FIV in Ungaria 128

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adc spune:

samira exact asa e, am inteles atunci ca se va decala procedura si mi s-a parut foarte logic, ba chiar m-am gandit ca s-ar putea sa imi fie ok si asa. N-am zis insa nimic in ideea ca mai e ceva pana atunci, si intre timp am uitat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tonirro spune:

Samira, deci pe Menopur am dat eu 52.980 ft (2 cutii, sunt 5 fiole in cutie). Imi pare rau ca v-am bagat in ceata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

am vazut...nu-i bai...bine ca ne-am lamurit.



3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
1 FET nereusit
urmeaza FET 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flory_ana spune:

Salutare fetelor,
Inca nu stiu noutati despre starea de sanatate a dr. PK, pt. ca nu am mai fost la clinica de simbata, miine dimineata voi merge pentru punctie. Sper din tot sufletul sa-si fi revenit!!!
Tonirro vizavi de anestazie, mi-au dat sa completez un formular cu citeva intrebari despre asta...inca nu stiu daca am facut testul ECG, am sa intreb miine inainte de punctie. Chiar in formular scrie ca daca ai ceva intrebari pt. anestezist le poti adresa inainte de procedura...asa ca nu ai de ce sa iti faci griji. Sper sa fie totul ok...merci mult pt. sustinere...inseamna mult pt. mine...
Hotelul l-a care m-am cazat este Mercure Hotel Buda, hotel de 4 stele... sunt mai multe in Budapesta, dar acesta din Buda este mai aproape de clinica. Nu are mic dejun inclus, iar pretul camerei/zi este in jur de 42 de euro. Este situat f. aproape de farmacia Deli de unde ti-ai cumparat injectiile.
Apropo de injectii eu am platit sapt. trecuta pt. Cetrotide 9999/buc, Menopur 5300/buc si Ovitrelle 9483/buc....toate preturile sunt in forinti.
Cit despre asistenta rominca, nu stiu numele ei...o puteti recunoaste pt. ca are piercing in nas...este f. draguta...daca nu uit de emotii, o voi intreba si numele ei...

Sa dea D-zeu sa fie bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

flory_ana, bafta la punctie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiderio spune:

In cele din urma am aparut si eu cu vesti...dupa cum bine stiti PK nu s-a simtit bine vineri dimineata si a fost dus la spital unde se pare ca a ramas peste noapte; cunosc acest aspect deoarece mi-a scris chiar el un mesaj sambata dimineata in care imi explica lipsa lui de la clinica; eu am avut consultatia vineri ,in 25 la ora 13.00 si asistenta romanca (pe care o cheama Noemi - pt. cele interesate) ne-a preluat si ne-a explicat ca ne va primi Dr. Bernard Artur pt. anamneza, ecografie, etc...in prima faza am fost un pic speriati si aveam asa un sentiment ca am inceput cu stangul, dar apoi gandindu-ma la PK si la situatia lui am realizat ca nu "ne-a abandonat intentionat ci a fost o situatie extrema"; asadar am avut intalnirea cu dr. Bernard (care de altfel ne-a facut o impresie f. buna), insa noi eram "setati" pe PK; a doua zi mi-a scris PK ca a vazut fisa mea, a evaluat situatia si "a aprobat" tratamentul pe care mi l-a dat dr. Bernard; drept urmare voi fi in data de 26 aprilie la ora 13.30 pt. o ecografie (de control) inainte de administrearea Suprefactului (din ziua 21) urmand ca mai apoi in luna mai sa incep tratamentul efectiv; va tin la curent cand am mai multe informatii legate de datele respective. Ca o concluzie pt. linistea tuturor PK e bine, am corespondat si azi cu el de vreo 3 ori, iar mai multe ne vor spune fetele din Budapesta
flory_ana
multa bafta pe miine, sa mergi cu incredere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Multumesc pentru raspunsuri! Deja ne-am luat biletele si pe 12 mai venim in Ro (adica pe 12 plecam, pe 13 ajungem). Am stabilit cu PK sa-i scriu cand imi vine ciclul in mai. Acum astept sa vad cum va fi ciclul din aprilie, pt ca daca imi intarzie, o sa-i zic la cel din aprilie si poate facem FET in prima parte a sederii noastre in Europa (stam pana pe 29 iunie - doar eu si Bobo, pt ca Daddy nu poate lasa serviciul). Abia astept sa ne intalnim cu cat mai multi bebei de Kovacs

Alla, merci PGD nu am facut. Intr-adevar am facut PICSI si nu a fost niciun cost suplimentar fata de ICSI.

Doamne ajuta tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GeorgianaI spune:

Buna dimineata!
Flory_ana tin pumnii azi, sa fie totul bine!

Multumesc ca m-ati trecut pe listuta.
Sper sa fie cu noroc.

Va pup si o zi cat mai frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Desiderio, super profesional din partea lui PK sa va anunte personal ca va lipsi de la "intalnire", mai ales in contextul asta. Nu stiu cati medici ar proceda asa in general vorbind.
Flory_ana, multa bafta la punctie astazi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luisianadsd spune:

fetelor pe 12 aprilie mai e cineva la szeged?

dana
1extrauterina
1 fiv "nereusit"

Mergi la inceput