tata a fugit cu fetita - ordin prezidential

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

in primul rand ma bucur enorm ca ai reusit sa-ti iei fetita! bravo!
apoi, inchide telefonul ala ptr un timp. chiar daca poate iti este greu ca te mai suna si alte persoane. eu as arunca cartela, sau daca e abonament l-as tine inchis si as rezilia contractul.

*********************
VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA
Speranta si incredere pentru David
~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*


Invingatorii nu renunta, iar cei ce renunta nu ajung invingatori









Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

Raluca felicitari ca esti din nou alaturi de fetita ta, asa cum trebuia sa fie .Pacat ca nu poti fi linistita sufleteste sa te poti ocupa sa ii stergi din memorie copilului trauma prin care a trecut, dar oricum nu mai iesi doar tu cu fata la plimbare , fi mereu insotita de cineva puternic, care sa poata interveni in orice moment.E greu sa te pui cu asa oameni si nu stii ce le trece prin cap.Cel mai bine aduna probe sa le ai la proces, inregistreaza daca poti apelurile lui in care te ameninta, orice poti folosi sa dovedestic a e un om violent si care poate fi periculos langa copil, si in care nu poti avea incredere sa lasi copilul in visite.Poate reusesti sa-l decazi din drepturi sa nu mai aiba putere asupra voastra.Mergi la un psiholog cu fetita, sa dea dovada ca a fost traumatizata psihic si ca nu e asa usor sa o faci cum era inainte.Va fi un atu pentru tine in fata comisiei la proces
Multa bafta mai departe.Nu te lasa ca ai fata , lupta in continuare pana poti sa-i ingradesti accesul.Poti solicita sa fie data o ordonanta sau cum se numeste ca sa nu poata sa se apropie de voi .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Raluca, am urmarit si eu cu groaza povestea, bine ca ai recureat fetita, Doman ajuta!
Sfatuioeste-te cu avocata, cel mai bine ar fi sa fie decazut din drepturile parintesti si sa nu mai aiba voie sa se apropie de voi. Ce a facut el e f f grav, intr-o tara civilizata nu scpa asa usor!
Eu una pentru asta as lupta, dupa care cred ca as pleca din tara....



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

buna, sper ca sunteti in regula si nu ati mai avut probleme .Sa mai scrii pe aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca- spune:

Buna Roxy,suntem bine nu am mai avut probleme! Am avut recursul pt ordonanta si mi-a fost incredintata mie fetita pana e gata procesul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

felicitari,Ralu si Doamne ajuta!



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca- spune:

Multumesc mult!

Mergi la inceput