Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (110)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramonavlas spune:

Sa vad daca am reusit ceva. Am pus cateva poze si un filmuletz cum radem:
https://picasaweb.google.com/105092729506118329225/Raisa02?feat=directlink

Mami fericita de Raisa - 01.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

ce dragut rade raisa!!!!!

si ce copil cuminte am eu! doarme de 3 ore imediat!

maine vine bona la interviu.sper sa o plac si sa inceapa din 1 aprilie.

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

TKS Cris

Fetele voi cum protejati dulapurile?Caci Paul are o imensa placere sa deschida usile la dulapurile bucatariei si sa verifice daca sunt toate oalele spalate.Numai ca nu o data si-a dat cu usa in cap.Momentan le-am pus linguri de lemn dar se ridica in picioare si vrea sa le scoata



Bytz si Ovi, parinti fericiti de PAUL CHRISTIAN 21.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

buna ziua delfinariu!!!

La multi ani sarbatoritilor de astazi si ieri ca am lisit din motiv de sot liber

Larisa LA MULTI ANI!!! sa iti dea Dumnezeu multa sanatate , bucurii si impliniri alaturi de puiutii vostri

Crispro da ce frumos face Vladut "pa"

Adriana woww deja al 2-lea dar relatia cu sotu e mai ok acum?? sa dea Dumnezeu sa fie asa cum va doriti

Victo felicitari pentru iepuras

in legatura cu discutiile contradictorii eu cred ca cel mai bine e sa nu se mai caute argumente pentru a incerca sa convingem celelalte mamici sa faca ceva cu care ele nu sunt ori sunt de acord dar nu le pun in aplicare din diverse motive. subiectul "olita" e deja vechi si nu inteleg de ce mereu se aduce in discutii.

Otilia ce harnicuta e Iulia . ne-a luat-o inainte micuta a mea tot la balansari a ramas

mai da casca aia e fenomenala da ce am ras cum il inspecta celalalt copilas cum punea pana pe urechi si se uita la el asa mirat a mea parca mi-o si imaginez ca ar sta numa cu mainile pe ea si ar incerca sa o caute cu privirea

se trezeste gagica. fugim afara


Mami de Andra Maria 02.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

btz, eu tin minte ca aveam elastice la toate usile si sertarele , acum o sa fie si mai greu, ca am de mutat si aparatul digi, combina, calculator, boxe, prize, prelungitoare - si toate la vedere. ca sa nu mai zic de masuta care e mai mica deja decat Isa...

ramona, ai o dulceata de ingeras! asa rade si Isa cand o ating cu ceva (jucarie, hainuta...), tin minte ca si btz a pus un video cu Paul razand in hohote cand arunca cu ceva in el. cred ca ii distreaza impactul si miscarea rapida a obiectului catre ei


delfinasul Hannah Isabela 2011(19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maurice spune:

Buna fetelor!

Va salut cu drag, va citesc aproape zilnic dar pe sarite, dar cand sa intru si eu sa scriu gata timpul alocat netului. Azi vreau sa ii urez La Multi Ani fericiti si santosi Larisei !
Crispro am descoperit si eu rezumatul tau de duminica, super, concis, ce mai, o delicatesa de savurat duminica!

Sara mea este o scumpa si o minune, e vesela mai tot timpul, echilibrata, parca e un om mare in corp de copil.
Ii place sa manance, sa topaie, sa se plimbe pe afara.
Eu ii fac supa din multe legume, cam asa: baby spanac, brocoli, morcov, albituri, rosie; la sfatul pediatrei am adaugat si sfecla rosie, ii place mult.
Mai mananca si lapte matern, dar nu mai e de ajuns, cam 80 ml la o masa.

Vreau sa va recomand niste carti (sfatul psiholoagei) poate voi ati mai vorbit despre ele, daca nu, tocmai bine:
Manualul parintilor eficienti - Thomas Gordon
Jocuri pentru copii de la 0 la 6 ani - Anne Bacus, ed teora

Felicitari delfinasilor care merg, care au dintisori, care fac la olita, care stau in fund, dar si celorlati Sara mea intra la categoria "celorlati"

