Copilasi de Iulie - August 2004 * 69

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

Hellou,
din pacate vin iarasi cu vesti proaste, Eva a facut din nou pielonefrita, acum baga antibiotic si e bine insa eu sunt fiarta rau pt ca iar o luam de la capat cu profilaxia cu antibiotic si macar de ar avea efect
Vad ca vorbiti despre vacante, noua ni s-au naruit toate planurile pt ca din cauza problemelor ei nu indraznim sa mai planificam ceva. Macar de ar fi sanatoasa, concediul nici nu conteaza, il putem face la stockholm sau pe plaja de langa casa la fel de bine. La Buc trebuie insa sa ajung pt ca le-am promis alor mei.
Si despre stilouri am citit la noi nu exista asa ceva, probabil ca gasesti in magazinul lui Mont Blanc pt excentrici... copiii scriu cu creionul iar adultii cu pix (eventual din ala cu tus daca trebuie sa fie ceva elegant)
pupam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Corina, imi pare tare rau de vestile cu Eva...Pupici multi!

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel
Gradina mea

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

corina, imi pare foarte rau...sanatate multa evei
sanatate si voua, olivia
gabi (leloo) aseara m-am uitat cu pasa pe pozele voastre cu casa, is foarte multe asemanari intre proiectul meu si-al tau prin urmare cred ca am sa "imprumut" niste idei cu berea de rigoare;)) te-a ajutat cineva la amenajari sau au fost numai ideile voastre? nu mai stiu daca ai scris despre asta, oricum felicitari, a iesit foarte frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Corina, sanatate multa Evei
Kim, sanatate si lui Sorin

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmenp

corina, imi pare foarte rau...sanatate multa evei
gabi (leloo) aseara m-am uitat cu pasa pe pozele voastre cu casa, is foarte multe asemanari intre proiectul meu si-al tau prin urmare cred ca am sa "imprumut" niste idei cu berea de rigoare;)) te-a ajutat cineva la amenajari sau au fost numai ideile voastre? nu mai stiu daca ai scris despre asta, oricum felicitari, a iesit foarte frumos

tzucurei de tzucurei 1, 2, 3


Mi-as asuma eu creditul, dar nu ma lasa inima... Noi am ales stilul si ne-a ajutat o decoratoare (ma rog, ea e de fapt scenografa) - ea a ales culorile, ea a facut designul bailor, ea a venit cu ideea barnelor de lemn. Noi am ales mobila, corpurile de iluminat, perdele si decoratiuni mai simple. Ea ne-a facut si designul exterior al casei - placarea cu piatra, balcoanele frantzuzesti, etc... Meritul meu, atat cat este, e doar la gradina si mici amenajari interioare...
In principiu eu am venit cu 20 de kg de reviste in care i-am aratat pozele cu amenajari/stiluri care ne placeau si ea si-a facut o idee de ce vrem, dupa care totul a decurs simplu...

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel
Gradina mea

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Corina multa sanatate Evei! Cat timp o sa ia antibiotic?!

Gabi, succese la reamenajari!

Andries, supertare Mircea! Succese la dentist.

Maria la doctor a facut urat la inceput, nu a dat sa muste doctoritele dar nu voia sa stea pe scaun! A vomitat, a urlat, a plans...ele au asteptat sa-si faca numarul si apoi, cand a obosit un pic, i-au facut ce aveau de facut. E drept ca era mai mare si in timp s-a ameliorat...Ultima data a urlat si a plans numai vreo 10 minute, dar fara vomitaturi, si a stat pe scaun in final cu un "biineee" oftat ...

Olivia, sanatate multa lui Sorin.
Nu cred ca e cazul sa te invinovatesti ca v-ati intors...Supertare, acolo erati bogati...hehehe

Ioana, suces la vanta oferte de vacante!
(Umbla criteriile de promovare la prof, conf si lector...e durereee! au niste conditii de te doare creierul, inainte ma incadram la profesor acum nici nu visez...la chimie e tot cam ca pe la fizica)

Am nimerit in discutii de vacanta!
Noi vacanta numim orice perioada in care nu ne ducem la servici si stam cu galustile...:))) Ca in fiecare an, avem doua saptamani la bunici si 10 zile la marea cea mare si neagra...
Eu sunt cu nervii si gigi contra, asa ca nu plec cu ele cu avionul!

Insa saptamana care vine John se duce la bilbao, apoi in mai in caraibe, eu plec in mai pe coasta de azur apoi in iunie in porto...O sa ne facem norma de plecari pe meleaguri insorite . In toamna plecam eu in anglia si john in elvetia, sa ne racorim

Ma intinsei. O zi excelenta sa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Multa sanatate pentru Eva si pentru Sorin!!

Olivia nu trebuie sa fii trista ca te-ai intors. Uite, poti sa-i spui ca daca vrea si el cand va fi mare poate sa plece in alta tara sau sa isi faca alte planuri. Poate acum nu prea intelege, dar pe masura ce va creste si va merge la scoala va fi mai usor. La scoala va fi un fresh start, intr-o clasa noua, va avea posibilitatea sa isi faca prieteni noi, va fi altceva. Cat despre bani, si pe mine m-a intrebat al meu daca tati va avea vreodata bani sa cumpere un Ferrari, raspunsul a fost ca cel mai probabil nu. Urmatoarea intrebare a fost "ce trebuie sa fac pentru a putea eu sa-mi cumpar un Ferrari?" iar raspunsul meu a fost ca daca vei castiga un turneu de GS sigur vei avea si bani de Ferrari. Important este ca el sa inteleaga potentialul in viitor, aici sau aiurea.

Eu am momente in care vreu cu disperare sa plec si momente in care ma uit la lalelele din gradina si spun ca nu mai plec nicaieri, ce daca sunt caini maidanezi pe strada?

Singurul lucru care ma deranjeaza enorm e sistemul educational. Este un dezastru institutionalizat la nivel national, aici as vrea eu sa schimb ceva.

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza
Corina multa sanatate Eveieu tot nu inteleg de ce aici ii obliga la scoala sa scrie cu stiloul si acolo nici macar nu se pune problema asta
Viviamulta sanatate lui Sorinsunt tare nasoale colicile renalecred ca iti este tare greu sa-i explici lui Uka diferenta dintre romanika si state
Cristalina acu mai in gluma mai in serios daca se continua pe linia asta in curand fizica si chimia vor fi pe cale de disparitie cu tot ce-nseamna facultate/institut de cercetare
Andries mult suuces la stomatosi noi suntem exact in aceiasi situatie,insa in iasi nu prea am curaj sa ma bag la asa o actiune....in legatura cu sistemul educational eu cred ca buba vine de la finalitate,adik ii pregatesti dar pentru ce?...in tara asta nu mai merge din pacate nimic....in strainatate orice institutie de invatamant este legata de o chestie de productie...de exemplu laboratorul in care lucram eu in franta, juma era finantat de ministerul invatamantului, juma de alcatel...studentii faceau stagii de practica inca din anul I....eu ii intreb pe studentii din anul I ce planuri au dupa ce termina facultatea... dupa 3 ani nu faci nik,obligatoriu trebuie sa faci si master si dupa master ce faci...si atunci stau si ma gandesc care-i alternativa...bagi o limba straina intensiv in cupil,strangi bani si-l trimiti la liceu in strainatate????
edit,btw de ferariam uitat sa va zic ce vrea mandra de pasti...un telefon mobil samsung saniutaoare exista asa ceva?....pentru ca au doi colegi de la gradi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

corina, multa sanatate marei. imi pare tare rau. cat de nasol e sa-ti fie copilul bolnav

gabi, si noi tocmai am facut rezervari pt paris, mergem pe 15 iulie cand vin mama si bunica si vor sta cu copiii. am avut si eu emotii din cauza incidentelor din libia, dar ocazia asta noi n-o mai prindem, sper numai sa nu murim pe acolo. evident fiind doar noi adultii vom sari peste disney, oricum Nick e inca prea mic sa inteleaga ceva, intr-un an-doi poate.
in afara de paris vom calatori pe aici printre insule in masura posibilitatilor, oricum suntem deja intr-o destinatie de vacanta asa ca n-are sens sa plecam. poate la iarna la ski.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata
Cori, sanatate multa multa Evei!! tare imi pare rau ca iar aveti probleme
mai copilul meu are aspiratii de curatenie adica ieri trecand printr-un gang mic de lang blocul nostru care "bineinteles" ca e teribil de murdar a inceput sa comenteze ca de ce nu strange primaria, ca de ce nu face curat.. si ca el vrea sa se faca primar deci asta e ca mine, legat de glie
iar eu sunt adepta stiloului. imi place cum se scrie cu el, oi fi old fashioned si basta.
Ioana, chiar nu e niciun stomatolog dragut prin Iasi? la ce facultate super de stomatologie e acolo.. si multi studenti de peste Prut.. aici la noi ei sunt cei mai cautati. lucreaza foarte corect, mai ieftin, amabili, cu materiale bune.
Cristal moama ce de deplasari. super asa.
Andreea, ce-i cu Libia?? pleaca sotul tau acolo?
o zi frumoasa va doresc, azi e si la noi prima zi cu soare in ultimele doua saptamani

Mergi la inceput