Ce citim azi?

Raspunsuri - Pagina 40

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Pentru cititoarele din Bucuresti - vreti sa ne cuplam la o comanda pe elefant? Eu deja am discount suplimentar de la ei, ca am dat iama in carti, dar cu mai multe comenzi creste discountul (pana la 15%, dar tot e ceva). Ce ziceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

eu vreau sa ajung la zi cu cartile pe care mi le-am cumparat in elanul de entuziasm de prin noiembrie...

maria, vezi ca lui sarah ii poti arunca un ochi pe scribd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns S_Elena spune:

Tare buna tema asta. Imi place sa citesc mult.
Acum citesc "Ciobit" cu interviuri cu Maia Morgenstern.Nici n-am apucat sa o termin si am scris ceva despre carte:
http://alartes.ro/teatru/maia-morgenstern-o-actrita-care-iubeste-viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns S_Elena spune:

Pentru cititoarele din Bucuresti - vreti sa ne cuplam la o comanda pe elefant? Eu deja am discount suplimentar de la ei, ca am dat iama in carti, dar cu mai multe comenzi creste discountul (pana la 15%, dar tot e ceva). Ce ziceti?

Buna idee.Dar cum facem?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Sa vedem daca mai vrea cineva si vb pe PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:

Am terminat Seducatoarea din Florenta a lui Salman Rushdie oarecum dezamagita. M-a cam plictisit, nu e la inaltimea cartilor anterioare.
Am inceput Padurea norvegiana de Haruki Murakami. Deocamdata imi place, da' nu-s chiar cucerita.

In privinta reducerilor, probabil ca stiti, da' pentru siguranta scriu totusi: Polirom are permanent 30% reducere pentru membrii clubului cartii (fidelitate practic), iar Humanitas are Happy Day cam o data pe luna (aflati daca va abonati la newsletter) cu 20% reducere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Daca tot e vorba de reduceri, Nemira are lichidari de stoc cu reduceri f. mari. Iar Teora da mereu 30-40% reducere celor ce au mai cumparat de la ei. Chiar acum am primit un mail cu un cod-cupon de reducere, daca intereseaza pe cineva, il ofer cu placere (nu mai cumpar nimic luna asta)



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Sunt 'fidea' si la Polirom dar elefantul ii bate la pret la propriile carti. Editurile mai mult de 30% nu am vazut sa dea. Libhumanitas mi se pare ca si-a restrans mult baza de titluri disponibile. Oricum, e bine ca stim de cat mai multe variante. Si ideea mea ramane inca 'open'.

EDIT: acum reduceri pana la 80%. Printre multe balarii am gasit enciclopedii pentru copii cu 55%.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mlhaela spune:

De cand am hotarat sa scoatem televizorul din dormitor, am inceput sa citim mai mult. Acum citesc "La rasarit de Eden" de John Steinbeck...nici nu stiu ce sa zic despre carte, e putin ciudata si parca tot timpul astept sa se intample ceva, de-asta si continui s-o citesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Ioana, la Nemira au reduceri si de 45-50% uneori.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput