LMA!!!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***314***

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

buna dimineata dragelor

La multi ani!Antonia si Iulia-ghiocei de IliesClara si Theodor Bogdan-ghiocel de Mireal

La multi ani! anca nicolae - o ploaie de pupicuri draga noastra draga





Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor si unsprezece luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

andiaroro - lamurit misterul papusii

am admirat sarbatoritul cu tort "dragut" si ada asortata
de vladimir, ce sa mai zic, nici nu ma mai mira cate face-si-drege si cat de frumos este

pisikule - ooof stiu atat de bine cum e cu racelile astea care cand sa zici hop, ca au trecut, iar si iar o iei de la capat ba cu mucisori, ba cu ceva tuse, ba cu o raguseala
noi vineri am stat acasa ca aparusera ceva mucusori - a racit putin ca prea ne-am bucurat de primavara miercuri (mai ales); situatie tinuta sub control in wk, sambata au disparut mucusorii ca duminica seara sa se infunde iarasi nasucul; acum am mers la gradi dar vom vedea cum evoluam

saby - imi pare tare rau ca ai asa probleme; nu am ce sfat/idee sa-ti dau asa ca nu-mi ramane decat sa-ti tin pumnii sa ajungi la cel mai bun dr pentru tine

floricule - doar nu-ti pare rau acum ca ai slabit, nuuu?


aaaa, si cel mai mare eveniment din wk - operatiunea tunsul: ca degeaba am incercat sa ma bucur de zulufi, ca nu sta mai mult de 5 minute cu clame/pufuleti in par si cum noi inca mai transpiram rau la capusor si asteptam totusi primavara/vara, am zis ca nu am are rost sa o tot aman asa ca am trecut la treaba.
operatiunea s-a desfasurat la frizeria de pitici din galeria de la auchan militari iar rezultatul nu am apucat inca sa-l pozez dar ne prezentam cu "dovada" cat de curand

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor si unsprezece luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

iar cu timiditatea... ati vazut-o cum a fost la serbarea de 8 martie cu nasucul in pamant (asta pt ca lipsise mult timp de la dradi si atunci a mai dat ochii si cu muuuulti straini)
la fel se comporta cand apar staini pe langa ea, fie la noi acasa fie cand mergem pe undeva insa dupa ceva timp de studiu, se obisnuieste cu respectivii si capata curaj si incepe sa exploreze

acum cand a fost la tuns: pana sa ajungem acolo, a mers pe jos fff dezinvolta, ba de mana cu mine, ba singura, ba mai dansa cand se auzea muzica... tot o veselie; cand am intrat la fete imediat a lasat nasul in pamant si s-a ascuns dupa mine. Am stat putin, ne-am jucat, ne-am uitat la pisi (norocul meu ca tocmai asta era atunci transmis). Nu s-a relaxat de tot dar suficient cat sa se poata desfasura operatiune. Cum am plecat deacolo cu o papusica si un balon, cum a redevenit micsunica mea vioaie

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor si unsprezece luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Neata!Fetelor, recomandati-mi ceva pentru raguseala, va rog!S-a trezit Eva cu gatutul incarcat, vorbeste destul de ragusit, si nu stiu ce sa ii dau. Cand tuseste (rar), se aude ca are gatul incarcat, e cazul sa ii dau sirpo de tuse oare?I-am pufait cu tantum verde, ceai mult cu lamaie, o sa ii pun la somnul de pranz plescuta cu sare. Ce sa mai fac??? Sunt pur si simplu ingrozita sa nu o luam iarasi pe o panta periculoasa!!!Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

eu pt gat am urmatoarele variante: daca e de rosu'n gat - homeogene
daca e de laringita - homeovox (atentie la pasta de dinti sa nu aiba menta/mentol)
in cazul vostru, din ce descrii tu acolo, eu i-as da homeovox, ceai de cimbrisor pt fluidificarea secretiilor di gatuc
+tantum de 3 ori pe zi
daca te gandesti la medicamente - eurespal
poate si ceva aerosoli cu fluimucil sau acc

multa sanatate

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor si unsprezece luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Gianina, Homeovox-drajeuri? Daca da, cum o fac sa le suga si sa nu le inghita?Si eu tot un inceput de laringita banuiesc, pentru ca am prins-o band apa rece (si minerala pe deasupra) din paharul sotului sambata seara, iar duminica dimineata deja era ragusita.Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gianina34


floricule - doar nu-ti pare rau acum ca ai slabit, nuuu?



Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor si unsprezece luni




Nu. Cum sa imi para rau...imi sade asa de bine. Nu mai contenesc a ma admira prin oglinzi. Si sunt socata de cum imi stau hainele pe mine...

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Gianina, Homeovox-drajeuri? Daca da, cum o fac sa le suga si sa nu le inghita?
Si eu tot un inceput de laringita banuiesc, pentru ca am prins-o band apa rece (si minerala pe deasupra) din paharul sotului sambata seara, iar duminica dimineata deja era ragusita.


Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)



Eu lui Rares i-am dat Homeogene si Paragripe si le-a luat pur si simplu ...le-a trecut un pic prin gura apoi le-a mancat, le-a trecut pe la masele.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Gianina, Homeovox-drajeuri? Daca da, cum o fac sa le suga si sa nu le inghita?
Si eu tot un inceput de laringita banuiesc, pentru ca am prins-o band apa rece (si minerala pe deasupra) din paharul sotului sambata seara, iar duminica dimineata deja era ragusita.


Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)



Eu nu prea stiu cu medicamnetele astea dar, imi aduc aminte ca am folosit Stodall pentru tuse productiva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

anamariame - eu pun o pastila intr-un servetel impaturit si o zdrobesc cu o lingurita de plastic (sunt dure si se sparge sevetelul si la homeopate nu trebuie sa intre in contact cu metal) apoi rastorn faramele intr-un paharel de plastic (noi folosim mult paharelele de unica folosinte, cele mici, mici) adaug in pic de apa si amestec pana se dizolva (cam 85-90%) si-i dau sa bea
rareselu' cel voinic e baiat mare, noi suntem domnisoara delicata, nu crontanim pastile

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor si unsprezece luni

Mergi la inceput