Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (112)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

azi am fost harnicuta s'am facut de tate gaza a stat in si sa jucat cat mi-am facut io treaba , de acu mai trebe sa si gata.

aveam in planuri sa iesim si la plimbare da cum ne multumim cu statul in balcon 10 min la aer si gata.

Crispro si eu am incercat varianta asta cu sau fara ulei si nu are succes la noi nicicum, la primele lingurite isi face asa o greata de zici ca acu dar pe urma mananca... incet incet dar cam 100 de legume tot le papa la fructe nu avem probleme deloc.


Mami de Andra Maria 02.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

abia ce-am venit de la plimbare, ne-am oprit si in parculet unde Isa a rontait cu pofta la o coaja de paine . s-a innorat iar, dar e cald si fain afara. ma gandesc sa mancam si sa o luam iar din loc, am prins gustul plimbarii cu amandoua fetele , asa fara nici o tinta!

asta, desigur, daca Isa vrea sa pape acum, ca daca nu iar ni se devanseaza programul.

cris, vin deseara la un mititel , dau la schimb rulada cu crema de cocos

delfinasul Hannah Isabela 2011(19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauri_ca spune:

Buna fetelor!
Noi iesim la plimbare cam 1 ora 2, de obicei, nu mai mult ca in carut nu doarme decat putin, insuficient sa se odihneasca dar suficient sa-si dea tot programul peste cap si pe urma acasa e nervoasa, maraita dar nu mai poate sa doarma mititica. Cand e cald mai bagam o plimbare si dupa amiaza, dupa somul regulamentar in patut.
Azi am facut la fel, a iesit o ora jumate la plimbare pe faleza, a stat doar un pic in carut, pe urma s-a enervat ca batea vantul, desi e f. cald, si se ineca. Asa ca am luat-o in brate, i-am aratat toti catei, puii si marea, i-a placut f. mult, s-a jucat si cu ochelarii mei de soare, dar cand ne-am urcat in masina m-a luat o durere de spate de nu mai pot. Nu stiu ce ma fac daca nu mai vrea in carut de pe-acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

rodi, uf, imi pare rau de degetul tau...ai mare grija,...mi s-a facut rau citind...

Isa e o scumpete...ce frumos a adormit ea...

laura, va invidiez...ati iesit in plimbare pe langa mare... abia astept sa ajung si eu la mare...

azi mi-am cumparat niste hainute dragute de primavara, era cazul sa ies din astea de iarna...si cu bucurie am realizat ca m-au incaput blugii nr 38! bine, sunt putin elastici, da nu-i bai...mai e ceva burtica care trebe data jos...insa ma simt asa de bine... daca m-as abtine si eu de la toate prostiile, ar fi f bine...

mycya, imi pare rau ca Andrutza ta e tot nazdravana...eu cred ca dupa ce va umbla si va fi rupta de oboseala, va avea un program de somn mai lung si mai linistit...



LA MULTE LUNITE PUIUTI IUBITI, SARBATORITI ASTAZI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:

si Buna ziua fete dragi,

va multumesc tare mult pentru incurajari, asa e, timpul petrecut cu Victor e un dar nepretuit de la Dumnezeu, iar cu anii astia n-o sa ma mai intalnesc niciodata...stiam si eu asta, dar asa de bine imi prinde cand ma mai trage cineva de maneca si-mi aminteste. Sunteti o comoara la casa omului, e tare bine aici cu voi. Multi si

Noi am avut program de curatenie si reorganizare a casei azi Am securizat camera de zi pentru Victor, am mutat plantele in alta camera, blatul de sticla al masutei, am pus aparatoare de prize, mai trebuie sa luam incuietori de sertare. Are spatiu sa zburde acuma, dar sunt convinsa ca ne-a scapat cate ceva la care nu ne-am gandit

Cris si eu ma gandeam sa-ti zic azi sa-l adormi si seara in pat, dar te-ai gandit tu mai repede...greuta noapte ati avut iar. Bravo pt. kilograme, lasa ca se duc ele si celelalte, este vreme.

Rodi, m-au scuturat frigurile cand ai povestit cum ti-ai ras degetele. Am patit-o si eu la inceputul diversificarii, stiu ce nasol e.

Paula, cum mai sta Raul cu mucisorii?

Laurica
, mare, faleza, ce dor mi-e
Bumble, Oana sa petreceti bine!

