Buburuze de 2009 (11) **BUN VENIT ANNA**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

of of ma dispera laptopu asta

gata acu am reusit sa bag laptopu in sufragerie am conectat sistemmu audio si acu sa termin ce nu am reusit mai devreme, ca de...., am bagat un arici la culcare, iar eu stau si savurez adoua ceasca de , si ma gandesc cu ce sa imbrac titiza ca diseara este invitat special la ziua lu nepoatamea face si ea 14 ani cel mai mare dintre copii crescutii de mine.

cris incearca sa nu te mai certi cu nato din cauza alor lui ca o sa o ti intr-un scandal mereu incearca sa il convingi pe alta cale ca este mai bine la cresa decat acasa ca acolo socializeaza, are program ....ce copii frumosi am vazut eu in pozele de la tine si lali, dar vezi ca vine gineru in tara si aunci chiar o sa scoatetii mitraliera.

lali multumim de capitol nou si sa sti ca mie chiar m-ia placut amentirarea ta.

anna da cez ia deabia saptamana viitoare bani asa ca pana atunci fara tv si tel fix, ca net am, pai cu ciupercaria merge incet dar sa vedem ce iese, este problema cu achizitionat miceliu dar sa facem compostu si apoi vedem cez se ocupa de astea.

alinta ai incercat cu ceva de imunizare la copii sa nu mai raceasca asa des?

mady si ai terminat prin curte treaba?? mie azi imi este o lene sa ies in curte dar tre sa ma urnesc
simina,sorilea,serialbastre

getik mami de mica aricica 29.12.2009
povestea unui aricy bijuteriile lui getik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

lavi tocmai de tine am uitat ce varza sunt, cum este bebe dar fina? ai reusit sa ajungi pe la ei? tu ce mai faci? nu mai iti aduce aminte de ceea ce ti-au facut soacra, cumnata, cumnatu ca iti aduci aminte si te certi cu al tau, incearca sa fi mai fara bun simt la adresa lor, ca altfel te consumi in zadar si se distruge si relatia voastra definitiv si irevocabil.


aseara mi-am adus aminte ce facea al meu acu fix 10 ani ... fugea de la unitate ca era in amarta in timpu ala si venea sa ma vada pe mine si statea pana la 2-3 dimineata si apoi o lua pe jos pana la unitate, si ii ziceam bai gu unde sunt zilele si momentele alea ale nostre frumoase raspuns la el sunt acolo pe undeva trebuiesc scoase la iveala, dar ac um avem atatea probleme de alt gen incat de alea uitam sa le mai scoatem.
gata acu fug in gradina ca doarme ary si sa plantez niste capsuni urcatoare dar am o super imensa dilema ca nu stiu unde ca astea se intind peste tot

getik mami de mica aricica 29.12.2009
povestea unui aricy bijuteriile lui getik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaela spune:

Buna ziua buburuzelor,

abia azi am reusit si eu sa intru putin, am vazut ca a nascut Picki, refacere usoara , o bebelina papacioasa si necolicioasa iti doresc.
Cris mama pai tu vrei sa fac drum pana la Cta sa imi faci si mie prajiturele dinalea?Miru e o domnisoara in toata regula, s-a mai inaltat de cand nu am mai vazut-o eu, e frumoasa foc si pozele cu Paul sunt foarte frumoase, sunt haiosi rau cand se pupa ei, avem si noi unele cu Darius si Bubu cand se pupa.
Acu astept sa se trezeasca mandru, ca doarme de pe la doua si eu am papica pe aragaz si la cuptor, diseara avem musafiri.
Am uitat sa va spun marti am fost la control + eco si bebelina e mai bine, a inceput sa recupereze pierderea de 10 zile, deja a recuperat 6 zile, deci isi face efectul bine tratamentul, nu ma intep degeaba, si asa sunt plina de vanatai pe picioare de la injectii, noroc ca dau cu arnica si trec mai repede ca altfel trecea in 3 saptamani o singura vanataie, asa cu arnica trece intr-o sapt.Trebuie sa fac iar morfologia peste doua sapt, la Darius am facut-o o singura data, acum daca am descoperit trombofilia mi-a zis ca trebuie facuta si asta de trim 3.

Ies ca s-o trezit mandru si nu pot sta la calc cu el.
Pupici si wk placut tuturor.

Ana 28 saptamani si Darius Stefan Gabriel (29 iunie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_82

eu nu am decat 3 poze..lali ,tu ce ai?

https://picasaweb.google.com/104295494406496657483/Din2011#5588104203968559442

Mirunel terorista



http://bazar.desprecopii.com/index.asp" target="_blank">BAZAR



Moooaaaamaaaaaa mi s-a ridicat parul pe mine....Mirunel tu vrei scandal?...eu plecat in "delegatie" si tu iti faci de cap ?...cine e barbatelul ala din patul tau?Cred ca vrei divort mai tare decat a lu Oana si al lui Pepe

semnat Denis


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete

Eu am ceva mai multe ,vre-o 12 . Nu sunt foarte clare,dar se vad destul de bina .

Ajutati trandafirasul Raisa sa infloreasca
Lali de Paul ( 01.10.2009)! si 17+ speram la o minune roz

Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii




Asta chiar intrece orice limita...Paulicaaaa pregateste-te ca vin...tot Denis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

Picky woowww sa-ti traiasca cea de-a doua printesa fatooooo,sa fie sanatoasa si necolicioasa si refacere rapida fatooooo

Repede sa-mi faca cineva un rezumat cu ce s-a mai intamplat ca sunt total paralele de cand nu am mai intrat nu mai stiam nici parola....si sa nu-mi zica cineva sa recuperez din urma ca-l dau in judecata pentru rele tratamente aplicate unei mamici debusolata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Citat:
citat din mesajul lui dani3lla

Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete

Eu am ceva mai multe ,vre-o 12 . Nu sunt foarte clare,dar se vad destul de bina .

Ajutati trandafirasul Raisa sa infloreasca
Lali de Paul ( 01.10.2009)! si 17+ speram la o minune roz

Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii




Asta chiar intrece orice limita...Paulicaaaa pregateste-te ca vin...tot Denis

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
DANA fericita de botos Denis Andrei - 09.06.09 a se citi de la coada la cap





Pai da,dar in acolo unde se intrece limita nu PAul e de vina . Hai ma,ca au fost numai pupici prietenesti pe obraz/frunte , nu a atentat PAul la nimic ( nu imi vezi destele incrucisate ca atunci cand minti,nu?)

Am facut trebi azi,nu am terminat ca am obosit si am dormit langa PAul 2 ore .
Pe unde imi umblati? E we si ati fugeat la ierburi verzi? Vedeti ca pe iarba se shade,iarba nu se fumeaza,da,in cel mai bun caz se face ceai.

Mady bravo fata ca tot faci curatenie prin curte,mie imi e dor ,si cand e cald si frumos am chef de treaba mama-mama!

Acum am un maldar de haine de asezat in sifoniere si am si o lene mai mare ca maldarul ...

Anaela ma bucur ca recupereaza bebelina ,pentru burtica merita toate vanataile din lume. Lasa ca trec toate si cand o sa o tii in brate o sa uiti tot,o sa iti amintesti doar imaginea din oglinda si miscarile care te fac sa zambesti.

Getuto daca nu esti cuminte te mai amenint o data .

va pupic ,ma duc sa bag ceva la burta ca fac matzele scandal.

