Ce citim azi?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

am inceput "Portretul lui Dorian Gray" de Oscar Wilde...criticile is bune, acu sa vad daca e si pe gustul meu....oricum e interesanta, deocamdat

mamy....frumoasa, desteapta si modesta...de nazdravana Darius Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

mie nu mi-a placut "portretul lui DG" - nu mai tin minte de ce, oricum m-am enervat pe la inceput si n-am mai citit-o. poate ii dau o sansa ...

asa. am terminat (in sfrasit) "Cantaretul de tango" caruia ii mai dau o jumatate de steluta - initial ma gandisem ca povestea e prea complicata, apoi am realizat ca povestea trebuia sa fie complicata

dupa ce am citit aseara Ratatouille ( nu se pune, stiu) am inceput Furtuna solara (Asa Larsson) - ca uitasem la serviciu "Dupa-amiaza unui faun". Oricum asta pana-n seara-i gata, las faunii pentru week-end.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beshter spune:

Citat:
citat din mesajul lui denizel
Ce-ai sa faci in avion? Sticlute sau Xanaxe?


Nice una nice alta, ca am fost cu trinu'
Cei doi baietei pe care i-am lasat singuri s-au descurcat foarte bine!
multumesc mult tuturor celor care v-ati gandit la mine; a fost greu dar mi-a prins bine; si cred ca si lor:)


Lucrarile Ioanei si terapia lui Pinkutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Azi citesc Andrei Makine - Iubirea omeneasca (multumesc, Carmina!) Inca nu stiu sa o evaluez. E o carte care deocamdata abunda in scene violente: crime, violuri, dezumanizare.





Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

mihaelka, bine te-ai repatriat! (si eu, care pariasem pe sticlutze...)

eu de-abia azi citesc Dupa-amiaza unui faun si m-a prins pe picior gresit - credeam ca-i un roman - e de fapt o adunatura de nuvele - pe de alta parte e placut, ca-s ideale de citit in metrou.

cartea de vineri (Furtuna solara) fu asa si asa (doua stele jumate in categoria "politiste" - are un personaj secundar misto: Ana Maria Mella - dar cam atat)

Makine mie-mi suna cam lugubru, nu m-am incumetat pana acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Citeam si eu Makine pe vremuri. Pe vremea fluviului Amur, Muzica unei vieti, Femeia care astepta. Lugubru nu e in nici un caz prin astea. Melodramatic ca un film clasic rusesc, imbibat de vodca sau ceai sau frig de Siberia cu siguranta . Imi placea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

a, eu am preconceptii despre scriitori - daca mi se nazare ceva naspa, nu pot sa ma apuc sa citesc :) si cate-o data poa' sa-mi displaca numele, sau mutra lui, sau cine stie ce chestie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

Citat:
citat din mesajul lui corap

mie nu mi-a placut "portretul lui DG" - nu mai tin minte de ce, oricum m-am enervat pe la inceput si n-am mai citit-o. poate ii dau o sansa ...

asa. am terminat (in sfrasit) "Cantaretul de tango" caruia ii mai dau o jumatate de steluta - initial ma gandisem ca povestea e prea complicata, apoi am realizat ca povestea trebuia sa fie complicata

dupa ce am citit aseara Ratatouille ( nu se pune, stiu) am inceput Furtuna solara (Asa Larsson) - ca uitasem la serviciu "Dupa-amiaza unui faun". Oricum asta pana-n seara-i gata, las faunii pentru week-end.


nici pe mine nu m-a dat pe spate
de aceeasi chestie sufar si eu...daca nu imi place moaca scriitorului, daca numele nu imi inspira nimic, daca coperta nu e pe placul meu
inca nu am inceput altceva, urmeaza sa ma decid

mamy....frumoasa, desteapta si modesta...de nazdravana Darius Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bruxinha spune:

am descoperit cu totul din intamplare seria "Cantec de gheata si foc" a lui George RR Martin. Cuprinde 4 titluri deja lansate, si inca trei sunt asteptate cu sufletul la gura de amatorii genului fiction. Les conneseurs spun ca tipul asta (mai cunoscut cititorilor de SF) il bate la fund- excuse my French - pe Tolkien.
Am inceput cu destula circumspectie primul titlu "Urzeala Tronurilor" si l-am devorat pe nerasuflate, dupa primele 3 pagini. Acum continui cu al doilea titlu din serie "Inclestarea regilor"
A, pentru cine are HBO in grila de programe, "Urzeala tronurilor" va rula ca serial, incepand din luna aprilie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

pe mine sf nu ma pasioneaza - cred ca n-am mai citit din adolescenta. dar si-atunci a fost fara tragere de inima.

azi nu stiu ce sa citesc... ma bucur ca-i vineri, am avut o saptamana infernala (atat de infernala incat doua zile mi-am carat copiii la serviciu ca nu aveam cu cine sa-i las acasa si nu-i puteam duce la gradi ca erau mucosi . iar serviciul a fost partea "light" a saptamanii).

maine ii duc la "copilaria lui beethoven" - sunt singura cu 3 copii mici, sper sa supravietuim cu totii.

Mergi la inceput