FIV - dr. Laura Dracea - 11

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Punctia mea a decurs foarte bine,m-am stresat degeaba...Am avut 11 foliculi, dar se pare ca numai 9 foarte buni.D-na dr a zis ca totul e ok, spermograma foarte buna...deci, nu-mi ramane decat sa ma rog ca joi sa plec acasa cu bebe la purtator. Sunt extrem de incantata de tot ce a insemnat prestatia d-nei dr si a intregii echipe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrg spune:

Bravo,Aerlilian!Tin pumnii pentru embriotransfer,joi!
Pup toate fetele!Dumnezeu sa ne ajute pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena1981 spune:

Mrg, Aerlilian, sa va dea Dumnezeu bebei sanatosi si frumosi! Va tin pumnii! . Hellen, ce mai faci? Ce iti fac bebelusii? La mine a crescut burtica si a inceput sa se vada. Sunt in culmea fericirii ca traiesc asemenea clipe minunate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Multumesc din suflet, mrg, Elena...Sper sa traiesc minunea in urmatoarele noua luni si sper din tot sufletul, Elena, sa va pot povesti si eu despre cum creste burtica mea...Bafta multa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Nu ma pot abtine sa nu impart cu voi bucuria...Am primit primul tel de la clinica...s-au fertilizat 8!!!Sunt atat de incantata...Sper sa evolueze corespunzator.Din experienta voastra, imi puteti spune cam cati ajung in stadiul de blasto???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrg spune:

Multumesc,Elena!Sarcina usoara iti doresc si la termen!Sa te urmam si noi,icepatoarele,cat mai curand!
Aerlilian,ce veste buna!Sper sa iti ajunga toti la stadiu de blasto!Bafta!Suntem alaturi de tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellen79 spune:

eu am placerea sa va anut ca camelia a nascut flacaii, unul de 2500 gr si unul de 2800 gr si cred ca de astazi sunt acasa
eu ma lupt cu greturile mananc nu mananc vomit, daca nu mamanc vomit o apa vascoasa verde, nu stiu in loc sa scap de ele mai tare ma iau, cred ca am slabit vreo 3-4 kg, elena si la mine se vede burta dar cred ca e din cauza ca raman fara fund, oricum sunt ingrijorata ca nu au astia mici din ce sa creasca
maria ce faci te-au apucat greturile?
bafta la toate fetele in focuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena1981 spune:

Hellen dragutzo, te inteleg ca iti este greu cu greturile. Eu am avut aproape 2 saptamani de cosmar cand varsam tot ce incercam sa mananc sau sa beau. Si eu am slabit in acea perioada 4 kg, dar tot greul a trecut dupa aceste 2 sapt. Acum mai am greturi, dar nu prea mai vars. Trebuie sa mai avem rabdare si va fi f bine. Am fost la eco astazi si copilutzii sunt bine, frumos dezv pt 11 sapt si am aflat ca unul dintre ei este baietel. M- a emotionat teribil ca miscau manutele si picioarele.... Pup cu drag toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena1981 spune:

Felicitari, Camelia! Sa iti traiasca baietzeii si sa fie sanatosi! Ma bucur mult pentru tine si sa iti ajute Dumnezeu sa fie cumintei si mancaciosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecord spune:

Felicitari Camelia, sa iti traiasca. Te pupam si teasteptam in parc cu voinicii
Noi bem in cinstea micutilor
Pupici tuturor, sarcini usoare si spor
Mami de David si Horia 24.03.2011

Mergi la inceput