Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(14)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vasilasanita spune:

care i mai practic wrap ul sau slingul?


mami fericita cu Stefan 12.01.2011
Dumnezeu ne va ajuta sa fie bine!

AMR 7 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Nu stiu sa-ti zic de sling...eu am ales wrap pt ca am probleme cu spatele si am vrut ca greutatea sa fie egal distribuita pe ambii umeri. Sut f multumita. Singura pb este ca nu am reusit pana acum sa o alaptez pe bebelina in wrap, nu-mi iese pozitia de nici o culoare. In rest e ok. Poate iti spun si fetele care au sling care este parerea lor. Poti sa dai o cautare pe google wrap vs. sling si mai gasesti diverse impresii, comparatii.

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Stilist bun aici: http://nelumoldovan.wordpress.com/about/
Merg de cevea vreme la el si intodeauna l-am lasat sa ma tunda cum a vrut. Nu mi-a parut rau nici macar o data. Si nici celor carora l-am recomandat.

Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Buna dimineata

Poftiti la

beau ness de data asta ca-s rupta
nu am inchis un ochi,m-a durut rau maseaua si burta de la uratii astia.asa cum ma asteptam e groaznic. sper ca maine sa fie mai bine pentru ca ne apucam de geamuri,perdele,curatenie generala.


Sa aveti o zi insorita si linistita




Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciact spune:

neata
felicitari laura,sa ti traiasca sanatoasa buburuza

la multe lunite Gruia( Inaioana)
la multi ani David (Sherbi)

am si eu o intrebare, parintele care are copi8lul in intretinere are vreun beneficiu ceva la salariu?la mine a luat o sotul in intretinere

o zi buna gagici



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Citat:
citat din mesajul lui luciact

neata
felicitari laura,sa ti traiasca sanatoasa buburuza

la multe lunite Gruia( Inaioana)
la multi ani David (Sherbi)

am si eu o intrebare, parintele care are copi8lul in intretinere are vreun beneficiu ceva la salariu?la mine a luat o sotul in intretinere

o zi buna gagici



mami fericita de printesa Eva Maria 08.01.2011






da..are o deducere la impozit pe salariu. e mica deducerea




Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Neata!!!

Simo multumim pt cafea. chiar am nevoie de una..sunt cu ochii in tavan del a 6. plus treziri la 1, 3, 5. nu stiu de ce s-a dat asa rau peste cap cu programu. si nu stiu cum sa o fac sa doarma iar mai multe ore legate. sper sa rezist sa nu ii bag masa de seara cu lp.

SImo nu poti sa iei nimic sa mai treaca un pic durerea?

noi am descoperit vaca roz care rade si vibreaza...nu mai vrea nimic altceva, sta si o analizeaza, discuta chestii importante pt natiune amandoua.



Dumnezeu ne-a binecuvantat cu minunea Natalia Maria (30. 12. 2010)

SMS 858 - Doneaza 2 EURO pentru inima copiilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

buna dimineata!
multumesc pentru pontul cu stilistul MIMO, si MADALINA
as vrea totusi sa ma duc mai devreme de sfarsitul lui aprilie. o sa va spun pana la urma ce si cum. si ca recomandare (sau vot de blam) pentru omul ala, pun si poze pe FB

LA MULTI ANI DAVID de SHERBI!!! sa cresti mare si sa fii norocos toata viata!
La multe lunite si BB Gruia!

a, si FELICITARI DJLAURA!!!
ce trece timpul, deja a nascut si ea...

noi azi iesim din nou din casa, dupa o absenta de o saptamana, o scot si pe Flavia la aer, ca si azi e acasa, racita...
sper totusi sa vina vremea calda de tot si sa nu mai fie fluctuatii de temperatura...

va pup. revin
pofta mare la micul dejun / sau dieta usoara
si o zi super!!!

AMR 12 kg
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai

Copilului mic da-i radacini, celui mare – aripi sa zboare


sanziana de pestisori flavia [19.03.2006] si felix [26.02.2011]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Neata si de la noi!
Si pe mine ma omoara mai nou cu trezirile din 2 in 2 ore noaptea. Suge maxim 5 minute (cronometrat) si apoi gata - doarme dus! Apoi il tin sa ragaie macar 15 minute, pana adorm... gata a trecut si se foieste iar. Azi noapte am incercat sa schimb pozitia de alaptat si sa stau in funde sa vad exact ce si cum papa (de obicei ii dadeam intinsa in pat), dar fara nici un rezultat. Asa ca Ralu' ne luam de manuta...

Ne bate gandul serios sa luam alt carucior ca poate asta nu-i prea confortabil in pozitia aia semisezanda (nu-mi place deloc cum sta si cred ca nici lui), iar intins nici atat... Dar nu pot sa ma abtin sa ma gandesc... daca nu e din cauza caruciorului si il luam si pe-asta degeaba...
Am gasit un scaun de masa dragut si l-am comandat... mai e pana la 6 luni, dar daca tot mi-a picat cu tronc am zis ca ce-i e in mana nu-i minciuna.

La multi anisori DAVID, la multi anisori GRUIA! Sa fiti sanatosi, voiosi si sa va bucurati parintii la fel de mult ca si pana acum!

Chiar vroiam sa intreb de ieri... n-am mai vazut demult piciorus de Sherbi, de Shubulina, de NumeIoana, de Lili_G, de Bebelusi, de Jasmin26, de Aditza, si multe alte mamici ocupate... Ce mai stiti de ele?

Va pe toate si pe toti buburuzii vostri scumpi!

Irina ~ mamica norocoasa de Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Irinukaaa..nu ma speria
imi e frica sa nu inceapa si Edu cu trezirile,desi el a dormit mereu noaptea cu 1-2 treziri,iar de o luna si ceva doar o trezire.
cu carutul nu stiu ce zic..poate sa mai astepti putin,nu cred ca asta e problema. asa patisem atunci cu Edi cand mi-a plans in masina de nu stiam ce sa-i fac,o saptamana mi-a fost frica sa il mai pun in scoica sa nu se repete figura..dar l-am pus de doua ori de atunci si nu a mai avut nimic. ieri a stat treaz tot drumul pana la dr..fara suzeta,desi ii era somn..a bombanit acolo cuminte. cu carutul asa patim si noi,dar ii dau suzeta si doar asa sta..si trebe sa fie mereu in miscare altfel se agita si tipa. lui nu ii place ca sta prea jos si se chinuie sa se ridice. imediat il prind in centuri


Edit : voi cand ati scapat de colici ?

Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput