FIV - dr. Laura Dracea - 11

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CAMELIA28 spune:

Buna fetelor,

noi am ajuns acasa , am trecut cu brio de prima noapte , incercam sa ne organizam sa nu pierdem nici laptele si sa si atipim putin.
Va multumim pt urari, doresc tuturor aspirantelor si gravidutelor sa traiasca senzatiile minunate pe care le am cand imi tin puii la piept.

Mami fericita de taurasi gemenasi!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Felicitari, Camelia, sa fiti fericiti si sanatosi!!!Constat ca se nasc foarte multi baieti gemenila fiv-urile noastre...Probabil va trebui sa fac eu o fetita...sau doua pentru baietii vostri...La mine se pare ca vor ajunge blasto 5 embrioni care au primit calificativ AA.Maine aflu, joi am et-ul.Dumnezeu sa ne ajute pe toate!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrg spune:

Aerlilian,tine-o tot asa pana la victoria finala!
Camelia sa iti traiasca baieteii si sa va bucurati de ei!
Bafta tuturor si bebei la termen!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrg spune:

Aerlilian sa ne spui si noua ce faci astazi,fiindca stiu ca o sa ai ET-ul...Bafta!Iti tin pumnii!Sa fie cu ochisori!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Tocmai am ajuns acasa...A fost o zi tare emotionanta,am plans putin, evident.Mi-au fost implantati doi embrioni, de caltate maxima, iar de congelat nu am mai avut ce, pentru ca ceilalti s-au oprit in evolutie.D-na dr era destul de grabita sa efectuam procedura, pt ca si unul dintre embrionasii mei era grabit sa "sparga" si sa-si caute locul in uter.Expresia d-nei dr. a fost "unul striga cu putere ca vrea la mami..."Sunt convinsa ca stiti ce am simtit auzind asta...E coplesitor de emotionant...Voi face beta vinerea viitoare, pe 27.Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrg spune:

Aerlilian,sa dea Dumnezeu ca cei doi care ti-au fost transferati sa ti se prinda si vinerea urmatoare sa ne dai vestea cea mare!!!Sa fie bebei!
Pupam toate fetele in focuri!Bafta!!!
PS:Camelia poate ne arati si noua poze cu bebelusii tai,cand le vei face,desigur!Pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Doamne ajuta pentru toate!Plec la munte in acest weekend, ca poate aerul tare imi ajuta puiutii la nidare iar eu mai scap de emotii.Vroiam sa intreb fetele deja gravidute, ce laxative au folosit.Eu ma lupt cu constipatia dintotdeauna si acum nu mai pot lua multe.Am inteles ca merge Duphalac-ul iar eu stiam si de Herbolax.Vad ca acum nu mai scrie in prospectul lui ca e "safe" in sarcina.Nu mai scrie nimic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Lipsesc si eu putin de pe forum si voi va faceti de cap, nasteti, ramaneti gravide naturaaal, ce-i debandada asta aici?

Cameliaaa sa-ti traiasca flacaii sa fie sanatosi si cuminti, acum incepe alta viata, pana acum n-a fost nimic, eu alerg prin parcuri si ma dau pe tobogane la 40 de ani si ma joc si fac ca toate cele.

Mariaaa am crezut ca nu vad bine ... pai nu-i asa ca mare e puterea lui Dumnezeu si te-ai convins ca numai ce vrea EL face? Si ce bine ti-a facuuut abia astept sa vad ce e fata sau baiat. Sa ai sarcina usoara si la termen.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_t spune:

aerlilian am intrat sa vad ce faci ca ma tii cu sufletul la gura
doamne ajuta sa se cuibareasca cei doi embrionei la tine in burtica pentru noua luni
dulphalacul poti sa-l folosesti cu incredere. dar cel mai bun remediu sunt lichidele muuuulte. am avut si eu probleme mari in saricna asta, data fiind si lipsa de tutun. numai cu lichide am izbandit, nimic altceva, nici laxative, nici combinatii periculoase de alimente
te astept cu beta maaaare

ralu- de Tudorica fara frica (15.05.2008) si 15+ cu o margica mititica Luiza
i believe in miracles...povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Zic si eu de constipare - fetelor - eu toata sarcina n-am avut nici o greata nimic dar constipareee n-am cuvinte sa va explic, ramasesem la un moment dat blocata pe wc si voiam sa ajung cumva la tel. sa sun ori sot ori 112. Am rezolvat cu prune uscate dar nu din alea de pe piata ...sunt unele nemtesti in punga verde care au pulpa ca lumea, le puneam de seara la inmuiat in apa plata si le mancam dimineata pe stomacul gol ... 8 prune isi faceau efectul dupa 8 ORE. Tze pretzizie. Am incercat si cu duphalac si cu fructe mancate si baut apa dupa si cu mier epe stomacul gol si cu ... ce n-am mai incercat ... n-a mers.

Aerilian - si io tot 8 embrio la 3 zile, 2 blasto la 5 si un bebe maxim de nadravan (maxim am spus )- sa dea Dumnezeu la tine sa fie 2.

Mergi la inceput