LMA!!!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***314***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Super distractia! Iar Vladimir poate juca rol principal intr-o campanie contra prezervativelor!!!


Si eu i-am luat lui Ian dar le pastrez pentru miercuri; cadoul principal deja i l-am dat ca nu m-am putut abtine
Cum tu stai bine la capitolul imaginatie, nu-mi dai, te rog, niste idei de "distractie in 2" (eu + Ian, adica)? Multu'


Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

Neata,

Va las si eu niste poze c activitatile matinale de astazi:

https://picasaweb.google.com/100786941598598734721/PICTOR?authkey=Gv1sRgCMWtsfu1gZmszQE#


Gina lu' Ian

http://octavianpaler.ro/comentarii-si-citate/mi-e-dor/" target="_blank"> Mi-e dor...

http://family.webshots.com/album/579360431UMwgwh" target="_blank"> Ian -toamna 2010
http://community.webshots.com/album/579362996MbvwtT" target="_blank">Ian - Craciun 2010





N cred ca am ce idei sa-ti da.

Noi sntem acm in perioada avion-tren-masina.

Facem avioane de hartie, insiram masinile de la garaj si zicem ca avem tren...n prea am mai cmparat jucarii. Ne descrcam cu ce avem. Facem coca-chiar ma ajta si cu factul si cu mancatul.

Am devenit foarte familiari si ne intelegem bine.Facem ce vrem noi tot timpul....prostii si mizerie in special

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

In afara de carti si dvd-uri, nici eu n-am mai luat jucarii, in special pentru ca nu prea stiu ce Ba, mai cumpar de cite ori gasesc "kestii" cu cifre pentru ca-i plac; in rest...dezordine si haos la greu! Si Ian face -spre disperarea tuturor celor care ma cunosc- tot ce vrea, cu complicitatea mea, de fiecare data

Tocmai de aia- ca le-am cam facut pe toate- nu stiu cum sa ne distram de ziua lui; adica, sa facem ceva ce n-am mai facut, sa-si dea seama CUMVA ca e o zi speciala. In afara de tort -care inca nu stiu cum o sa arate- inca n-am habar de cum va arata ziua de miercuri

Fug sa-l schimb ca iesim la plimbare.


Gina lu' Ian

Mi-e dor...

Ian -toamna 2010
Ian - Craciun 2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Salutare!

La multi ani, Theo, frumusel carliontat!Mireal, sa-ti traiasca flacaul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

La multi ani, Anca! Sa gasesti viata pe care o cauti si sa fii fericita!


Stiu ca am fost cam chiulangioaca, dar acum ma straduiesc sa-mi spal pacatele, asa ca va povestesc ce am facut in ultimul timp si o sa incarc si poze. Asaaaa - cum zice Andrei-ieri am avut petrecerea cu rubedeniile si cu nasii lui Andrei, iar azi am fost fericiti sa petrecem putin timp( clar, nu destul!)cu Ada, Novus si Pisi.
Ieri a fost ok, Andrei a avut copii sa se joace, desi toti mai mari decat el ( o fetita de trei ani, un baietel de 5 si unul de 14), au alergat, au tipat, s-au jucat, incat imediat dupa plecarea lor era stors de energie si a adormit imediat. Vreau sa va intreb ceva. Andrei, dupa cate o zi de genul asta, foarte incitatanta si surescitatanta, se intampla sa aiba cosmaruri ( s-a intamplat si azi noapte) si sa-l clamez cu greu. Ati patit asa ceva cu copiii vostri? Oare ce ar trebui sa fac, sa evit situatia asta?( no, ca-s doua intrebari).Singura ratare a petrecerii a fost tortul, iar am avut parte de-o oroare, Novus l-a vazut si poate confirma, noroc macar ca era bun la gust, ca la aratare era cel mai kitschos clown pe care l-am vazut vreodata. Azi au venit Novus, Ada si Pisi. Copiii s-au jucat frumos, cu exceptia unei miorlaieli andreiene. Ada e tare, tare dulce si isteata, de data asta mi-a povestit multe, vorbeste, de nu-ti vine sa crezi, face glume, e ghidusa, iar de frumoasa si asortata nici nu mai e cazul sa zic! La plecare l-a pupat pe Andrei si a promis ca mai vine la noi! Andrei a considerat ca e un moment oportun sa-si etaleze manierele, asa ca a incercat sa bea din paharele tuturor - din unele a si reusit, a varsat sucul,a mancat nonsalant de prin farfuriile musafirilor (ce a mancat nici nu mai spun, ca numai potrivit pentru un bebe nu este)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:


Monnvas, multumesc!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Hello !!!!

THEO
Mireal multi

ANCA

Iti doresc sa fii sanatoasa ca de restul te ocupi tu


Am revenit si noi din excursie, am mai facut un ocol pe la bunica mea unde Ada dupa 1 ora de somn a adat spectacol, si-a etalat toate cunostintele lingvistice spre deliciul bunii mele dragi

Asaaa, dupa cum ati aflat deja am fost la Blaj unde ne-am simtit MINUNAT asa ca promitem sa revenim pe termen mai lung cat de curand
In primul rand vreau sa zic ca Andrei e cu totul alt copil in mediul sau adica e dezinvolt, povesteste si zambeste, face fata cu brio sicanelor Adei care un pic nu s-a abtinut ea nici pe teritoriul lui sa nu-l impunga, noroc ca a fost scurta interventia
Apoi trebe musai sa laud casoaia familiei Anaan pt ca merita toate laudele, super maaaare si pusa la punct cu gust, tare as vrea sa stau si eu in asa locuinta !!
Si nu in ultimul rand primirea de nota 10 de care am avut parte, mancaruri care de care mai bune si aratoase, tortul delicios si hazliu , iar gazdele ce sa mai zic , as fi ramas peste noapte acolo cu drag dar cu proxima ocazie facem un bis !!
Anaan era coafata ca de obicei si Andrei la fel, au un par oamenii astia !! Horatiu pe langa faptul ca e tot timpul vesel , e si un bucatar priceput , ne-a gatit ceva specialitati arabesti (doar e ziua Ancai , nu?!) foarte bune, pacat ca nu am mai putut manca !!



www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

L-am admirat si pe Vladimir artistul , si zilele trecute am uitat sa scriu ca l-am vizionat si pe Lucosu' spaniolosu' !!

Ale noastre poze maine ca suntem izgoniti de la calc


Multumesc celor care mi-a raspuns referitor la timiditate
Ada pe teritoriul ei nu are nicio treaba de obicei, dar dupa cum spunea si Ilinca nu trebuie tabarat pe ea ca altfel fuge la mine, cu copiii nu are treaba se joaca, are gasca ei, probl e cu adultii la intalnirile de pe starda, mai nou inchide ochii sa nu-i vada pana plecam de acolo



www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Novus, ma bucur ca ati ajuns cu bine a la maison. De-abia va asteptam in vizite mai lungi!


L-am admirat si eu pe Luca bucurandu-se de primavara! Simplyana, io as zice sa mai produceti niste urmasi, ca, in mod cert, va pricepeti la facut copii frumosi si expresivi! (bine, la asa sclipire in ochi, nici inteligenta nu lipseste din ecuatie)

De asemenea, am admirat Vladimirescul in plin act al creatiei artistice, fie ca era vorba de "grafica" in faina sau de pictat cu mainile! Simpatic tare blondutul ex Nils Holgersson!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

tortul delicios si hazliu



www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)





Mai ales hazliu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Stiam eu ca uitasem ceva...timiditatea.

Nu stiu cat tine de ea sa de altceva dar cand trebuie sa intram intr-o casa noa, adica in care intram pt prima data, ne punem pe urlat. Si urla vreo 10 minute. La plecare, urla ca nu vrea acasa.

In seara asta am fost intr-o vizita. A inceput sa planga cand a deschis gazda usa. Noroc ca avea 2 caini si 2 pisici ca si-a revenit in 5 secunde.

Asa ca nu stiu cat tine de timiditate treaba asta...cred ca e ceva legat de siguranta. Si mai cred ca asta se aplica si in cazl persoanelor.

Cu cosmarurile nu stiu ce sa zic...

Mergi la inceput