Bambi, si la noi in cartier sunt parinti care isi tin copii afara multe ore, eu mai mult de 3 ore n-am stat niciodata...asta pentru ca Victor nu doarme mult in carucior, se trezeste la zgomote mari si prefer sa-si faca somnul in casa. Poate la vara vom sta mai mult, dar asa in ture, ca trebuie sa intram in casa pentru papa.

Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_Eva spune:

Crissy, Rody -Ioi asta cu crema tot timpul va isca razboaie la noi. Nu vrea sa stea la dat pe fata mai deloc. 99% din cazuri se termina cu lacrimi mari. Ii trece insa repede.
O sa ma mai chinui sa vad ce crema are ceke mai putine tampenii in ea.

Rody- " ori arunci razatoarea ori o folosesti corect". Asa ma ameninta pe mine barbatul cand fac ca tine.

Stat afara - cat mai mult(stam si 2,3,4,5,6 ore).Nu iesim tot timpul in parc o mai tin si pe terasa din gradina( gradina mica, mititica). Cand e vant pun protectia de ploaie peste carut. Ma gandesc ca va veni vara si cand va fi cald rau adica de la 11-12 la 5-6 nu o voi mai putea scoate.

Diana, mami de pui iubit Eva (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

buna mamici dragi

baietii mei dorm, azi am facut curat, ne-am jucat, zi plina pana acum. mai iesim afara dupa gustarea de la 6, pana atunci sper sa prind macar o ora de somn, desi visez, peste fix 20 de minute da trezirea

IN SFARSIT AVEM DINTISOR!!! SI NE RIDICAM IN PICIOARE!!

cea mai mare distractie este sa se ridice in patut in picioare si apoi sa se arunce in fundulet cand nu e in patut nu se ridica, prefera sa patruleze, ia casa in lung si in lat, cu aprobarea noastra desigur, altfel nu pleaca. sau vine si iti arata sa il iei in brate sa il duci unde vrea el dar nu poate ajunge

afara nu prea mai doarme, mai ales seara, este fascinat de catei, copii, lumini, copaci. nici in carut nu sta, vrea in brate ca sa iti arate el extaziat fiecare copac, fiecare lumina de pe strada

cu serviciul, casa, copilul, e din ce in ce mai greu. ziua incepe la 6-7 dimineata, cu joaca, papa, pregatit de serviciu, apoi cand ma intorc la 4 jumate o luam de la capat, si vrea numa la mami, papam, iesim afara, daca am noroc doarme juma de ora in casa baita, papa iar, si tot asa. doar azi noapte s-a trezit doar la 4 si la 6 jumate, cred ca s-a intamplat asta dupa ce i-a iesit dintisorul. lapte nu mai am aproape deloc, ii dau numai noaptea, seara si dimineata doar lp. oboseala si-a spus cuvantul dar nu ma mai supar, e destul de mare, am facut tot ce am putut. inca mai iau niste homeopate, dar cand le termin nu mai iau nimic.

astept sa doarma si copilul meu legat in casa o ora macar, daca nu 2-3, sa ne odihnim si noi in weekend. dar cred ca mai astept vreun an doi

in rest Andrei stie din ce in ce mai multe, unde e mingea, unde e Donald, unde e MIckey , copacul, lampa etc. iti arata frumos cu manuta cand il intrebi una alta.

CRIS, maine faci rezumat? mai citesc cate o pagina doua in drum spre munca, dar nu reusesc tot, am ratat o faza cu OUL si ALICE de va amuzati toate, dar nu stiu despre ce era vorba

va ma duc sa citesc ceva din urma pana la trezirea piticului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

ce e asta cu APROBA / DEZAPROBA?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:

racusoru, chiar ma intrebam si eu...poate ne ajuta DC-ul sa nu mai scriem asa mult, apesi aproba/dezaproba si gata feedback-ul
Bravo pentru dintisor si ridicatul in picioare Ce scump trebuie sa fie Andrei, cum stie deja atatea...stiu ca esti ocupata tare, dar poate ne arati un filmulet cand ai timp.

Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:

mycya, poate este vreun topic pe forum aici cu mamici din Bacau, si poti cere imprumut un patut. Stiu ca la "mamici de Cluj" cerea cineva imprumut scaun de masina si s-a rezolvat.

Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)

Mergi la inceput