Am si eu o intrebare, discutati acum ceva timp despre scaune de masina, ooana supunea la vot: cu/fara isofix, rezultatul votului nu-l stiu, imi spuneti si mie? Am vazut cu unele dintre voi ati ales scaun de masina de la 0-4 ani, de ce alegeti de la 0 luni, daca delfinasul e deja mare?
Multumesc pentru sfaturi, ca deobicei !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Maurice, nu s-a mai votat. Nici eu nu prea stiu ce sa iau. Cred ca pana la urma ma duc pe Isofix.
Oana, deci prin Ana nu mai putem lua scaunul? M-am mai uitat si pe Amaxon si am vazut multe scaune. Majoritatea sunt Britax. Eventual putem comanda de acolo, daca ne hotaram. Eu inca nu am aflat daca masina are sau nu Isofix
Mycya, eu sunt de parere ca sunt bune argumentele, cand discutam in contradictoriu. Altfel ar fi ceva de genul- pt ca asa vreau eu...
Stiti ce e culmea- ca nu a fost nici o discutie in contradictoriu pe DC. S-au facut niste comentarii, mai nelalocul lor pe FB, dar na, suntem femei, e imposibil sa nu se iste si mici neintelegeri.
Si daca am fi de acord mereu una cu alta, parca ceva nu ar suna bine...una peste alta, suntem un grupulet de femei extraordinare, care ne-am cam ferit sa ne certam si de obicei cand ceva nu ne convenea, ori taceam si treceam peste subiectul respectiv, ori o spuneam fara sa atacam mamica are a deschis acel subiect si sper sa o facem si de acum inainte, da?

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Poze luna 8

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

cred ca mi-a scapat mesajul Adrianei.....este adevarat? Esti insarcinata?

... felicitari

Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Citat:


Mycya, eu sunt de parere ca sunt bune argumentele, cand discutam in contradictoriu. Altfel ar fi ceva de genul- pt ca asa vreau eu...
Stiti ce e culmea- ca nu a fost nici o discutie in contradictoriu pe DC. S-au facut niste comentarii, mai nelalocul lor pe FB, dar na, suntem femei, e imposibil sa nu se iste si mici neintelegeri.
Si daca am fi de acord mereu una cu alta, parca ceva nu ar suna bine...una peste alta, suntem un grupulet de femei extraordinare, care ne-am cam ferit sa ne certam si de obicei cand ceva nu ne convenea, ori taceam si treceam peste subiectul respectiv, ori o spuneam fara sa atacam mamica are a deschis acel subiect si sper sa o facem si de acum inainte, da?

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Poze luna 8


ma referam ca nu argumente in exces stii tu consumul excesiv de... dauneaza asa cum a fost si in subiectul asta "olita" s-au dat n motive de ce e bine n motive de ce nu.


Mami de Andra Maria 02.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cris2010

Mamici, eu vreau sa pun spanac la congelator, dar nu stiu cum. M-am gandit sa-l spal, sa-l oparesc si dupa la congelator. Daca il bag crud, nu stiu ce mai ramane din el dupa decongelare... asa il scot si-l bag direct in mancarica.
Voi cum puneti spanacul la congelator?


de Solnushka Natali - 13.07.2010


eu am pus anul trecut...spalat, curatat si oparit...e super! cand il scoti doar il mixezi sa faci pireu + lapte + usturoi si e gata

Citat:
citat din mesajul lui crispro
Oana, stati asa! Ati luat apartament? nu stiam, ori am sarit eu peste... Legat de nunta, stiam ca e in mai, in MS, daca inca nu am primit invitatie...

Merg la pitic, si citesc mai tarziu restul, ca nu am apucat...

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Sa-l ajutam pe Alex


iti trimit eu o invitatie daca vrei
iesi mai ieftin asa...ca la noi "intalnirea" e fara dar la masa

de apartament nu am zis, ca ne gadim sa il luam cu Prima Casa...si fodurile sunt pe terminate...sa vedem daca iese ceva, avem doar un antecontract

Citat:
citat din mesajul lui rodyka

ooana, ati gasit pana la urma apartament pe gustul vostru?

delfinasul Hannah Isabela 2011(19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)



da
110 mp - etj.1 - zona in care ne doream - balcon de 8 metrii

exact asta 4 chestii au costat 10.000 euro in plus fata de cea mai buna oferta pe care o aveam
dar ma gandesc ca o sa stam cativa ani acolo...
asa am zis si de actualul apartament cand l-am amenajat...si uite ca nu o sarbatorim 5 ani aici

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

Oana, felicitari pt apartament!! Unde va mutati?

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Poze luna 8


la Fortuna, langa Studio 77


Matei - luna a 9-a 08.07.2010

" Indiferent ce vei face in viata va fi nesemnificativ. Dar este important sa o faci!" - Mahatma Gandhi


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput