Copilasi de Iulie - August 2004 * 69

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza...copilasii s-au trezit,buna dimineatza,ursuletii s-au trezit,buna dimineatza
La noi nu ploua da' soarele sta ascuns asa ca cine are prea mult sa trimita si la ieshi..
Ieri mandra a facut la gradi exerciti de pregatire in caz de cutremur sau incendiu....asta le lipsea ca-n rest sunt foarte pregatiti de scoala
Din categoria fiecare cu ce-l doare eu deja am inceput sa ma gandesc la concediu....voi ce planuri de vacanta aveti...a fost cineva in croatia,imi poate recomanda cineva ceva,ca ma cam bate un gand
hai pupicei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Neata'

Din categoria fiecare cu ce-l doare, eu astazi ma interesez de inteventii stomatologice cu anestezie generala. Mircea nu sta deloc la dentist si trebuie sa ii fac nu mai putin de 6 coronite, plus probabil inca vreo doua carii mici, plus sigilare la ceea ce mai are inca intreg.

O nebunie, am incercat sa il duc la cabinete din alea cu inhalosedare (chit ca ma costa 500 de ron inhalosedarea pe sedinta de 30 de minute). Nici poveste sa stea, a plans, l-am tinut cu forta si tot era cat pe ce sa o muste pe dna doctor. Bun, deci iese din discutie varianta asta, mai ramane anestezia generala. Ceva experiente cu Medlife?

Noricica, La Multi Ani!! pentru mandra din dotare!!


Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

geoana, iata`ma`s;)) am fost in rabac/albona hotel prin agentia adriatica. super, oricind m-as duce in croatia, juma` din sufletul meu ie acolo;))
edit planuri de vacanta n`am, imi fac casa anu` asta, asa ca imi repet in fiecare dimineata ca`s radiatii multe anu asta:D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Planuri de vacanta am, da' eu mi-am facut casa si ma limitez la a visa vreo 5 zile la marea noastra :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Andries, eu nu am avut experiente cu medlife, insa am auzit ca sutn buni; in plus acolo avem si noi abonament...

Planuri de vacanta? Deocamdata nu. O sa plecam 4 zile la Paris, la Dinseyland de ziua ariciului (in mai), apoi ma mai duc 3 zile la Londra cu sotul din dotare. In rest inca nu am facut plnuri concrete, ne bate insa un gand sa mergem in SUA si atunci asta va fi singura vacanta adevarat din vara asta.

In schimb ne-am apucat sa facem terasa acoperita si as vrea sa ne-o termine pina de Paste - sa vedem daca e posibil ca sotul ba vrea acum sindrila bituminoasa, ba se razgindeste si vrea tigla de beton, ca sa fie ca pe acoperisul casei... Plus ca vreau sa vopsim gardul pe interior, sa aranjez si in fata curtii ca acum e tare urat, deci mai usor cu vacantele...

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel
Gradina mea

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

LMA Andreei lui Nora!

Andries, sper s-o rezolvati cu dintisorii, eu nu am ajuns inca la dentist decat la control cu copiii, la control s-au purtat exemplar amandoi, au stat cu gurile cascate dinainte de a-si scoate dentista sculele din cutie, avem programare in curand pt extractie

o zi buna sa avem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Sigur o sa rezolv, probabil dupa sarbatori. Pana atunci ne pregatim material si spiritual (psihologic adica, mai pe scurt pentru fiecare sedinta la dentist Mircea vrea: 2 masini plus inghetata unlimited si... se mai gandeste... am senzatia ca va fi scump rau).

Disney? Si eu vroiam, dar de cand cu Libia imi e frica de atentate, mai ales cu Sarcozy lansat in declaratii belicoase. Sper sa nu-i apoce si pe acolo cu arsul coranului in public, ca nici nu ma sui in avion.

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Bine ca se termina curand si ziua de azi...Sorin a avut azi o colica renala (de fapt cam doua crize puternice,intre medicatie)de am zis ca aterizam la urgenta,am incercat sa facem un eco la vreun cabinet..toti plecati sau inchisi..Intre timp se pare ca a eliminat o minuscula pietricica si mergem maine la eco.
Asta asa ..poate ma plictiseam

Andries este o clinica super tare numai pentru copii..acolo ai incercat? Am inteles ca este ceva deosebit..In America Luca a stat sa i se puna masca...spune-i si tu ca este un experiment si il face cosmonaut..sper sa reusesti!

Gabi deci si voi mai aveti de lucru la casa..
Robi cum mai stai cu tusea??
Ioana noi planuri de vacantA...NU... din acelsi motiv ca Robi ..AM CASA..si asta ar trebui sa-mi ajunga...dar nu! Nu va spun ca Luca vrea la Bucuresti la spital (nu am sunat nici acum)...numai pentru ideea de..trip ..Azi cerea in Delta...acum 2 zile in Hawaii sau sa viziteze Alcatrazul (are o obsesie cu asta)..sau macar in Austria...Mi-e o mila de mor...si toate pt ca eu am vrut in Ro..dar in fine..V-am spus ca m-a intrebat...Nu-i asa ca noi in America eram bogati si aici suntem saraci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata mandrelor
Andries succes la dentist, sper sa il convingeti pe Mirciu sa stea - si sa nu fie asa scump.
si noi cred ca o sa spunem pas vacantei, deja m-am obisnuit asa ca tac si inghit.
va pup, o zi superba va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Andries - acum eu nu m-am gindit la atentate si oricum facusem rezervarea cu ceva vreme inainte de declansarea ultimelor evenimente in Libia...eu totusi sper sa fie ok!
Kim - pai eu cred ca la o casa nu se termina niciodata lucrurile de facut - tot timpul e ceva de adaugat, reparat, etc...
Nu va mai spun ce necajita sunt cu peretele meu verde din dormitor vopsit in stil stucco venetiano...pe baieti i-a apucat arta tocmai pe peretele asta si simbata dimineata mi-au mazgalit cred ca vreun metru patrat de perete cu un pix... am crezut ca-mi fuge pamantul de sub picioare cand am vazut...e complicat ca nu e de dat cu trafaletul cu culoare... asa ca sunt pedepsiti, o saptamana intreaga nu au voie sa vada niciun film pe dvd...dar asta nu-mi aduce peretele inapoi...
In fine, sper totusi sa se rezolve cumva, am chemat pe cel pe acre mi l-a facut...intre timp am dat comanda pentru pergola de lemn - adevarul este ca la noi terasa este cu orientare sudica si vara nu poti sta acolo din cauza soarelui, te topesti pur si simplu, iar o umbrela nu face fata (plus ca la ce vant bate la noi nu rezista nicio umbrela, darmite cort...) asa ca avem nevoie de o pergola acoperita. Eua s fi vrut s-o facem semi-acoperita, doar din lemn, insa daca ploua nu o poti folosi, asa ca pana la urma am optat pentru una acoperita total, cu tigla ca pe casa. O sa-mi ia ceva din luminozitatea sufrageriei, insa nu avem ce face... Mesterul spune ca o sa fie gata in 2 saptamani, deci pana de Paste, sper sa se si tina de cuvant!

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel
Gradina mea

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput