorii este cea care arata daca dezvoltarea este in regula. Valoarea beta-HCG intr-o sarcina normala trebuie sa se dubleze intr-un interval de 48-72 de ore.

------------------------------------------------------------------------------
FIV 1 --> 5 ovocite --> 4 embrioni transferati --> nereusit
FIV pe ovulatie naturala --> nefinalizat
FIV 2 --> 4 ovocite --> 3 embrioni transferati --> sarcina oprita din evolutie la 5s
FIV 3 --> 9 ovocite --> 6 embrioni --> 3 criogenati + 3 transferati --> 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

smufuras multumim de urari., eu am facut testul marti deci au trecut mai mult de 2 ore mai are vre-o treaba dak il fac maine sau sa renunt ? pe 2 joi am prina echografie
op ligia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

nu mai este nimeni pe aici?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Uite ca sunt eu! Am fost astazi din nou la clinica sa-mi mai fac odata beta, ca sa stau linistita pana pe 09.06. Primesc rezultatul maine dupa amiaza. Dar am costatat ca am facut o prostie...De disperata si emotionata ce am fost, eu mi-am luat utrogestan de 100, nu de 200 cum imi prescrisese d-na dr. Si ma tem foarte tare, ca doza pe care am luat-o pana acum nu a fost suficienta.De astazi am inceput sa-mi pun de 200. Voi ce ziceti, e vreo problema?
Ligia, cred ca esti tare emotionata pt maine...Te astept cu cele mai bune vesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

eu mi-am facut beta marti la o saptamana de la prima analiza si mi-a iesit 1420, nu stiu ce sa zic de utrogestan eu am luat de 200 m-am dus cu reteta si mi-a dat farmacista, a vrut sa-mi dea arefam dar am refuzat k eu mersesem pe utrogestan si nu am vrut sa schimb. poti suna si intreba. ce poti spune de noul meu beta?
pupam si maine va spun ce am facut la echo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

fericita mamica de un bebe fixat fff bine in 5 sapt. pupam
aerlilian astept beta si rezultatul de la echo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Felicitari, Ligia!!! Sa nu sarbatoresti cu alcool, da?Micutului tau trebuie sa-i fie bine pana la capat!!!Am primit raspunsul de la clinica.Astazi beta este 1181!Deci...e de bine,nu???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

e fff bine
acum sa te relaxezi si astept sa-mi spui ce ti-a iesit la echo
ligia

Mergi la inceput