Bebelusi de Sept-Oct '10 A venit primavara!!(52)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Peste o ora trebuie sa fim la cabinet la neuropsihiatrie...era cat pe ce sa uit ca azi suntem programati, asa ca imbrac cupilu' ma arunc cu picioarele in tenisi, si pa pa
Ne auzim mai tarziu

Mariuk, fericita mamica de VLAD-CRISTIAN (27.08.2010)

Poze Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayda_m spune:

Neatza fetelor!!
Eu apar din ce in ce mai rar, parca nu-mi ajunge timpul...
Dau si eu azi tort si suc de fructe proaspete...Raducu a facut 6 lunite!!! La cat mai multe lunite sarbatoritilor de azi!
Am citit un pic pe fuga....ce bebei mancaciosi aveti! Noi abia am inceput diverisficarea de cateva zile cu suc de mar/para...nu prea i-a placut...am trecut la supica de morcov...nu ne place deloc...asa ca am trecut la piure de mar cu morcov si a papat cam 60 ml...e un progres
O luam incetisor...
Va pupam!


poze noi
minunile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camy81 spune:



In primul rand spun LA MULTE LUNITE BEBEILOR CARE IERI AU SARBATORIT SI CATE UN DE LA CARINA

Am reusit si eu acum sa termin de citit ce ati mai scris de sambata am cam ramas in urma

In tram si noi in clubul bebeilor care nu au dormit prea bine azi noapte dar la noi muculeti sunt de vina
Voi ati pus la bebei o perina sub caput cand dorm cand au fost cu muculeti? eu sa am facut pt. ca am auzit cand sunt raciti sa stea cu caputul mai sus e bine oare?

Adelina si eu spun sa nu iti faci griji asa isi freaca si Carina piciorusele pana ce isi da papucei jos
Apropo te-ai hotarat unde si la cine mergi la picioruse?

La noi asa e de urat afara,ft. naspa vremea si nu pot iesi cu fetele afara offf

puuuup pe toata lumea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

doina, multumesc.am fost aseara in carfu dar nu avea decat 4 modele si doar unul tip umbrela, eu d-ala vreau ca eu trebuie sa cobor de la 4 cu copil si carut.merci de pont cu magazinul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fistiq spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mari-Mariuk

Peste o ora trebuie sa fim la cabinet la neuropsihiatrie...era cat pe ce sa uit ca azi suntem programati, asa ca imbrac cupilu' ma arunc cu picioarele in tenisi, si pa pa
Ne auzim mai tarziu

Mariuk, fericita mamica de VLAD-CRISTIAN (27.08.2010)

Poze Vlad



te asteptam cu vestile bune!
si cred ca tre' sa-ti multumesc caci cu mesajul tau mi-ai amintit si mie ca pe 30 tre sa mergem la vaccin. am facut programarea cu ceva timp in urma si uitasem...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns donna79 spune:

LORA, e delicioasa Adelina... ca intotdeauna. Mi s-a facut o pofta de urzici...mmmm...

EVELINE... ce avansati sunteti cu diversificarea!

FISTIQ, si eu m-am gandit ca vrea sa atraga atentia, si contextul in care incepe sa tuseasca da de banuit . La cererea de poze...Tudor va ofera un zambet si o floare

..............................................................................................
Donna, mamica lui Tudor-Gabriel (04.10.2010)


Sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare! http://viatacudba.blogspot.com/
Puteti ajuta donand sau cumparand de la Bazarul umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Mari te asteptam cu vesti bune
nastasie dar trebuie neaparat sa urci si carutul 4 etaje? Eu il las jos,sub scara su nu mi-l ia nimeni. Nu ai posibilitatea sa-l lasi jos in scara?

Ana de Maia Elena(24.09.2010)
Poze

Cum s-a nascut Maia - www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pop_adelina spune:

camy, dr pe care mi l-ai rec tu nu face si ecografie, doar control ortopedic, eu trebuie sa-i fac si eco! am gasit pana la urma pe dr. Vasilescu si mergem marti d.a.
la neurologie am vrut la cel mai bun dr, Cristea Alexandru, seful clinicii de neuro, dar de abea in 31 mai ne poate primi! am facut programare si pana atunci vom merge asa, mai de forma la unul aici in zalau!

La multi ani Ioana Catalina de didadi, Radu Costin de ayda_m, Dimitris de vanyy2009, David Dominic de simonaelena!!!

mamy de Darius-Gabriel (27.10.2010)
POZE BEBE DARIUS
Povestea unei minuni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fistiq spune:

Donna, multumim pt poze si lui Tudor pt floricica! poate asa vine si caldura mai repede.
bb e copia ta fidela
si ce okisori areee! te topeste!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

buna fetele

Pit papa f bine legumeeee si ii place su sucul de mar cu morcov, i-am mai dat para fiarta simpla ori amestacata cu mar fiert
deocamdata suntem la masa de fructe (para, mar si suc de morcov) si dupamasa legume la blender (telina, morcov, pastarnac, dovlecel si ardei gras)...continuam sa adaugam cereale, intai orez

maine merg la controlul de 6 luni ca nu am fost nici la 6 saptamani nici la 3 luni...m-am chinuit sa ma mulg sa-i las laptic insa cam greu scade productia, am baut apa, lapte, am papat...si numai 50 ml am reusit , oricum ii las masa de fructe si legume si cat iese laptic sa aiba pt 6-7 ore, cat lipsesc eu , ca nu am nici masina la dispozitie si o sa merg cu autobuzul

cam atat ca plange si tre sa-l iau in brate pe Pit
pupam si va dorim o saptamana minunata

Mergi la inceput