FIV Dr. ALBU DRAGOS 25

FIV Dr. ALBU DRAGOS 25 | Autor: mirela2

Link direct la acest mesaj

Doamne, pustii sunt casele fara copii, si triste inimile sotilor care n-au urmasi.
Chiar daca nu avem credinta dreptilor care pentru rugaciunile lor s-au invrednicit sa aiba copii,pentru mila Ta nemasurata nu ne lasa, Atotputernice Doamne, ci vezi suspinul inimii noastre.
Umple-ne casa de bucuria pe care o aduc copiii, iar pe noi ne intareste ca sa-i crestem cu dragoste si intelepciune, spre slava numelui Tau. Amin


Medlife Grivita – sectia materno fetala
Echipa medici :

Dr. Dragos Albu
Embriolog: dr. Lacramioara Sandu


Date contact :
calea Grivitei nr. 365, sector 1
Tel. 021-9647
021-2094030
Fax.021-2094050
021-2094060
Mobil 0745
mail - office@medlife.ro
www.medlife.ro


Preturi RON:
FIV clasic cu transfer de embrioni 7580 RON
FIV cu ICSI cu transfer de embrioni 8670 RON
FIV esuat prin neobtinere de embrioni 1700 RON
FIV esuat prin neobtinere de ovocite 825 RON
Gonal F flacon 75 ui 81 RON
IUI (inseminare intrauterina) cu 1 procedura 1045 RON
IUI (inseminare intrauterina) cu 2 proceduri 1265 RON
Menopur 10 flac 801 RON
Menopur flc 75 u.i. 81 RON
Monitorizare ecografica foliculara ptr FIV 510 RON
Monitorizare hormonala ptr FIV(estradiol seric) 155 RON
Monitorizare transfer de embrioni congelati 400 RON
Orgalutran 0.25 mg/ 0.5 ml + 1 seringa 138 RON
Ovidrelle 250 mg/ 1 seringa preumpluta 120 RON
Pregnyl Pulb 5000 UI 1fiola 40 RON
Pregnyl Pulb.Inj. 5000 U.I / fiola- 3 fiole 110 RON
Puregon 100 ml 145 RON
Puregon 50 ml 84 RON
Puregon Pen. 300 U.I/ 0.36 ml, 1 cartus + 6 ace 456 RON
Stocarea embrionilor crioprezervati (pret pe 1 an) 1265 RON
Stocarea embrionilor crioprezervati (pret pe 6 luni) 700 RON
Transfer embrioni decongelati 1705

Pret prima consultatie -120 RON


Lista analize : Hemoleucograma (si partener), uree, creatinina, glicemie, TGO, TGP,Probe de coagulare, sumar urina, profil lipidic, antigen HBs, anticorpi anti HBs, Anti HCV, HIV, TPHA, RPR carbon siphilis.

Doar partenera:
Toxo - IgG, IgM; CVM -IgG, IgM; RB -IgG, IgM; Lysteria; Anticorpi antifosfolipidici IgG, Chlamydia serologie si secretie. Examen bacteriologic al secretiei vaginale, culturi col, Mycoplasma Ureaplasma, Profil hormonal zi 2, (alte analize hormonale doar daca se cere - Inhibina B si AMH), PAP.

Pentru partener:
Examen bacteriologic secretie uretrala, culturi secretie uretrala, Chlamydia urinara, serologie si secretie uretrala (ptr Chlamydia), Mycoplasma, Ureaplasma, spermograma, spermocultura

Testari genetice, daca este cazul.

mamici cu pitici
gabitza35 mamica a doua comori,Eva si Dragos (ca pe medic ); sunt urmare a unui FIV+ICSI facut la Medlife cu dr Albu anul trecut in martie; a fost primul FIV,am facut ET cu 3 embrioni...2 au fost lipiciosi
anna_ivan mamica de puiut prin a 3IA - prima IA a fost esuata, a doua IA anulata din lipsa de foliculi, toate efectuate cu dr Albu
mirela2 mami cu si - FIV 3 la Medlife cu Dr Albu Dragos, reusit, FIV1 octombrie 2009 Szeged, dr Zadori – reusit, sarcina oprita din evolutie la 5s si 3z, FIV2 ian-feb 2010 Szeged, dr Zadori nereusit.


Gravidutele noastre :
Lumimar - FIV 1 reusit cu dr Albu Dragos, 5 inseminari artificiale nereusite Giulesti prof Marinescu;mutatia MTHFR C677T genotip heterozigot si mutatia A1298C genotip heterozigot cu risc de trombofilie.
babyblue 29 de ani, un singur ovar, 1 inseminare nereusita la giulesti cu dr. marinescu, a 2-a IA nereusita cu dr. Albu, sotul cu oligoastenospermie, AMH=0,45 facut la medlife. FIV 1 in septembrie, protocol scurt, din pacate nereusit........dar II liniute rosii, sarcina obtinuta natural
corry_28cu "29 ani, FIV 1 Giulesti-nereusit, FIV 2 la ML cu dr Albu reusit"
camercam cu - fiv 1 cu dr Zadori in sept-oct 2009 nereusit,fiv 2 cu dr Albu reusit, sarcina oprita in evolutie in ssapt 10, fiv 3 cu dr Albu reusit.


Aspirante la titlul de mami de

rica69 - FIV 1 MNL-nereusit, 1 crio ET la MNL nereusit, al 2-lea crio ET la MNL nereusit, FIV 2 la ML cu dr Albu reusit, dar sarcina s a oprit la 5s, fiv 3 cu dr Albu, sarcina biochimica
Elenus26 - sarcina naturala aprilie 2009 - oprita in evolutie la 8 sapt.,IA 1 decembrie 2009 Medlife nereusit, IA 2 martie 2010 Medlife - nereusit, urmeaza FIV 1 la Medlife Dr. Albu, din pacate nereusit;
Anabel 79 31 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot nicio sarcina in 7 ani, 2 inseminari nereusite cu dr Anca Moisa, probleme autoimune si trombofilie, Fiv 1 dr Dragos Albu Med Life in mai
hopefull- 1999 - sarcina pierduta la 3 luni(n-am stiut ca-s insarcinata; am avut ciclu normal, fara simptome de sarcina);endometrioza; sarcina pierduta la 3 saptamani - operatie clasica la Polizu pentru indepartarea unor chisturi endometriotice pe ambele ovare;2005 - hidrosalpinx bilateral - laparoscopie la Giulesti pentru curatarea trompelor, urmata de perfuzii pentru permeabilitate; AMH-ul - 0.11!!!! 2010 - salpingectomie bilaterala la ML cu dr.Albu, FIV 1 cu dr. Albu, din pacate nereusit;
aristica - 27 ani: FIV1-decembrie 2009-nereusit, crio-et aprilie 2010 - nereusit, fiv2-septembrie 2010 - nereusit, laparo 2010-trompa stanga permeabila si functionala, endometrioza grad 1-2, sot cu OATS severa, urmeaza 3 IA MedLife cu Albu Dragos - demarate in martie 2011
maria81 29 ani, 3 IA nereusite, mutatia 1298 A>C in gena MTHFR in stare heterozigota, FIV OCTOMBRIE 2010,din pacate nereusit
amacuba36 ani, amh =0.45 la synevo, endometrioza,laparo 2008 cu ion ionut pentru chist endometriozic, din feb 2010 pacienta la albu dragos, ia nereusita in iulie 2010 cu albu (5 foliculi), histeroscopie in august 2010 (uter unicorn latero deviat dreapta retrovers).sotul este ok, ii cam ies leucocite dar doctorul a zis ca nu e problem.la inseminare a avut o gramada,FIV 1 cu dr. Albu,protocol scurt, din pacate nereusit.
inna08 3 IA nereusite,sotul oligoastenosspermie,apoi oligospermie,acum teratospermie usoara;anticorpi antispermatici pozitivi.
Honeys - 2 inseminari nereusite, Fiv nr.1 reusit dr Albu - octombrie 2010, sarcina oprita din evolutie, FET 1 nereusit.
alexa1986 sot diagnosticat cu oligospermie cu astenospermie marcata, 4 mil de spermatozoizi si A+B+C 25%
Arabella34,34 ani,2 IA la Med New Life,prima reusita,sarcina pierduta la 23 sapt,a 2-a nereusita,FIV1 reusit la Medlife cu dr Albu,din pacate sarcina oprita in evolutie la 8 sapt si 3 zile.Urmeaza FET1
roxana33 (1 IA nereusita Bucuresti iulie 2008,2 fiv-uri nereusite la Budapesta oct. 2008, iulie 2009,ET nereusit oct 2009,1 fiv cu nereusit Giulesti iulie 2010)
simonia fiv 1 nereusit in ungaria, fiv 2 in curs cu dr Albu
alilumi 35 ani, laparoscopie pentru un chist pe ovarul drept (2001), o alta pentru salpingectomie bilaterala (2005), injectii pentru impermeabilizarea trompelor si alte proceduri; ovar drept polichistic, anovulatie, dar rezerva ovariana satisfacatoare; trompe dovedite a fi -in urma unei histerosonografii- obturate complet (2010); FIV 1 nereusit.
gabriela_tutuianu 35 ani o trompa permeabila, anovulatie, sotul azoospermie-criptozoospermie.

Aspirante martie - aprilie



www.ivf.ca/duedate.php" target="_blank">[b]Calculator sarcina FIV




medicamente:
amacuba: 200 de Puregon


Astept povestea voastra pt a avea listuta completa


Doamne ajuta-ne sa fie cu noroc

Mirela


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tinuta78 spune:

multumim mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arabella34 spune:

Ali....nu te lasa,bine?Mirela,multumim !Fetelor,ce se mai aude cu FIV-ul gratuit???Mai stie cineva ceva?eu cred ca e un mare bluf....daca ati auzit sau mai auziti voi ceva noutati,va rog spuneti-mi si mie,multam mult!Abia astept sa ma duc pe 25 la dr.Albu cu dosarul in dinti!Va pup pe toate!
Arabella,34 ani(inca),2IA la MNL,prima reusita,sarcina pierduta la 23 sapt,a2-a nereusita,FIV1 la ML cu dr Albu,reusit,sarcina oprita in evolutie la 8 sapt.si 3 zile,urmeaza FET.Mutatiile genei PAI1 ambele de tip heterozigot,homocisteina val mica(3.50).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

salut fetelor si salut arabella. si eu sunt interesata de programul fiv-gratuit...dar cred ca mai dureaza cel putin 3 luni sa treaca de toate "camerele"..iar apoi alergatura cu dosarul....unde si cum??? cine stie??
de ce te duci la dr albu cu "dosarul"?? este legat de problemele tale sau ...un dosar pt fiv....
scuze...dar nu stiu cum sa formulez sa ma intelegi.daca afli ceva de la dr albu te rog sa postezi
mie mi-e rusine sa-l sun sa-l intreb...stiind cat este de ocupat.poate doar sa-mi fac iarasi o programare sa vedem ce zice....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

FIV-ul MOCCA ...ehee, dureaza cel putin 6 luni de-acum inainte...dar, speranta moare ultima,nu?
ali da fatuca draga, nu mai stau doar cununata civil, noooo, facem nunta-mparateasca: eu sirena supla, neagra, ochioasa (si modesta peste masura), el - minunea mea de sot Imi place optimismul tau...imi place foarte mult

"fata noua cu dosarul"...inca nu-ti retin numele, dar am s-o fac, parol, da, normal ca intra si sotul cu tine, cand si doar daca faci eco intravaginala, il dai afara (sau nu?...eu am preferat de fiecare data sa fiu singurica cu maretul cititor in vagine, iar consortul a pazit usa)

simonia???????

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inna08 spune:

Multumesc tuturor pentru susstinere.
Ali .
Am pus doi embrionasi de ziua 3:unul de 8 celule si unul de 6 celule.Pup.




Mutatia C677T heterozigot; A1298C-heterozigot
Orice zi este o mica viata - orice desteptare o mica nastere, orice dimineata o mica tinerete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maruscha80 spune:

io stau si ma framant fiindca tocmai ce mi s-a marit doza de menopur de la 150 UI la 225, offff.

Nu-mi dau inca seama daca e semn bun sau nu prea...

PS mii de incurajari tuturor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alilumi spune:

dragele mele,

am zis eu ca lipsesc o vreme, dar se pare ca intre timp, am devenit "addicted" si va urmaresc "din umbra".
aristica,
stiu ca este intr-un ceas bun si dupa nunta-mparateasca, sa dea DD si-un botez regesc! cat despre optimism, la cate trante-am luat in viata, sunt tabacita... deh, managementu' situatiilor de criza (de nu le-am mai avea sau vorba bunicii: "duca-se pe pustiu, maica!").

flo, tinutza, simonia si nu numai, ce mai faceti? vrem sa va stim in regula!

am sa merg si eu la o discutie post eveniment cu domn' doctor saptamana care vine sau cealalta, sa vedem cata "pauza", ce facem in "pauza" etc. apropo, imi spune si mie cineva cam pe cand sa astept nesuferitul de ciclos? am auzit ca s-ar putea sa fie vorba de ceva intarziere...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alilumi spune:

maruscha,

nu e vreun "semn". pe parcursul protocolului doza se schimba in functie de cum raspunzi la stimulare. si mie mi s-a intamplat acelasi lucru.
nu te mai framanta ca esti pe maini bune. si data viitoare nu-ti fie teama sa-l intrebi pe dr. ca iti va spune exact de ce... asta ca sa nu te mai ingrijorezi degeaba. si tot inainte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

inna,mii de felicitari!!!
sarcina usoara si bebe la termen



3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
1 FET nereusit
urmeaza FET 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inna08 spune:

Samira pup draga mea.




Mutatia C677T heterozigot; A1298C-heterozigot
Orice zi este o mica viata - orice desteptare o mica nastere, orice dimineata o mica tinerete.

Mergi la inceput