Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (109)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Neata fete,

noi ne-am trezit la 7.30.Sunt zombie!
si deja au inceput maraiala de somn ca evident nu s-au odihnit destul.
La 9 ar trebui sa manance dar Carla de-abia isi mai tine ochii deschisi.Sta acum cu mine la calc.Mateo e ocupat pe paturica.

Fete help!eu inca nu am inteles cum e cu iaurtul asta.Din ce lapte il faceti?LP sau integral?si ce smantana?...etc...
scuze ati mai spus clar dar eu am pierdut cateva capitole



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matusa77 spune:

Buna dimineat!

MATEI
NECTARICA
LUANA

Victo multa sanatate lui Mihaita si pentru tine
BAMBI spuneai de Arabella/NISIPURILE DE AUR -noi am fost in urma cu vreo 3 ani nu am fost prea incantati, sunt hoteluri mult mai bune, iar pentru un bebelusi e cam nasol nu au spatiu verde.

mama implinita de Ducu ( copia fidela a mamei )
15 iulie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

fete ai vostri bebei se trag de urechi???ca papusa mea are obiceiul asta si ma dispera



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

denisa, mara se trage de urechi si pe mine ma enerveaza. ea e si putin clapauga..

neatza si noi tot la 7 jumate ne'am trezit

mara
Mami de Mara Nicolle (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giorgia23 spune:

Neata

Matei,Nectarie,Luana

Victo offf ce nopti mai aveti si voi...sper sa treaca sa te poti odihni

Cata si eu am ras la postarea ta....stiu cum e sa vezi ca nu vrea sa manance...multa rabdare tb

Denisa si eu am observat la Antonia de ceva timp ca se trage de urechi...de ce habar nu am

Rody vad ca incet incet se ridica si Isa singurica...bv Isa

Azi vad ca a iesit soarele si pare sa fie mai cald...deci iesim si noi la plimbare la pranz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Neataaaaaaaaaa!!! ati baut cafeluta? daca nu va invit cu drag...

mai fetelor, nu stiu ce ma fac, da nu stiu cat mai continui cu alaptatul daca ma mai musca...deja ma doare ca naiba cand suge... degeaba ii spun ca nu e voie...ier l-am prins de 3 ori de nas, ca sa ma lase de tzitzi, ca a prins-o si n-o mai lasa, facea ca si catelusii aia care scutura o carpa...brrr...

in alta ordine de idei, si Filip ca si Isa...se ridica si el de nspe ori si se lasa pe vine, daca are de ce se prinde cu manutele...e asa haios cum sta el concetrat si face exercitii...

aaa..si mai face ceva...cand ii zic hai sa-ti dau papa, el deja lipaie cu gurita si da din buze,ca pestele, semn ca ii e foame si abia asteapta...

roxana, eu cred ca si-a descoperit dintisorii, in plus il doare rau(zic eu) locul unde ii iasa acum incisivii laterali...ma bucur ca sunteti mai bine...aseara si la noi a fost mai bine...sa vedem azi...
ii dau si Chamomilla, zilnic...si geluri la greu...

cata, scuze, da imi imaginam scena si nu m-am putut abtine... sa vezi de acu incolo picturi murale...

victo, uf mami...imi pare rau de voi...si de tine...stiu ce nasol e...sanatate si refacere rapida...

crispro, cu eric e lunga povestea, ideea e ca are oroare/frica sa faca kk la olita/wc...si citind pe net despre asta, m-am linistit...sunt multi copii care la varsta asta(2-3 ani) trec prin aceeasi poveste...nu trebuie fortati si trebuie lasati ca-si revin ei...na, asta asa pe scurt...

revin


LA MULTE LUNITE PUIUTI IUBITI, SARBATORITI ASTAZI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Mai EU CRED ca se trage de urechi cand ii e somn,acum stateam sa analizez ca[ .....] cam pe atunci am observat-o



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:

'neata buna,
eladea, buna tare cafeaua

asa sa te tot trezesti dimineata, chiar daca e inainte de 7 , important e ca-i soare afara si canta pasarelele

victo, of ce noapte ati avut...mai are Mihai febra? Aseara ti-am vazut baietii mari pe-afara, Stefan era tare dulce, "dadea cu bata in balta", la propriu Iti dai seama ca mi-a fost jena sa-i abordez

Rodi, tare scumpa-i Isa si cum i-ai schimbat tinutele...zic si eu ca Paula, lasa repede jos salteaua sau ridica laterala (mi se parea oare ca-i mai jos ca cealalta?) ca imediat se ridica in picioare.

Oana, super ca ti-a iesit iaurtul. Eu stiu ca la copiii pana la 2 ani cel putin se recomanda lactate integrale, poate incerci sa-i faci cu lapte de 3.5

Matei, Nectarie si Luana!



Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saddie spune:

Neata! Multumim de cafeluta!

Si Medeea se trage de o ureche, intotdeauna aceeasi dar numai cand bea laptele cu biberonul.

Cata te inteleg ca-ti venea sa plangi dar tot m-am amuzat . Adevaru-i ca scenele astea sunt amuzante numai cand ti le aduci aminte nu si cand se intampla.

Victo auleu ce noapte ai avut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Neata!

Multumim din suflet pt vizionare si comentarii la poze!!

Isa e o scumpica! Dar cum au zis si fetele, patutul coborat ca deja e actobata!

Ma si bateti daca va zic ce griji am eu... A luat in ultimele 3 sapt 540 g!! Prea mult!! sapt asta cred ca ajungem la pediatra..
Cu olita eu incerc, dar cred ca il mai las din nou o sapt, ca ieri se facea arc cand il puneam... Stiu ca nu e nici o graba. Eu chiar nu sunt vehementa cand vine vorba de copii.. E important si cu olita, dar altele-s muuult mai importante.

Matei Alexandru de bambi_bv
Nectarie de larissa_79
Luana-Maria de angharad

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010

Luna 8

Mergi la inceput