LMA-Albinute & bondari mar-apr '07 (157)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Siuta spune:

La multi ani Thea, Raisa, David , Arthur ! Sa va dea Dumnezeu sanatate!
Marta , sanatate multa si tie . Sper ca ti-a trecut raceala .
Kitty, bravos pentru activitatile lui Raul. E mare lucru sa inteleaga de micuti cum sta treaba cu mediul, resursele etc. Asa am de gand sa fac si eu ci Anastasia .
Noi am fost plecati de joi pana ieri la tara. Am plantat si noi copacei, am iesit la padure la cules de floricele, am impartasit copiii la manastirea Valeni ( va recomand sa mergeti acolo daca aveti drum pri Arges- e asa o oaza de liniste !).
Azi mergem cu Anastasia la vaccin .Nici nu vreau sa ma gandesc cum va fi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdutah spune:

Salutare stup !

In primul rand : La multi ani tuturor copilasilor .
Sunt in urma cu urarile si de maine tot asa o sa raman ...

Ne-am intors din concediu cu totii. O sa ne amintim cu siguranta cu totii de el . Mai ales bunica I-am chemat si ei medicul sa o vada... si daca Matei a scapat fara antibiotic, la ea nu s-a putut. In rest bunelul a fost cel mai rezistent, caci acum imi curge mie nasul serios de tot. Horia a reluat-o si el cu nasul si Matei la fel. Sa speram totusi ca pana sambata ne revenim caci avem de facut 500 km pana la nasi unde vrem sa il botezam pe Horia . Si nu atat distanta ma sperie, cat sper ca sa nu se inrautateasca Horia.

Ma duc sa ma culc , caci sunt un pic in urma cu somnul. Lui Horia pe langa muci, se pare ca ii mai "rasar" si niste dinti ca e umflat sus cam de 4 si jos de alti 2 dintisori. Peste o saptamana ar trebui sa se vada daca am "ghicit" numarul lor

Va pup si va doresc copii sanatosi si veseli . Sa aveti parte de zile aniversare frumoase si copii bucurosi sa sufere in 4 lumanarele !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

LA MULTI ANI! CATALINA TEODORA!

Sa cresti mare si sanatoasa si sa aduci numai bucurii parintilr tai.
ALINA sa va traiasca si sa va implineasca.


GABY ma bucur ca ai scris si ca sunteti pe drumul cel bun, ma gandeam ca aveti iarasi probleme de sanatate.
ce haios povestesti de progresele lor, si ce repede trece timpul, nici nu-mi vine sa cred ca BIANCA a crescut asa de mult, din vara e faci cu ea, o vei duce la cresa?

MAGDA bine ca ati ajuns cu bine acasa si sa va refaceti complet pt ziua de sambata, crestinare frumoasa va doresc.

DIANA ce frumos ca v-ati serbat in atatea locuri, cand vei aduce gaza la craiova?

ELA pozele voastre nu am reusit sa le vad pt ca nu am cont, am tot zis ca intru sa-mi fac dar nu am mai apucat, sper sa le pot vedea.

Si acum am si eu o intrebare referitoare la picii nostri de 4 ani: voua vi se pare o schimbare in comportamentul lor? ma refer la faptul ca STEFI incearca sa fie independent, nu prea mai asculta de noi si a inceput sa ridice tonul, am zis ca poate este o faza trecatoare dar vad ca persista si as vrea sa stiu daca este doar la el sau mai sunt asa?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siuta spune:

La multi ani Catalina !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

La multi ani Catalina printesa de Anaalina,sa fii sanatoasa si sa ai parte numai de bucurii!!!

Stefimic ca sa te linistesc iti spun ca si Edy are faze de genul asta cand nu asculta de nimeni si o tine intr-un urlet de ma stiu toti vecinii.Cred ca e doar o etapa ,enervanta ce-i drept ,insa trecatoare.
Edy e leit taica-su atat la figura cat si la caracter ,are firea lui blanda,calma,intelegatoare dar uite ca mai face si el d-astea.La gradi mereu il lauda educatoarea pt cumintenie si ma gandeam ca daca i-as povesti ce e in stare cateodata sa faca ar crede ca eu sunt dusa cu capul.

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:



La multi ani Catalina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

Multi ani cu sanatate Catalina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiancaM spune:



pentru albinute si bondarei! Sa fiti sanatosi si ascultatori !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

LA MULTI ANI! NOEMI ANTONIA!
LA MULTI ANI! VLAD!
LA MULTI ANI! MIHAI!

Sa cresteti mari si sanatosi, sa aveti in viata mult noroc si fericire!

ANDRA ai dreptate, sper sa fie o faza trecatoare pt ca este enervanta, vad ca am mai discutat cu el si spune ca nu o sa mai faca prostioare si o sa sculte de noi, acuma vom vedea ce va fi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martutza spune:

tuturor bondareilor si albinutelor care au implinit 4 ani ani in ultimele 4 zile.Sa fiti sanatosi,norocosi si feriti de rele.

Eu sunt in convalescenta...cu homeopate vindecarea a fost mai grea...inca am jena in gat...Victor a ramas cu o tus euscata si tasu cu dureri de cap...dar ne revenim.

Stefimic..si Victor e acelasi model...tzipa cand are chef, ne cere sa-l lasam singur in camera sa se joace si noi sa plecam, cand e suparat sau il certam ne cere sa il lasam "5 minute sa ma linistesc".cred ca incep sa-si caute "locul"...sa vad cine sunt...si incep sa ceara respect nu doar coordonare.Incerc sa-i satisfac nevoile pe cat pot tinand cont ca si mandra ma solicita destul de mult.

Tzuna...ai grija de tine.Pana la urma se va rezolva si cu bucataria...in plus pana la momentul "nebuniilor cu tati de fetitze" vei mai avea cateva luni in care se poate pune cate ceva pe ici colo sa fi multumita.

Andra...nu credeam ca Edy face asa...are o fata atat de calma...pare un"ursuletz in miniatura"...se pare ca si ursii mai sunt uneori morocanosi.

Ioana...vezi tu...d'aia eram eu stresata cand ne-am mutat...am realizat ca n-am balcon...nu cuibusor de nebunii....dar ma fac eu mare si ma mut....la curte.....tu norocoaso...bine ca ati putut face modificarile fara "atentia binevoitoare a vecinilor".

Dianajors...am vazut cateva poze ale tale pe FB...ma uimesti p ezi ce trece...esti ca si Kitty un om plin de surprize.

Siuta cum s-a comportat Anastasia la vaccin? A fost ok? Ce vaccin se face acum?

va pupez si va doresc o noapte linistita.




Mergi la inceput