Puiuti de Sept-Oct 2011 (28)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlinaBu

Va multumesc fetelor.

E greu, ma doare, plang, sufar. Dar asta numai pana cand va prind din urma promit !
M-am chinuit 3 ani sa raman insarcinata si cand am zis gata numai vreau s-a intamplat minunea, apoi cand am zis ca in sfarsit pot sa ma bucur, Dumnezeu mi-a dat o palma si m-a trezit la realitate.
Adevarul este ca poate DD nu a vrut sa ma chinui cu un bebe bolnavior si sa se chinuie si el si deaia mi-a dat o palma .. dar stiu ca in curand imi va da din nou binecuvantarea lui iar atunci v-a fi pana la capat.
O sa imi revin, sunt tanara si trebuie sa trec peste asta.. viata e frumoasa si imi v-a veni si timpul meu !

Sarcini usoare si bebei super sanatosi.

Andra

SILUAN TREBUIE SA TRAIASCA! DA-TI O MANA DE AJUTOR!!!





16+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatos !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GORGY spune:

Alinabu, ...m-ai facut si pe mine sa , imi pare nespus de rau, mai ales ca aveai 12s, chiar nu ma gandeam ca se mai poate pierde la varsta asta....imi pare tare rau, ai grija de tine, fi tare ca o sa se intample minunea rapid,suntem langa tine si te mai asteptam pe la noi, la o vorba la o cafeluta. dulci pentru tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Neata fetele,

AlinaBu ...cuvintele sunt de prisos...nu as sti ca sa iti spun oricum si cred ca nimic din ce as zice eu nu ti-ar alina suferinta..

Incep sa cred ca odiseea noastra e mai ghinionista tocmai ca am prins primul trimestru in plina iarna cu gripe si viroze ...alta explicatie nu pot gasi ...M-am mai uitat si la celelalte odisei si listele de prietene dragi sunt mult mai scurte ...ma intristeaza chestia asta rau.

Si acum am nedumeriri cu privire la virozele astea ..ce afecteaza mai tare : virusul sau febra?Mama imi povestea ca atunci cand veneau femei cu viroze in spital la primul semn de febra li se facea algocalmin fiola si copiii se nasteau sanatosi in final . Nu ezitau nici un moment in administrarea algocalminului pentru scaderea febrei ..acum ni se da paracetamol ...care ba o scade ba nu o scade...

Nu stiu ce sa mai zic ...sunt dezamagita ca se intampla astfel de nenorociri...



Oana 13+
Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem un sanatos si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Jade pe unde mai esti?

16+si mami de Razvan 7 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

mai ce liniste e pe aici.. zici ca nu vine weekendul...

Pe mine ma sacaie o durere de cap infioratoare ( ochii imi sunt grei, si parca capul imi e strans intr-o menghina), imi e si rau, is si nervoasa ca sefa o mers la plimbare si mie mi-a dat sa ii fac temele de raportat
lasa ca se intoarce roata ..

16+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatos !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Buna fetelor gravidutelor

Aseara am fost la disco si se pare ca i-a placut celei mici, ca ieria m avut niste greturi ingozitoare si la mi-au trecut.


Doamne AlinaBu, nu-mi vine sa cred.M-ai facut sa plang Stiu, cuvintele sunt de prisos dar imi pare sincer rau si sa ai puterea sa treci peste asta si sa o iei de la capat.







Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 16+ cu
Doamne, ajuta-ne in continuare!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Alina, imi pare rau sper sa ramai insarcinata din nou cat mai repede

Duphastonul mi-a fost dat prin telefon. Adica a vb cumnata mea la tel cu ginecoloaga ei si i-a spus ce am patit si i-a zis sa iau astea.
Nu stiu, nu-mi vine sa iau dupa ce am citit ca e interzis in usa, ca in UK se dadea acum 20 de ani si acum nu se mai fabrica si de restul efectelor ce le poate avea :|

12+

http://www.zebraroz.ro/ - hainute copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Citat:
citat din mesajul lui racheel

Buna fetelor gravidutelor

Aseara am fost la disco si se pare ca i-a placut celei mici, ca ieria m avut niste greturi ingozitoare si la mi-au trecut.


Doamne AlinaBu, nu-mi vine sa cred.M-ai facut sa plang Stiu, cuvintele sunt de prisos dar imi pare sincer rau si sa ai puterea sa treci peste asta si sa o iei de la capat.







Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 16+ cu
Doamne, ajuta-ne in continuare!





Mai poti sa dansezi cu burtica mare ?
E bine. Inseamna ca fetita va iesi direct dansatoare

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Rallu, am dat mai mult din maini

May in Ro se da duphaston, sau utrogestan sau arefam.Toate sunt pe baza de progesteron.Eu la inceput am luat 4 ovule de Utrogestan acum sunt la 3.Camady a primit arefam dupa ce a sangerat.Decizia iti apartine.








Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 16+ cu
Doamne, ajuta-ne in continuare!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Stiu, stiu :)
Si sper sa iau decizia corecta...
Pe ginecoloaga din ro nu o pot suna sa-i zic: stiti, sigur pot lua astea?
Ma gandesc asa, daca exista o mica suspiciune de trombofilie (am cerut analize pt asta, sa vedem...), cum sa iau un medicament care poate provoca tromboza?

12+

http://www.zebraroz.ro/ - hainute copii

Mergi la inceput