Ajutati trandafirasul Raisa sa infloreasca
Lali de Paul ( 01.10.2009)! si 17+ speram la o minune roz

Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

upssss se pare ca m-am ars la palarie cu pozele..Denisel maica,daca mami nu intra pe aicea..pai am crezut ca nu mai vi sa-mi petesti fata si am plecat in cautari de gajii
danoooooo maica,da un numar de telefon valabil ca sa mor daca mai stiu care e al tau..dupa vreo alte 2 numere am, primit mesaje care sigur sunt de la tine,dar nu stiu la care din ele sa ma opresc
getik deci,tu la ora asta esti in chindie sa inteleg..bun asa fata.Distractie placuta si sa-ti traisca nepoata.Stai fata ca m-am ars si mai rau ca acus fi-mea e bigama.Sa ma chemi si pe mine la vara sa pap capsuni din alea ca la mine nu sunt decat din cele pe pamant
anaela care prajituri?stai asa ca nu mai stiu la care pusesi poze.Ia sa vezi ca bebelina o sa fie sanatoasa si o sa recupereze ea tot pana apare
danuta care Pepe si Oana fata? si pe Columbeni ii eclipsamglumesc.Hai ca scapi de rezumat,dar daca nu intri cu cel putin 3 rnduri pe zi,sau scutire din aia parafata de 2 ori..pai te cost 1 euro ziua.Ne-am adaptat si noi vremurilor de acum si dac atot e criza,am zis ca nu cere lira sterlina si ne multumim cu euroi
lali maica,nu zi tot ca vine Denisel cu bazuka..se face ca uita pe drum florile si cutia de bomboane si distruge piscina.Am fost in parc fata,la tara aia piticoasa si pe malul lacului,si apoi la Asterix sa ne racorim ca era prea cald ..venisi acasa si m-am apucat de mancare si uite ca s-a facut seara

Mirunel terorista



BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

sara buna fetele
am ajuns cu bine va zic eu mai multe zilele astea.
getoooo eram in gradina si oricum nu raspundeam ca doar nu eram la mine acasa
va pup ca-s rupta

mamy....frumoasa, desteapta si modesta...de nazdravana Darius Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yioanna_s spune:

felicitari piky!!! bine ai venit pe lume ANNE sa cresti mare,sanatoasa si frumoasa...k si mama de altfel.recuperare rapida piky
cuscra: si eu ma bucur k am reusit sa ma alatur din nou voua,desi cu recunosc k nu am sa va mai prind din urma din pakate.Multa sanatate finutei si bb crestere mare!
cris: nu are frica de nimik gaza mea!sa sh k e o mare gresala,eu nu as face-o niki dak ar pica cerul pe mn,nici ku mama nici ku soacra..oooo,ce terorista mika si draguta,dar ce eleganta..hmmm fuste,na,gagiu,asa DA!Tare frumos si Paul de altfel....
alynta multa sanatate lui David
philip: te pup si pe baieti,P si N...kum sunt?am inteles k N are ceva la manutza,mmm sanatate
ema:ms de veste si informare
laura.O: va pupacim...Sebastian e fff fotogenik
lali:bn ai revenit,nu cred k e cazul sa te ascunzi dupa canapea,atunci eu as avea nevoie de un zid ..pupiki
getik:saru'mana,uite eu incerk sa-mi fac prezenta printre voi usor usor....
lali:ai ku c te lauda,bestiala pozahttps://picasaweb.google.com/Lali.mete/Mar252011InVizitaLaMiruna?authkey=Gv1sRgCLO28Ivsss_U3AE#5588121267273937938
anna:saru'mana,te pupik...imi pare rau d foamea suferita...barbatzii astia gandesk doar pt ei uneori..cf baietu'?
lali: Casa de piatra in continuare nasilor...ai trerminat treaba in timp?
getik: LMA ,nepoatei si eu am unul tot de 14a,creskut de mama mai mult,un dulce si ma mandresc ku el k e din zodia mea,k si toti nepotii mei...alti 3
anaela: sarcina usoara in continuare si mmm sanatate la amand2
dani3lla: eu am vrust sa pomenesk de un posibil divortz insa imi era frika sa nu-mi primesk rosii in cap,k akusi te anuntam eu...dar eu fiind in urma ku noutatile ma gandeam sa...na,iti dau dreptate..nu e corect





Mergi la inceput