Copilasi de Iulie - August 2004 * 69

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

la multi ani, sofia!
dario, am mai zis, fii`ta e de afise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Doamne Roberta, ce patanie :( bine ca esti ok.
Carmen, ghini, cu tine ma vad pe feisbuc

Mai stiti ceva de Simona, BlueAngel ????????


Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Hop si eu!:))

Corina, felicitari sportivei!
A mea mai ca incepe sa planga daca ii spun ca ii dau jos rotile ajutatoare!

Roxana, bun asa, si nici macar nu se exclud una pe alta
Poa' sa fie si presedinte si inventator in acelasi timp...asta dupa ce intai se alege primar
Mi-a placut de el.

Andries, daca are copilul energie?!

Roberta, multa sanatate! Ai grija de tine. Pneumonia banuiesc ca a trecut...?!

Daria frumoasa dansatoarea! Felicitari pentru locul 1.

A mea simte un pic muzica in degete cand canta la pian...in rest, catastrofa. Cand e la dans e de coma! Acum se pregatesc pentru concurs intre gradinite si e si la dans popular si la dina sta modern pe "waka waka"...e dementiala!
Prima data credeam ca nu e atenta dar pur si simplu nu prinde ritmul.

Oana e racita, un pic de febra de control ca tot e John plecat prin tarile calde. Am o gramada de hartoage de facut, proiecte, lucrari...si am senzatia ca trece timpul muult prea repede! ih

Fug la masuratori, o zi excelenta sa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Neata, neata (sau buna ziua, ca e aproape prinz! )

Am citit despre copiii vostri si cit sunt ei de independenti - eu marturisesc ca nu i-am incurajat prea mult in directia asta si atunci rezultatul e cel pe care-l am acasa... singurul care mai exceleaza in directia asta este Tudor, dar asa e el din fire, mai voluntar, asa ca si daca as vrea sa fac eu multe lucruri, nu ma lasa el!

Pupicei la toata lumea!

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel
Gradina mea

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

Salutam!
Am vazut Giulika frumusica
Rox e bine ca Pat are aspiratii intelectuale, Eva a trecut de la propretar de butic la artista de circ cred ca numa de la romanii au talent i se trage. acu cica vrea sa bicicleteze pe o roata
Cristal cred ca ceilalti copii care merg fara roti ajutatoare i-ar putea da curaj, nu stiu cum e la voi dar aici bicicleta e cel mai popular mijloc de transport asa ca de mici ii vezi cu castile pe cap ce viteze baga Io cum sunt paranoica din fire nu o sa o las decat pe pista de biciclete ca mi se zburleste parul pe spinare cand vad copii pe biciclete pe strazi circulate.
Am alt plan acum, vreau sa-i iau role, nu se poarta deloc aici dar mie imi place sa ma dau asa ca imi trebe companie
Chiar asa pe unde o fi Blue?? Olivia stii ceva?
va pupez, o zi cat mai frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Rox, am intrebat o si io aseara pe Giulik cate ceva, si a raspuns asa:
ii place cel mai mult sa danseze si sa danseze hiphop - in urma evenimentelor, evident
de la gradinareasa/croitoreasa - acum vrea sa fie profesoara de sport
e trista cand urlu la ea ... desi stie cam cum a calcat pe bec de exemplu duminica


aaa, avem si vesti bune: la gradi acum ei fac orele cu alte educatoare, prin rotatie. si am avut placuta surpriza sa-mi zica bona ca este foarte laudata
asa mi-au crescut ficatii, pt ca ma consider foarte obiectiva

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Scuze ca am disparut..din lipsa de timp dar sper sa-mi fac timp sa scriu mai mult.
De Simona stiu ...cred ca nu ne mai citeste,din lipsa de timp si ceva evenimente de care nu pot sa vorbesc eu.Dar este sanatoasa ceea ce conteaza cel mai mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza...meii ce ploua,n-am mai vazut soare de nu stiu cand...macar daca ar fi mai caldut afara ca au inflorit toti copaceii
Cristalina insanatosire grabnica Oanei
Andries cam asa se uita si Maria la tv..si mai nou ne jucam macao,desenam sau facem case din carti in timp ce ne uitam si la tv...
Corinai mandra mea are role dar nu are curaj este cam fricoasa,in schimb cu bici fara roti merge de vreun an si jumatate si se ia la intrecere cu baietii...eu am un gand sa-mi cumpar role...btw de romanii au talent,Maria se pregateste intens la beatbox
Viviace mai face Uka?....i-ai cumparat carticelele cu biblia pentru copii de la gazeta sportului?...io am incercat sa ma eschivez,da' am cedat pana la urma...culmea este ca-i foarte interesata de ce scrie in ele...
pupicei merg sa fac o pasta cu avocado si rosii,bestiala si-i de post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Hello!

Ce liniste e pe aici...

Pe mine ma omoara vremea asta, copilul e infundat tot, are o tuse rebela, eu inca mai tusesc dar foarte rar, asa ca am decretat vindecata pneumonia...
Singura activitate de de-stresare este plapanda implicare in gradinarit, adica fac rasaduri cu Matei, avem niste plantutze de 2-3 mm de care suntem foarte mandri
Petro nu e asa de mandru ca i-am umplut casa de vase cu pamant

Acum ma preocupa ce fac cu Matei saptamana viitoare, tare de tot vacanta asta inainte de Paste, sa aiba doamnele timp de curatenie si gatit



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Ioana normal ca am cumparat ..si deja i-am citit primele 2 volume..Ii place enorm!!!!! M-a inebunit ,nu vrea sa se culce noaptea ..sa terminam toata cartea

Luca ce face?..am primit indicatii de la cele 2 educatoare sa caut logoped ..nu este pregatiti pt scoala,nu poate sa citeasca silabe formate din 3 litere..ce va spuneam eu acum ..cat..o luna..doua,ca ma tem de dislexie?? Mi-ati zis ca-s cu capul ..glumesc evident,dar iata ca nu m-am panicat degeaba..Numai la logoped nu mergeam..asta este..

gata fug ca azi am FTK

Mergi la inceput