Ce citim azi?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

eu am citit firmiturele, in schimb saptamana asta ma laud cu bufete noi in bucatarie .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

sa le amortizezi sanatoasa! (bufetele)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona2006 spune:

Ma primit si pe mine in clubul vostru?
Eu citesc alte genuri decit ce am vazut ca cititi voi, carti nu la fel de "intelectuale", dar ma ajuta sa ma de-stresez.
Citesc in engleza, cartile in lb romana stau inca in apart din Romania, aici am doar citeva.
Mie imi place f mult genul "fantasy" si genul mai nou "urban fantasy". Citesc si mult chick-lit. De cind mi-am luat un Kindle citesc mult mai mult, ca ies mai ieftin.
Acum tocmai am terminat ultima carte din seria "My blood approves" - wisdom. Carti f usurele, cu vampiri. Scriitoarea este o tipa de 26 de ani care si-a publicat singura cartile, a facut milioane de dolari. Aici e blogul ei http://amandahocking.blogspot.com/
Am multe carti pe care vreau sa le citesc...dar inca nu m-am hotarit care...
Spor la citit tuturor!


Blogul meu de mama ce sta mult prea mult acasa:
http://aloneinholyland.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

Eu fix azi am inceput sa citest Despre lucrurile simple de Mihaela Radulescu. Am citit fix 2 pagini asa ca nu stiu ce sa spun.

Dar am terminat azi nopate "Nevinovatul" de Grisham care nu-i roman ci mai degraba o relatare a unor fapte. Dupa ce am terminat cu cititul am intrat pe net si pe blogguri si am tot citit despre aceste condamnari la moarte si am ramas cu inima franta, inca nu-mi revin la realitate.

As vrea de fapt sa citesc Amos Oz "Poveste Despre dragoste si intuneric" pe care am imprumutat-o si de cspre care am auzit numai de bine.

P.S
Cu placere, Laura!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Am termiant cu 'Iubirea omeneasca' si m-am intros la 'Henderson, regele ploii' pe care ma tot chinui sa o citesc , in reprize, de mai bine de o luna. Nu imi place, dar as vrea totusi sa vad cum se termina.

Cartii 'Iubirea omeneasca' ii dau 4 stele din 5. O carte plina de adevaruri dure expuse fara nici un menajament, dar cu o raza de speranta adusa de poveste de dragoste (care desi nu se consuma, nici nu e cu final fericit, e o poveste foarte frumoasa).



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramona2006

Ma primit si pe mine in clubul vostru?


Blogul meu de mama ce sta mult prea mult acasa:
http://aloneinholyland.blogspot.com/


Cum sa nu?! Bun venit!



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RWheelwright spune:

Fetelor, ce va iubesc eu pe voi!!!! Chiar daca va vad "din umbra" si sunt mai tacuta, eu tot va urmaresc si ma inspirati!!! Dac-as putea, v-as pupa :).

Eu ma chinui de vreo doua luni sa citesc o carte (rusine mie!) - ca mereu a intervenit cate ceva, uuuuuf - "Anne de la Green Gables". Este foarte foarte frumoasa; am vazut filmul mai intai, insa ma exaspereaza scrisul. E micro-scris si inghesuit, randurile parca-s bagate unu' intr-altul; nu tu paragrafe destule, nu tu asezare mai de Doamne-ajuta! Mai bine era mai groasa cu 100 de pagini ca o citeam mult mai repede!!! Acuma.... cand oi termina-o, greu de zis.
Si nici nu vreau sa va mai zic cate mai am pe lista; cand va citesc si pe voi, mi se dubleaza lista, normal!!!!

Pe curand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona2006 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bruxinha

am descoperit cu totul din intamplare seria "Cantec de gheata si foc" a lui George RR Martin. Cuprinde 4 titluri deja lansate, si inca trei sunt asteptate cu sufletul la gura de amatorii genului fiction. Les conneseurs spun ca tipul asta (mai cunoscut cititorilor de SF) il bate la fund- excuse my French - pe Tolkien.
Am inceput cu destula circumspectie primul titlu "Urzeala Tronurilor" si l-am devorat pe nerasuflate, dupa primele 3 pagini. Acum continui cu al doilea titlu din serie "Inclestarea regilor"
A, pentru cine are HBO in grila de programe, "Urzeala tronurilor" va rula ca serial, incepand din luna aprilie.


Eu dupa ce l-am citit pe Tolkien nu am mai fost in stare sa citesc fantasy, mi se parea ca toti ceilalti scriitori sint copii slabe ale genialului scriitor.
Insa acum cred ca am sa-l incerc pe George RR Martin. Sint f curioasa. Si am vazut si eu trailerul de la Urzeala tronurilor, f misto. Abia astept.
Mersi de recomandare!


Blogul meu de mama ce sta mult prea mult acasa:
http://aloneinholyland.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beshter spune:

Io am intrat doar sa-i spun Ramonei ca bine-a venit:),
lui RWheelwright ca ma bucur s-o revad
si ca am constatat ca la subiectele cu si despre carti nu iegzista like-uri si dislike-uri


Lucrarile Ioanei si terapia lui Pinkutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

dap, la carti si la gravidute&mamici -pupici-pe-burtici :)
RWheelwright, parca te-am vazut si pe la clubul de lectura printre fondatori...

Mergi la inceput